Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

33-latek ukradł na Targach Budma laptopy warte blisko 15 tys. zł - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
33-latek ukradł na Targach Budma laptopy warte blisko 15 tys. zł
12-03-2015 18:28   redakcja, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu
Policjanci z komisariatu Poznań-Targi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie licznych kradzieży na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Mężczyzna przestępczego czynu dopuścił się w warunkach recydywy. Odzyskane mienie powróciło do właścicieli. Teraz 33-latek za swój czyn odpowie przed Sądem.

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Targi oraz z Referatu Wywiadowczego Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji we wtorek, 10 marca zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o kradzież sprzętu elektronicznego oraz pieniędzy o łącznej wartości blisko 15 tysięcy złotych.

Mężczyzna dopuścił się kradzieży podczas trwających targów budowlanych "Budma".

Wówczas z kilku różnych pawilonów ukradł m.in. 3 laptopy, ładowarki do telefonu, dyski przenośne, myszki bezprzewodowe, pendrivy, słuchawki, torby na laptopy oraz 4500 złotych. Policjanci bezzwłocznie po otrzymaniu przez pokrzywdzonych zgłoszeń zaczęli szukać sprawcy. Jeden z mężczyzn wzbudził swoim zachowaniem uwagę funkcjonariuszy. Podczas podjętych wobec niego czynności policjanci ujawnili dokumenty okradzionych firm. W samochodzie, którym przyjechał znajdował się skradziony sprzęt. Mężczyzna został zatrzymany. Mienie odzyskano w ilości wartej blisko 8500 złotych. Jak ustalili policjanci 33-latek kradzieży dopuścił się w warunkach recydywy. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia. Za popełnienie przestępstwa w warunkach recydywy, Sąd może wymierzyć mu karę przewidzianą za przypisane przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę - wyjaśnia Patrycja Banaszak z Biura Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Policjanci nadal pracują nad tą sprawą i wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

01

paź

Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Światowy Dzień Serca - rodzinny piknik edukacyjno-zdrowotny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: