Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

140 zawodników obiegło Arenę - Bieg Łazarski w Parku Kasprowicza {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
140 zawodników obiegło Arenę - Bieg Łazarski w Parku Kasprowicza {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
05-06-2017 02:49   Janusz Ludwiczak
W sobotę już po raz dziewiąty w Parku Kasprowicza został rozegrany Otwarty Bieg Łazarski. Dzieci wzięły udział w biegach na dystans od 100 do 800 metrów w zależności od kategorii wiekowej. Dorośli mogli przebieg na dystans blisko 2,5 km lub 5 kilometrów, czyli trzy okrążenia wokół Parku Kasprowicza. Byli również zawodnicy, którzy wzięli udział w obydwu biegach, pokonując dystans blisko 7,5 km, czyli pięć kółek dookoła Parku Kasprowicza.

Zawody tradycyjnie rozpoczęły się od biegów dla dzieci na dystans 100, 400 lub 800 metrów w zależności od grupy wiekowej. Był również bieg dla gimnazjalistów na dystans 1 kilometra. Następnie rozegrany został bieg nordic walking, w którym wzięły udział również osoby po 65. roku życia.

Byli zawodnicy, którzy biegli wraz ze swoimi małymi pociechami w wózkach, ale też tacy co pobiegli wraz z czworonożnymi przyjaciółmi.

Jestem razem z uczniami Zespołu Szkół Handlowych. Biegam na co dzień razem z pieskiem, weźmiemy udział w biegu na dystans 2.5 km. Myślę, że Dino da radę, to będzie jego debiut. A warto biegać dla lepszego samopoczucia, endorfin, wtedy człowiek lepiej się czuje – przekonuje Liliana.

Lubię biegać, staram się na co dzień. Jest to sympatyczna forma spędzania wolnego czasu. Biegając utrzymuje się ładną sylwetkę, trzyma się dobrą formę. Piesek ma 13 lat, biegamy zawsze razem – wskazuje Małgorzata Sienkiewicz.

Najwięcej osób spróbowało swoich sił w biegach głównych - na dystans 2,5 km i blisko 5 km (dokładnie 4 800 metrów) - po 32 zawodników. W biegu finałowym biegacze musieli trzykrotnie okrążyć Park Kasprowicza, podbiegając pod górkę i okrążyć również halę Arena.

Zwycięzcą biegu finałowego został Tomasz Fellenberg, który do mety przebiegł w niespełna 18 minut (dokładnie 17:58). Co ciekawe zawodnik wygrał również bieg o połowę krótszy na dystans 2,5 km, z wynikiem 8 minut i 23 sekund.

W Biegu Łazarskim biorę udział już drugi raz. W tym roku pobiegłem zarówno na dystansie 2,5 i 4,8 km. Udało się wygrać oba biegi, choć na 5 km było znacznie trudniej. Staram się biegać dwa, trzy razy w tygodniu. W przyszłości myślę o debiucie w półmaratonie – powiedział Tomasz Fellenberg, zwycięzca Biegu Łazarskiego na 2,5 oraz 4,8 km

Najlepsi biegacze otrzymali puchary. W tym biegu jednak każdy był zwycięzcą i nie chodziło tutaj o wyścigi. Każdy zawodnik otrzymał medal.

W tym roku nie było opłat wpisowych. Biegi odbyły się na rzecz małej Amelki Klatkiewicz, która cierpi na bardzo rzadkie schorzenie naczyniowe, przez co grozi jej niewydolność serca, a w dalszej konsekwencji śmierć. Więcej w artykule: Pobiegną dla kilkumiesięcznej Amelki, której grozi śmierć.

W czasie, gdy odbyły się biegi w Parku Kasprowicza najmłodsi mogli skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni czy wziąć udział w animacjach i zajęciach sportowych. Dla nieco co starszych przygotowano zajęcia zumby i jogi. Na polanie przy Arenie rozegrano również Mistrzostwa Łazarza w Berka, ale o tym więcej w osobnej relacji.

IX Otwarty Bieg Łazarski "Arena 2017" i sobotni Łazarski Festyn Sportowy transmitowaliśmy specjalnie dla Państwa na żywo. Poniżej relacje wideo:


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

08

gru

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zza łazarskiego winkla" - spotkanie z gwarą i twórczością Danuty Zych
Piosenki o Poznaniu zaśpiewa Zespół Pasja

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

11

gru

Rynek Łazarski
Targi Sztuk Pięknych
w godz. 12:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: