Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od młotków i dachówek po okna i rusztowania – trwają targi budowlane Budma {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od młotków i dachówek po okna i rusztowania – trwają targi budowlane Budma {GALERIA ZDJĘĆ}
08-02-2017 00:42   Janusz Ludwiczak
Rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Budma". To największe spotkanie branży budowlanej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, które rokrocznie gromadzi 45 tys. zwiedzających. Swoją ofertę prezentuje blisko pół tysiąca wystawców z ponad 50 krajów.

Targi "Budma" skierowane są nie tylko dla budowlańców, wykonawców, inwestorów, architektów i handlowców, ale również osób, które w najbliższym czasie planują chociażby budowę nowego domu.

Na targach "WinDoor-tech 2017" powstała "Fabryka okien na żywo". Nowoczesne okna i drzwi z aluminium wyprodukowane podczas Budmy zostaną przekazane Fundacji Patria w Imiołkach w Wielkopolsce, gdzie powstaje Integracyjny Ośrodek Jeździecki dla Dzieci i Młodzieży.

Tradycją jest, że okna produkowane w czasie targów WinDoor-tech są przekazywane na cel charytatywny. Ideą Fabryki Okien na Żywo jest promowanie, w formie pełnowymiarowego parku maszynowego, najnowszych technologii dostępnych na rynku. Taka jest między innymi rola targów. Ale nie przeszkadza to, aby produkować pokazowe okna w odpowiednich rozmiarach i później przekazać je instytucjom charytatywnym, które takiej pomocy potrzebują – mówi Konrad Fleśman, dyrektor targów WinDoor-tech.

Fundacja Patria prowadzi hipoterapię nad jeziorem Lednickim od 2008 roku. Rok rocznie zdobywa dofinansowanie dla dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością. Latem hipoterapia jest częścią programu obozowego dla rodzin zastępczych z całej Polski.

Podczas trzech poprzednich edycji "Fabryki okien na żywo" wyprodukowano łącznie blisko 350 okien PVC, które zostały przekazane m.in. osobom poszkodowanym podczas powodzi w Bogatyni oraz placówkom opiekuńczo-wychowawczym Caritas i Wiosce Dziecięcej w Brzozowie na Podkarpaciu.

Na targach można również zobaczyć jak okna produkowane są przez roboty.

Produkcja odbywa się praktycznie bez udziału człowieka. Ręcznie jedynie odbywa się montaż skrzydeł do ościeżnic. W ciągu godziny taki robot potrafi wyprodukować w zależności od wielkości i rodzaju od 30 do 60 okien – wyjaśnia Krzysztof Franczok, jeden z wystawców.

W ramach Budmy odbywają się różnego mistrzostwa i pokazy. I tak swoje umiejętności prezentują parkieciarze podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski Parkieciarzy, w których biorą udział reprezentanci m.in. z Czech, Niemiec, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Rosji i z Polski. Chętni będą mogli przystąpić do egzaminu ma mistrza lub czeladnika.

Mistrzowskie pokazy umiejętności, z wykorzystaniem różnych rodzajów wykładzin, czekają nas również podczas III Mistrzostw Polski Montażu Wykładzin.

Organizatorzy zaplanowali również debatę architektoniczną.

Społeczna odpowiedzialność architekta – pod takim tytułem odbędzie się debata architektoniczna, którą poprowadzi znany krytyk architektury, dziennikarz Jakub Głaz. Debata z udziałem ekspertów: Rafała Drozdowskiego – socjologa; architektów miejskich Jarosława Bondara, Adama Popielowskiego, Piotra Fokczyńskiego oraz Piotra Sobczaka, Łukasza Mikuły i Tomasza Wierzbickiego z Rady Miasta Poznania, architekta Pawła Głogowskiego oraz Marka Czuryło z Komisji Wydawniczej KRIA, zaplanowana jest na drugi dzień targów Budma. Goście biorący udział w debacie postarają się odpowiedzieć na pytania o społeczną odpowiedzialność architekta w kształtowaniu zabudowy mieszkaniowej i przestrzeni publicznej i jego rolę w tworzeniu przyjaznych, właściwie zaprojektowanych osiedli i dzielnic oraz wskazać światowe wzorów dobrych praktyk – zapowiada Miłosz Zagórski z targów Budma.

Wystawcy w różny sposób próbują przyciągnąć zwiedzających i kupców. I tak na przykład na stoisku producenta dachówek można zdobyć autograf od Mariusza Pudzianowskiego i zrobić sobie zdjęcie z Pudzianem.

26. Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Budma 2017" potrwają do piątku. Zwiedzać można je w godz. od 9:00 do 17:00 (w piątek do 16:00). Jednorazowe bilety wstępu kosztują 38 zł (dla profesjonalistów) i 60 zł (dla szerokiej publiczności).


R E K L A M A

Komentarze (1)

08-02-2017 13:02:55
tester
"Od młotków i dachówek po okna i rusztowania " – trwają targi budowlane Budma" Najśmieszniejsze że laureat "gold burak of Budma" wie rok wcześniej że dostanie ten "prestiżowy" mendal. Pralnia czegośtam?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: