Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zumba pod Areną {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zumba pod Areną {WIDEO}
31-07-2016 21:29   Janusz Ludwiczak
W każde niedzielne przedpołudnie w Parku Kasprowicza, w pobliżu hali Arena odbywają się zajęcia zumby, w których udział bierze blisko setka pań. Wśród ćwiczących nie brakuje również panów.

W każdą niedzielę w Parku Kasprowicza, na polanie przed Areną chętni mogą pod okiem instruktorki wspólnie poćwiczyć w rytm energetycznej muzyki.

Zumba to połączenie elementów tańców latynoamerykańskich z fitnessem. Wyróżnia ją to, że nie ma metodyki, każdy może ćwiczyć niezależnie od wieku, zarówno dziewczynki w wieku 11 czy 12 lat jak i panie po 60-tce. Nie trzeba się uczyć kroków, bo tu chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę. Poza tym nawet jeśli przychodzimy na zajęcia w nie najlepszym nastroju, to po ich zakończeniu czujemy mnóstwo pozytywnej energii – zaznacza Klaudia Nierychlewska, instruktorka zumby.

Zumba to nie tylko zabawa, ale też świetna forma aktywności ruchowej, która pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i spalaniu zbędnych kalorii. Już godzina ćwiczeń pozwala spalić nawet 600 kalorii.

W zajęciach biorą udział nie tylko panie, ale również panowie.

W zajęciach zumby biorę udział cyklicznie podczas roku szkolnego. Tutaj jest świetna okazja poćwiczyć co niedzielę na świeżym powietrzu, za darmo, w doskonałym towarzystwie – wskazuje Aneta Michalska.
Do ćwiczenia zumby namówiła mnie moja dziewczyna. Postanowiłem spróbować. To już moje drugie zajęcia. Bardzo mi się podoba. Jest okazja by się poruszać, pospalać kalorie po wakacjach – dodaje Franciszek Sobański.

Chętnie ćwiczą również seniorzy.

Zajęcia zumby pozwalają się ruszać, dobrze wpływają na zdrowie i lepsze samopoczucie. Człowiek lepiej się czuję. Jestem tutaj drugi raz. Wszyscy mówią, że są to ciężkie ćwiczenia. Mieszkam tutaj niedaleko, postanowiłam spróbować swoich sił. Jak się okazało zumba jest dla wszystkich, warto ćwiczyć, ja będę tutaj co tydzień – przekonuje Maria Sanowska.

Nowością tegorocznej edycji zajęć jest kącik dla dzieci w wieku powyżej 5 lat, gdzie na czas trwania zumby kreatywne zabawy zapewnia profesjonalna animatorka. To rozwiązanie ma umożliwić udział w zajęciach matkom, które wcześniej chciały wziąć udział w zumbie, ale nie mogły, bo nie miały z kim zostawić dziecka na czas zajęć.

Zauważyłem, że panie, które przyszły z dziećmi, nie mogą skupić się na ćwiczeniach, bo muszą jednocześnie bacznie obserwować, co robią ich pociechy, stąd pomysł, aby zapewnić animacje dla dzieci. Maluchy zamiast się nudzić, spędzą czas w atrakcyjny dla siebie sposób, a ich mamy będą mogły w tym czasie spokojnie poćwiczyć, nie martwiąc się o to, czy ich dzieci są bezpieczne – wyjaśnia Zenon Kubiak, pomysłodawca zajęć.

Kolejna zumba przy Arenie w najbliższą niedzielę, 7 sierpnia o godz. 10:00. Zajęcia, w których udział jest bezpłatny odbywać będą się do końca września.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (1)

31-07-2016 22:14:18
zwolenniczka
Brawo , b r a w o za pomysł i entuzjazm z chęciami pani prowadzącej. Osobom biorącym udział gratuluje.To mnie się bardzo podoba ,że mamy mogą również coś zrobić dla siebie, ale właściwie każdy.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

sie

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: