Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Budma zakorkowała łazarskie ulice - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Budma zakorkowała łazarskie ulice
04-02-2016 01:17   Janusz Ludwiczak
Nie ma ulicy, która nie jest zakorkowana. W godzinach rannych i popołudniowych sznur samochodów ciągnie się nie tylko na głównych arteriach jak Głogowska, Kasprzaka, Matejki, Hetmańska, Grunwaldzka, jak i również na ulicach dojazdowych - Wyspiańskiego czy Potworowskiego, dlatego mimo wszystko lepiej wybrać tramwaj.

Praktycznie cały dzień korkują się zarówno główne ulice - Głogowska, Kasprzaka, Matejki, Hetmańska, Reymonta, Arciszewskiego, jak i również dojazdowe - Wyspiańskiego, Potworowskiego czy Dmowskiego. Wszystko z powodu trwających targów Budma.

Najgorsza sytuacja jest między godz. 7 a 10, kiedy zaczyna się Budma i między 15 a 18, czyli w popołudniowym szczycie komunikacyjnych. Sugerujemy skorzystać z tramwajów, które poruszają się po wydzielonym torowisku.

Zapewne takie natężenie ulicy będzie panować do piątku, kiedy zakończą się Targi Budma. Jednak wtedy dojdzie to tego drugi szczyt komunikacyjny, w którym część kierowców będzie wyjeżdżać na weekend.


Komentarze (1)

04-02-2016 08:27:41
Athcos
To nie tylko Budma ale wszystkie większe targi. Tramwaj tramwajem ale jak ja mam wrócić do domu po pracy na Śniadeckich? O zaparkowaniu nie wspomnę. Dlaczego w czasie targów nie ma zakazu wjazdu do centrum przyjezdnych? Na prawdę tak ciężko o to zadbać? O parking zbiorczy gdzieś za miastem i wynajęty transport zbiorowy na MTP? Ale oczywiście każdy prezes, dyrektor, manager musi na targi przyjechać sam swoim wypasionym samochodem służbowym... W połowie tych samochodów co korkują okolice siedzi 1 osoba!!! W drugiej połowie 2. Z trzema osobami nie zobaczy się żadnego, chyba, że akurat pechowa utknął tam jakiś Poznaniak. Dlaczego głośno nie mówi o konieczności wypracowania jakichś nowych rozwiązań komunikacyjnych związanych z imprezami na MTP??????
Aktualności
Niezapominajka
23

sie

do 24-08-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

do 24-08-2019
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni - w godz. 20:00-2:00
Koncert na misach tybetańskich i gongu: 21:00, 21:45, 22:30, 23:15

25

sie

Park Wilsona
XIII Światowe Spotkania z Kulturą Romską

27

sie

do 28-08-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - jesień/zima 2019/2020

16:00
Pływalnia letnia Park Kasprowicza 1
Łazarski Wyścig Australijski - zawody pływackie dla dzieci i młodzieży

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: