Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strażacy dali zielone światło dla gali boksu – w Arenie znów będą odbywać się imprezy masowe? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Strażacy dali zielone światło dla gali boksu – w Arenie znów będą odbywać się imprezy masowe?
16-05-2017 13:12   Janusz Ludwiczak
Po blisko trzech miesiącach przerwy w Arenie znów odbędzie się impreza masowa. Straż pożarna dopuściła obiekt do sobotniej gali boksu, w której o miano oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej walczyć będą Krzysztof "Diablo" Włodarczyk i Noel Gevor.

Przypomnijmy. Od połowy lutego w Arenie nie mogły odbywać się imprezy masowe, gdyż hala nie spełniała obecnych przepisów pożarowych. Imprezy, które miały odbyć się w Arenie przeniesiono m.in. na Targi, do Auli Uniwersyteckiej, Opery, w inne miejsca lub je odwołano.

Imprezy masowe w Arenie zostały odwołane w wyniku negatywnej opinii Wojewódzkiego i Miejskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej.

Negatywna opinia jest efektem braku akceptacji ekspertyzy przeciwpożarowej dla Areny i postanowienia z września 2016 roku, wydanego przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, które zostało skierowane wyłącznie do autora ekspertyzy, przygotowanej na zlecenie spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. Przeprowadzane jest postępowanie wyjaśniające na okoliczność ewentualnego zatajenia faktu otrzymania postanowienia przez wykonawcę dokumentu. Jednak niezależnie od ekspertyzy, pomimo wydanego we wrześniu 2016 roku postanowienia, w ostatnich miesiącach aż do ubiegłego tygodnia Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu wydawał pozytywne opinie na temat wszystkich imprez masowych, odbywających się w Arenie. Takich imprez było w tym czasie 21 – tłumaczył w połowie lutego Błażej Daracz, rzecznik Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Od lutego w Arenie moły odbywać się jedynie wydarzenia z mniejszym udziałem widzów, w przypadku wydarzeń sportowych do 299 widzów, a w przypadku wydarzeń artystyczno-rozrywkowych, gdy liczba uczestników nie przekroczy 499 osób.

W hali widowiskowo-sportowej w Arenie znów będą mogły odbywać się imprezy masowe. Na 20 maja zaplanowano wielką galę bokserską, w której o miano oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej walczyć będą Krzysztof "Diablo" Włodarczyk i Noel Gevor. By tak się stało Straż Pożarna musiała wydać pozwolenie na użytkowanie obiektu.

W ramach przeprowadzonych prac w holu Areny zamontowano specjalne kurtyny dymowe, które mają otwierać się, gdy w obiekcie wybuchnie pożar. W środku hali powstały nowe korytarze ewakuacyjne, co spowodowało zmianę układu krzeseł, przez co ubyło blisko 400 miejsc siedzących.

Niezwłocznie po ogłoszonej przez strażaków opinii pod nadzorem spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie powstał zespół, którego celem było wykonanie ekspertyzy przeciwpożarowej dla Areny. Dokument stworzony został przy współpracy ze strażakami i określał, jakie prace muszą być przeprowadzone w obiekcie niezwłocznie, a jakie mogą poczekać na planowaną na lato gruntowną modernizację.
W ramach uzgodnionego zakresu prac między innymi wykonano nową instrukcję bezpieczeństwa pożarowego wraz ze scenariuszami ewakuacji, wykonano przeglądy wszystkich urządzeń i systemów przeciwpożarowych, dostosowano drogi ewakuacji do obowiązujących przepisów (poprzez demontaż około 400 siedzisk), zamontowano przegrody przeciwpożarowe, zapobiegające rozprzestrzenianiu się dymu i wykonano otwory wywiewne, służące usuwaniu dymu. To właśnie brak systemu oddymiania Areny był głównym zastrzeżeniem strażaków. W międzyczasie przeprowadzono trzy symulacje pożarowe, które miały pokazać, jak w razie pożaru zachowuje się dym i ile czasu mają organizatorzy imprez na ewakuację widowni
– tłumaczy Błażej Daracz, rzecznik Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

W wakacje przeprowadzone mają być kolejne prace - m.in. wymiana i montaż nowych hydrantów, czujek przeciwpożarowych i zraszaczy.

Do realizacji zostało jeszcze kilka rzeczy, na które strażacy są gotowi poczekać. Poznańskie Inwestycje Miejskie prowadzą już postępowanie przetargowe na modernizację Areny. Remont obejmie przede wszystkim wymianę stolarki okiennej na poziomie przyziemia i korony wraz z modernizacją tarasu i barierki okalającej, a także wykonanie wszystkich pozostałych zaleceń Państwowej Straży Pożarnej – podsumowuje Błażej Daracz z POSiR.

ZOBACZ TAKŻE: W tym roku pływalnia przy Arenie będzie zamknięta. Będzie za to plaża, dmuchany zamek i kino


R E K L A M A

Komentarze (2)

17-05-2017 13:54:18
Negatyw
Lepiej w środku, niż (jak Merkury) na zewnątrz i łomot po 22 na całą okolicę... (!!!!!!).
17-05-2017 12:19:41
john.pusher
A miejsc do parkowania w poblizu nie przybylo i horor z parkowanim trwa,ale kogo to obchodzi o przepraszam straz miejska zlapie kase np. za parkowanie przy kretynskim zakazie na rogu Jarochowskiego i Limanowskiego
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: