Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Otwarto nową siedzibę Straży Miejskiej przy Głogowskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Otwarto nową siedzibę Straży Miejskiej przy Głogowskiej
10-12-2016 00:39   Janusz Ludwiczak
Nie Plac Kolegiacki 17, a Głogowska 26 – to od piątku oficjalnie adres Straży Miejskiej Poznania. Do nowej siedziby przeniesiony został również grunwaldzki referat municypalnych, który do tej pory znajdował się przy ul. Janickiego na Jeżycach.

Pięć kondygnacji i 1350 metrów kwadratowych powierzchni – tyle do dyspozycji mają poznańscy municypalni w nowej siedzibie przy ul. Głogowskiej 26. W budynku znalazły się m.in. referat administracyjno-techniczny, koordynacji służb, kancelaria, gabinety komendantów, a także dyżurni obserwujący obraz z kamer monitoringu. Do nowej siedziby przeniesiony został referat Grunwald, który do tej pory mieścił się pryz ul. Janickiego na Jeżycach.

W piątkowe przedpołudnie nastąpiło uroczyste otwarcie nowej siedziby z udziałem m.in. prezydenta Jacka Jaśkowiaka i jego zastępcy Mariusza Wiśniewskiego, poznańskich i osiedlowych radnych i miejskich służb.

Staramy się poprawiać warunki pracy w miejskich jednostkach, bo to bezpośrednio wpływa na organizację i jakość pracy. Cieszy mnie też zmiana w postrzeganiu straży miejskiej, która do tej pory kojarzyła się głównie z zakładaniem blokad. Poprawa wizerunku to większe zaufanie mieszkańców. W służbie takiej jak straż miejska to bardzo ważne – powiedział podczas uroczystości Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Zmieniona została struktura straży miejskiej, zatrudniono nowych funkcjonariuszy. Zmiany objęły także lokalizacje siedzib poszczególnych jednostek straży. Na swoje macierzyste dzielnice wróciły referaty, które dotychczas swoje siedziby miały poza nimi. To duże ułatwienie dla mieszkańców – zaznaczył wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

Skumulowanie w jednym miejscu komendy straży miejskiej, referatów zaplecza prewencji straży, służby dyżurnej oraz powrót referatu Grunwald na swój rejon odpowiedzialności już teraz zaczyna poprawiać funkcjonowanie organizacji pracy naszej jednostki. Cały czas się zmieniamy. Jeszcze wiele przed nami, ale mając wsparcie wśród poznaniaków i władz miasta, z całą pewnością sprostamy tym wyzwaniom – dodał Waldemar Matuszewski, komendant Straży Miejskiej Miasta Poznania.

W sumie modernizacja gmachu przy ul. Głogowskiej 26 wraz z pracami adaptacyjnymi kosztowały 1 milion 350 tysięcy złotych.

W kwietniu otrzymaliśmy klucze do budynku, następnie musieliśmy ogłosić przetarg na remont pomieszczeń i dostosowanie obiektu do naszych potrzeb. Prace ruszyły w sierpniu. Pierwsi funkcjonariusze rozpoczną tutaj prace jeszcze w październiku – wyjaśnia Arkadiusz Bekalarek, kierownik Referatu Administracyjno–Technicznego Straży Miejskiej Miasta Poznania.

Przeprowadzka municypalnych była możliwa dzięki komunalizacji Międzynarodowych Targów Poznańskich, które przekazały obiekt w dzierżawę. Docelowo MTP chce dokonać zamiany nieruchomości z Miastem Poznań. W zamian Targi chciałyby pozyskać działkę przy ul. Grunwaldzkiej, niedaleko Ułańskiej. Budynek przy ul. Głogowskiej 26 został wyceniony na 7,5 mln zł.


Budynek przy ul. Głogowskiej 26, który ma pięć pięter i ponad 1 tys. m2 powierzchni powstał w 1951 roku według projektu Jana Wellengera na zlecenie Centrali Handlowej Przemysłu Drzewnego, na terenach jedynie wydzierżawionych od MTP. Targi mogły w zamian wykorzystywać powierzchnie wystawiennicze pawilonu na swoje potrzeby. Budynek w nietypowy dla tamtych czasów sposób łączył cechy biurowca z funkcją wystawienniczą. Estetyka pawilonu jest socrealistyczna, lecz bardzo prosta i pozbawiona jakiegokolwiek detalu nawiązującego do stylów historycznych. Główna elewacja znajduje się od strony ul. Głogowskiej, a boczna (równie ciekawie zaaranżowana) otwarta jest na tereny targowe.

Pawilon Centrali Handlowej Przemysłu Drzewnego, który początkowo miał numer 34, obecnie 102 został później przekształcony w dom towarowy Domar. W latach 90. urządzono tutaj biura. Do niedawna mieściła się tutaj Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa, sąd arbitrażowy czy redakcja "Merkuriusza". Pozostał jedynie bank, który niebawem również opuści budynek.


R E K L A M A

Komentarze (1)

10-12-2016 01:54:38
as
A gdzie czarny z pędzlem??
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: