Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Budma zakorkowała łazarskie ulice - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Budma zakorkowała łazarskie ulice
04-02-2016 01:17   Janusz Ludwiczak
Nie ma ulicy, która nie jest zakorkowana. W godzinach rannych i popołudniowych sznur samochodów ciągnie się nie tylko na głównych arteriach jak Głogowska, Kasprzaka, Matejki, Hetmańska, Grunwaldzka, jak i również na ulicach dojazdowych - Wyspiańskiego czy Potworowskiego, dlatego mimo wszystko lepiej wybrać tramwaj.

Praktycznie cały dzień korkują się zarówno główne ulice - Głogowska, Kasprzaka, Matejki, Hetmańska, Reymonta, Arciszewskiego, jak i również dojazdowe - Wyspiańskiego, Potworowskiego czy Dmowskiego. Wszystko z powodu trwających targów Budma.

Najgorsza sytuacja jest między godz. 7 a 10, kiedy zaczyna się Budma i między 15 a 18, czyli w popołudniowym szczycie komunikacyjnych. Sugerujemy skorzystać z tramwajów, które poruszają się po wydzielonym torowisku.

Zapewne takie natężenie ulicy będzie panować do piątku, kiedy zakończą się Targi Budma. Jednak wtedy dojdzie to tego drugi szczyt komunikacyjny, w którym część kierowców będzie wyjeżdżać na weekend.


Komentarze (1)

04-02-2016 08:27:41
Athcos
To nie tylko Budma ale wszystkie większe targi. Tramwaj tramwajem ale jak ja mam wrócić do domu po pracy na Śniadeckich? O zaparkowaniu nie wspomnę. Dlaczego w czasie targów nie ma zakazu wjazdu do centrum przyjezdnych? Na prawdę tak ciężko o to zadbać? O parking zbiorczy gdzieś za miastem i wynajęty transport zbiorowy na MTP? Ale oczywiście każdy prezes, dyrektor, manager musi na targi przyjechać sam swoim wypasionym samochodem służbowym... W połowie tych samochodów co korkują okolice siedzi 1 osoba!!! W drugiej połowie 2. Z trzema osobami nie zobaczy się żadnego, chyba, że akurat pechowa utknął tam jakiś Poznaniak. Dlaczego głośno nie mówi o konieczności wypracowania jakichś nowych rozwiązań komunikacyjnych związanych z imprezami na MTP??????
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

12

gru

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
"Krzysztof Markowski Prywatny zapis objawień natury rzeczy" - wernisaż wystawy

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: