Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mieszkaniec: "Tak parkuje Straż Miejska - na chodniku". SM: "Wypadek przy pracy" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mieszkaniec: "Tak parkuje Straż Miejska - na chodniku". SM: "Wypadek przy pracy"
02-12-2016 08:21   Janusz Ludwiczak
– Tak parkuje Straż Miejska: na chodniku – alarmuje nasz Czytelnik. Straż Miejska przyznaje się do błędu. Municypalni, którzy popełnili wykroczenie i nie stosują się do przepisów ruchu drogowego zostaną ukarani.

Komendant Straży Miejskiej i niektóre referaty municypalnych przeniosły się już do nowej siedziby, która znajdować będzie się przy ul. Głogowskiej 26, tuż obok Targów. Nadal trwa przeprowadzka pozostałych wydziałów.

Nasz Czytelnik, pan Piotr jest często świadkiem, jak samochody Straży Miejskiej parkują na samym chodniku, przy samym budynku.

Tak parkuje Straż Miejska, która daje niezły przykład. Chodniki nie służą do parkowania. To, że jest to służba publiczna nie to mundurowych od takich działań, zwłaszcza, że Straż Miejska również wyciąga konsekwencje wobec źle parkujących kierowców, a sami co robią – mówi Piotr [nazwisko do wiadomości redakcji], mieszkaniec ul. Śniadeckich.

Sytuacja taka miała miejsce ostatnio w poniedziałek, 28 listopada. O odniesienie się do sprawy poprosiliśmy Straż Miejską.

Radiowozy, które zostały zaparkowane pod budynkiem uważam za wypadek przy pracy. Nie ma wytłumaczenia, bo zasłanianie się przeprowadzką, a dowóz dokumentacji z poprzedniej siedziby do nowej przy Głogowskiej dla poszczególnych biur był powodem obecności tych samochodów, nie jest wytłumaczeniem. Kierowcy radiowozów, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego (oczywiście z wyłączeniem sytuacji gdy korzystają z uprzywilejowania) poniosą konsekwencje dyscyplinarne przewidziane w regulaminie Straży Miejskiej Miasta Poznania – odpowiada Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy Straży Miejskiej Poznania.

Komendant SMMP kategorycznie sprzeciwia się takiemu postępowaniu funkcjonariuszy i zapewnia, że nie było, nie ma i nie będzie pobłażania dla takich praktyk. Strażnicy sami dyscyplinują kierujących a to sprawia, że muszą być przykładem dla innych. Jestem przekonany, że był to wypadek jednostkowy a w przyszłości nie będzie miał miejsca – dodaje Przemysław Piwecki ze Straży Miejskiej.

Straż Miejska wyjaśnia również, że jednostka ma wyznaczonych kilka miejsc postojowych na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i tam będą pozostawiane pojazdy municypalnych.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Piotr
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Z Placu Kolegiackiego na Głogowską – Straż Miejska przeniosła się do nowej siedziby

ZOBACZ TAKŻE: Za kilka tygodni Straż Miejska przeniesie się do nowej siedziby przy Głogowskiej

ZOBACZ TAKŻE: "Zawsze staram się pomagać innym" – rozmowa z Tomaszem Jaworskim, łazarskim strażnikiem osiedlowym

ZOBACZ TAKŻE: Strażniczki miejskie uratowały zaklinowanego kotka spod maski samochodu

ZOBACZ TAKŻE: Strażnicy ratowali kaczą rodzinę

ZOBACZ TAKŻE: Policja i Straż Miejska pilnowała, by Park Kasprowicza nie zamienił się w parking

ZOBACZ TAKŻE: Park(ing) Kasprowicza: "Mandatami ukarano 2 osoby"

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (6)

02-12-2016 21:08:53
kamil
Ten co zrobił i przesłał te zdjęcia to sporo ryzykuje bo z władzą lepiej nie zadzierać
02-12-2016 19:49:25
morlock
@Bolek Tak więc psiaki i sm nagle znajdą, jadąc do interwencji miejsce do legalnego parkowania? Zaparkują na środku jezdni? No zrozumiem rodzica który odbiera z przedszkola swojego "Leśnego Ludka". Trwa to góra 5 min. Ale czemu do ****y nędzy bydło blokuje wyjazdy z posesji bo korzysta z usług fryzjera?! To co wyprawiają z parkowaniem służby to pikuś.
02-12-2016 16:03:06
Bolek
Przeciez straz miejska notorycznie tak parkuje.
02-12-2016 15:40:53
morlock
@x Dokładnie. Taborowa to ta sama bajka i nie tylko. Przechodził kumpel na "czerwonym" bo na skrzyżowaniu już wszędzie dla aut zapaliło się czerwone i usłyszał od karakana karnie stojącego przed zebrą - "masz szczęście że nie jezdem f mundurze". Później pokazali w mediach "pieska roku". Zgadnij czyją facjatę zamieścili na forach?
02-12-2016 09:02:25
morlock
Nie żebym bronił kierowców SM ale uważam że miejsca dla pieszych jest tam wystarczająco dużo (pomijam fakt rozjeżdżania chodnika). Niech Piotr przespaceruje się np. Drużbackiej, Limanowskiego. Najlepiej z wózkiem dziecięcym. Chyba że "zaparkowane" auta to prywatne pojazdy pracowników SM ;-)
02-12-2016 09:02:04
x
"Strażnicy sami dyscyplinują kierujących a to sprawia, że muszą być przykładem dla innych.". To samo dotyczy policjantów z Taborowej, którzy w cywilu przechodzą na czerwonym świetle na skrzyżowaniu Reymonta/Wyspiańskiego. Za coś takiego innym dają mandaty.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: