Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Arenie rozegrano Mistrzostwa Łazarza w Berka {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Arenie rozegrano Mistrzostwa Łazarza w Berka {WIDEO}
05-06-2017 04:01   Janusz Ludwiczak
Któż z nas w szkole nie bawił się w słynnego berka, zwanego również ganianym lub gonionym. W sobotę w ramach 28. Dni Łazarz i IX Otwartego Biegu Łazarskiego "Arena 2017" na polanie w Parku Kasprowicza rozegrano Mistrzostwa Łazarza w Berka.

Berek, zwany również ganianym lub gonionym to dziecięca gra ruchowa polegająca na tym, że jedna osoba - nazywana berkiem musi dotknąć dowolną z pozostałych osób biorących udział w zabawie. Dotknięta osoba staje się berkiem, a poprzedni berek staje się zwykłym uczestnikiem zabawy. Okazuje się, że początki berka sięgają I połowy XVIII wieku.

Któż z nas w szkole nie bawił się w słynnego berka, zwanego również ganianym lub gonionym. W sobotę w ramach 28. Dni Łazarz i IX Otwartego Biegu Łazarskiego "Arena 2017" na polanie w Parku Kasprowicza rozegrano Mistrzostwa Łazarza w Berka.

Zadanie polegało na tym, że w każdej rundzie ktoś inny był berkiem. Zawodnik miał czerwoną szarfę i w ciągu półtorej minuty musiał złapać pozostałych uczestników. Kto został złapany nie mógł już dalej biegać – powiedział Zenon Kubiak, organizator Mistrzostw Łazarza w Berka.

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Zuzanna Komorowska, która złapała 11 osób. Wśród chłopców najlepszym berkiem został Adam Zamiara (9 złapanych). Jury przyznało również nagrodę w kategorii dzieci do lat 5, którą otrzymał Jasiu Przybylski (4 złapanych).

Jak wyglądały Mistrzostwa Łazarza w Berka - to pokazaliśmy w naszej transmisji, która odbyła się na żywo. Poniżej relacja wideo:


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: