Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Palmiarnia nocą - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Palmiarnia nocą
17-07-2016 01:40   Janusz Ludwiczak
Prawie 1,9 tys. osób postanowiło wziąć udział w nocnym zwiedzaniu Palmiarni. O sporym zainteresowaniu akcji świadczyły chociażby kolejki, które ustawiały się od wejścia do Palmiarni aż na ulicę Matejki.

Taka okazja nie zdarza się często. W nocy z piątku na sobotę Palmiarnia zaprosiła na nocne zwiedzanie.

Po raz pierwszy nocne zwiedzanie zorganizowaliśmy w noc świętojańską. Postanowiliśmy powtórzyć akcję. Nocą nie widać elementów konstrukcyjnych pawilonów, a same rośliny. W nocy Palmiarnia wygląda zupełnie inaczej. W godzinach wieczornych wypływają gatunki ryb, które ciężko wypatrywać w ciągu dnia. W nocy kwitną niektóre rośliny, chociażby różne gatunki kaktusów – wskazuje Przemysław Szwajkowski, dyrektor Palmiarni Poznańskiej.

Od godz. 21 do aż 2 w nocy można było zobaczyć dżunglę i las deszczowy nocą oraz poszukać w labiryncie egzotycznych roślin kwiat paproci.

Chcieliśmy córce pokazać Palmiarnię o innej porze. Była długa kolejka, ale czekaliśmy tylko 15 minut. Obsługa szła sprawnie – powiedziała Aneta Pięta.

Tak się składa, że jesteśmy pierwszy raz w Palmiarni. Z pewnością przyjdę tutaj raz jeszcze, ale już w ciągu dnia. W kolejce czekaliśmy 25 minut, ale było warto – objaśnia Grażyna Polanowska.

Super pomysł. Jesteśmy bardzo zadowolone, że tutaj przyszłyśmy. Palmiarnia nocą ma zupełnie inny klimat. Jest lepszy nastrój, tak romantycznie. Bardzo zaciekawiły nas opowieści jednej z pań przewodnik o przyprawach i roślinach wydających owoce – zauważają Zofia i Elżbieta.

W akcji "Palmiarnia nocą", która ma zostać powtórzona w połowie sierpnia wzięło udział dokładnie 1881 osób.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: