Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tak będzie wyglądało po rewitalizacji podwórko przy Małeckiego... - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tak będzie wyglądało po rewitalizacji podwórko przy Małeckiego...
30-08-2010 01:16   redakcja, Fundacja All For Planet
Akcja "Zielone Podwórka" trwa. Mieszkańcy kamienicy przy ul. Małeckiego 23 w Poznaniu zaakceptowali projekt Fundacji All For Planet, która wkrótce rozpocznie prace remontowe i rewitalizację podwórka.

Projekt poznańskiego podwórka opracowany został wspólnie przez poznańską grupę designerów Noga Dzika i Krzysztofa Roszaka z firmy "Zielony Ogród", który czuwał będzie nad całością prac prowadzonych na podwórku. Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Małeckiego 23 pozytywnie zaakceptowali projekt. Teraz pozostaje już tylko realizacja.

Koncepcja zagospodarowania podwórka zakłada budowę w miejscu muru oddzielającego od siebie dwa podwórka drewnianego ażurowego kwietnika pokrytego zielenią oraz zbudowanie wiaty śmietnikowej, pod którą znajdą się pojemniki do segregacji śmieci oraz na odpady komunalne. Zabudowanie śmietników wiatą pozwoli na zachowanie na podwórku estetyki.

W części południowej przewiduje się miejsce do spotkań mieszkańców, a w północnej (lepiej nasłonecznionej) plac zabaw. Oba miejsca zorganizowane zostaną przy pomocy drewnianych ażurowych mebli (ławy, stołu i "zabawki" z piaskownicą). Meble wykonane będą z solidnych, grubych drewnianych elementów.

Plac zabaw, który stanowić ma nie tylko piaskownica będzie o charakterze edukacyjnym. Znajdzie się na nim gra dla najmłodszych, tak aby podczas zabawy maluchy mogły się dodatkowo uczyć.

Na podwórku przewidziano także stojaki dla rowerów, a w środkowej części więcej zieleni, w tym bukowe drzewo oraz różnego rodzaju kwiaty, m.in. azalie i kaliny.

Swój wkład w odnowienie podwórka przy ulicy Małeckiego 23 będzie miał Zarząd Dróg Miejskich, który przekaże płyty chodnikowe.

Wyremontowane i odrestaurowane podwórko ma być gotowe na przełomie września i października.


Komentarze (2)

31-08-2010 09:54:58
wolf
Niestety pewnie szybko zostanie zdewastowane, szkoda że administratorzy kamienic i bloków na Łazarzu nie dbają o podwórka, które obecnie są psimi toaletami i miejscem schadzek lokalnego penerstwa.
31-08-2010 08:00:51
sicilpol
Nie zazrdoszcze, proponuje, by skontaktowac sie z projektantami i dac im pare uzytecznych wskazowek, ktore naprawde pomoga utrzymac tak piekny projekt. 1. Odgrodzic zielen plotkiami- inaczej ludzie zaczna wyprowadzac tam swoje psy i przerodzi sie to w psia toalete... 2. Koniecznie zamknac smietnik na klucz, poniewaz tak zabudowany i odizolowany to z kolei zaproszenie dla ludzi, ktorzy tylko szukaja miejsca by sie zalatwic. Projekt sliczny, teraz tylko pozostaje miec nadzieje, ze ludzie do niego dojrzeli i beda go szanowac, miejmy nadzieje, ze beda okzywac o niego troske i wykaza sie jakims poziomem kultury... Niestety z tak pieknym podworkiem nalezy sie spodziewac, iz wszystkie okoliczne dzieci beda tam takze przychodzic i bedzie wiele halasu... Ale ogolnie to bardzo mi sie podoba, mozna by tak kazde podworko odrestaurowac.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: