Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Arenie rozegrano Mistrzostwa Łazarza w Berka {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Arenie rozegrano Mistrzostwa Łazarza w Berka {WIDEO}
05-06-2017 04:01   Janusz Ludwiczak
Któż z nas w szkole nie bawił się w słynnego berka, zwanego również ganianym lub gonionym. W sobotę w ramach 28. Dni Łazarz i IX Otwartego Biegu Łazarskiego "Arena 2017" na polanie w Parku Kasprowicza rozegrano Mistrzostwa Łazarza w Berka.

Berek, zwany również ganianym lub gonionym to dziecięca gra ruchowa polegająca na tym, że jedna osoba - nazywana berkiem musi dotknąć dowolną z pozostałych osób biorących udział w zabawie. Dotknięta osoba staje się berkiem, a poprzedni berek staje się zwykłym uczestnikiem zabawy. Okazuje się, że początki berka sięgają I połowy XVIII wieku.

Któż z nas w szkole nie bawił się w słynnego berka, zwanego również ganianym lub gonionym. W sobotę w ramach 28. Dni Łazarz i IX Otwartego Biegu Łazarskiego "Arena 2017" na polanie w Parku Kasprowicza rozegrano Mistrzostwa Łazarza w Berka.

Zadanie polegało na tym, że w każdej rundzie ktoś inny był berkiem. Zawodnik miał czerwoną szarfę i w ciągu półtorej minuty musiał złapać pozostałych uczestników. Kto został złapany nie mógł już dalej biegać – powiedział Zenon Kubiak, organizator Mistrzostw Łazarza w Berka.

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Zuzanna Komorowska, która złapała 11 osób. Wśród chłopców najlepszym berkiem został Adam Zamiara (9 złapanych). Jury przyznało również nagrodę w kategorii dzieci do lat 5, którą otrzymał Jasiu Przybylski (4 złapanych).

Jak wyglądały Mistrzostwa Łazarza w Berka - to pokazaliśmy w naszej transmisji, która odbyła się na żywo. Poniżej relacja wideo:


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: