Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strażnicy ratowali kaczą rodzinę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Strażnicy ratowali kaczą rodzinę
18-05-2016 17:09   Janusz Ludwiczak
Strażnicy miejscy z Eko Patrolu przenieśli kaczkę z małymi pisklętami z terenu parkingu przy zbiegu ulic Głogowskiej, Hetmańskiej i Kasprzaka do naturalnych warunków przyrodniczych, czyli Parku Wilsona.

Kacza rodzina zadomowiła się w krzakach na terenie parkingu przy zbiegu ulic Głogowskiej, Hetmańskiej i Kasprzaka. Po otrzymanym zgłoszeniu w środowe południe na miejscu pojawili się funkcjonariusze Eko Patrolu Straży Miejskiej, którzy wyłapali ptaki, umieścili je w kartonie i następnie przenieśli do bardziej naturalnych warunków przyrodniczych, czyli do Parku Wilsona.

Do podobnych zdarzeń doszło na początku maja w innych częściach Poznania.

Mieszkańcy budynku przy ul. Nad Wierzbakiem poprosili strażników o pomoc dla kaczej rodziny. Matka oraz 11 piskląt prawdopodobnie przywędrowały z pobliskiego Parku Sołackiego na podwórze jednej z kamienic. Kacza rodzinka postanowiła opuścić ten teren i wyjść wprost na ruchliwą jezdnię. Zaniepokojeni ich losem mieszkańcy zagrodzili kaczkom wyjście i wezwali strażników z Eko Patrolu. Funkcjonariusze wspólnie z mieszkańcami wyłapali ptaki, umieścili je w klatce a następnie przewieźli do Parku Sołackiego. Tam cała kacza rodzinka znalazła schronienie w szuwarach Sołackich Stawów – wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy Straży Miejskiej Miasta Poznania.

Inna kaczka z 4 młodymi zagnieździła się na terenach zielonych w pobliżu VI Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego. Matka "wypuszczała" się na niebezpieczne spacery w rejon ul. Krakowskiej. W tym przypadku interweniujący strażnicy całą rodzinkę bezpiecznie przewieźli do Ptasiego Azylu przy Ogrodzie Zoologicznym – dodaje Przemysław Piwecki.

Przypominamy, że mieszkańcy mogą zgłaszać sprawy do Straży Miejskiej pod numerem telefonu 986, a także sms: 606 986 986 oraz e-mail: sm@um.poznan.pl


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Strażnicy zablokowali wjazdy do Parku Kasprowicza, mieszkańcy chcieli fotografować kierowców

ZOBACZ TAKŻE: Straż Miejska przeprowadziła dogoterapię dla przedszkolaków

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (4)

20-05-2016 07:16:49
Negatyw
Niech SM, zajmie się lepiej autami parkującymi na kopertach ppoż i łukach zakrętów!
19-05-2016 15:12:53
alma
Jeżeli kaczki przywędrowały z parku sołackiego na wierzbak to po co znowu je przenosili z powrotem na sołacz ? Po to żeby znowu uciekły z sołacza ? Lepiej już, żeby przenieśli je do parku Wilsona.
18-05-2016 20:39:52
ja
Brawo ty brawo SM
18-05-2016 18:05:14
Hania
Super, teraz sa bezpieczne kacze rodzinki, pozytywne wiadomosci oby takich wiecej.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

cze

17:00
Park Wilsona
Przeszłość,Teraźniejszość,Przyszłość-Czerwiec 56 - inscenizacja
w godz. 14:00-17:00

03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: