Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Palmiarnia zaprasza na nocne zwiedzanie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Palmiarnia zaprasza na nocne zwiedzanie
19-08-2016 04:17   Janusz Ludwiczak
Już po raz trzeci będzie można zobaczyć Palmiarnię nocą. Dziś (tj. w piątek 19 sierpnia) od godz. 21 do aż 2 w nocy można było zobaczyć dżunglę i las deszczowy nocą oraz poszukać w labiryncie egzotycznych roślin kwiat paproci.

Taka okazja nie zdarza się często. W nocy z piątku na sobotę Palmiarnia zaprosza na nocne zwiedzanie. Będzie to niebywała okazja zapoznania się z kolekcją roślin egzotycznych w nietypowej odsłonie.

Po raz pierwszy nocne zwiedzanie zorganizowaliśmy w noc świętojańską. W połowie lipca powtórzyliśmy akcję, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Odwiedziły nas dokładnie 1881 osoby – wyjaśnia Przemysław Szwajkowski, dyrektor Palmiarni Poznańskiej.

Nocą nie widać elementów konstrukcyjnych pawilonów, a same rośliny. W nocy Palmiarnia wygląda zupełnie inaczej. W godzinach wieczornych wypływają gatunki ryb, które ciężko wypatrywać w ciągu dnia. W nocy kwitną niektóre rośliny, chociażby różne gatunki kaktusów – dodaje Przemysław Szwajkowski, dyrektor Palmiarni.

Nocne zwiedzanie Palmiarni będzie możliwe w noc z piątku na sobotę w godz. od 21:00 do 2:00 (wejście do godz. 1:30). Wejście bramą parkową od strony ul. Matejki. Organizatorzy proszą o przyniesienie ze sobą latarki.


Komentarze (1)

19-08-2016 15:47:46
morlock
Lata temu z kumplem byliśmy tam i pokazałem mu co to mimoza i jak działa (stuli listka). Przyszedł pener w ciuchach roboczych, opie...lił mnie i tak skończyłem moją historię odnośnie zwiedzania z przyjemnością naszej Palmiarni. Doniczka stała przy ścieżce dla zwiedzających, ogólnie dostępna. I jeszcze dużo później nie chcieli mi sprzedać kaktusa "Tron teściowej" w wersji dorosłej. Obyła się laurką (tylko to pierwsze jest prawdą). Tak więc Palmiarnia może se zapraszać słoiki i innych Nowych Mieszkańców. Ja mam alergię ale do dziś podziwiam AKWARIA (o ile jeszcze są) i młodzieńców którzy z wyciągniętych spod kurtek plastikowych toreb wypuszczali do basenu z arapaimami (o ile pamiętam gatunek) akwariane rybeczki. Stąd w baseniku gupiki i inne takie molinezje. Ps. To mój najulubieńszy pawilon. Są (były) tam ławki ale duszno (tak dla chorych na p.o.ch.p i astmę).
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: