Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Stojaki rowerowe zostaną ustawione przed Dworcem Zachodnim? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Stojaki rowerowe zostaną ustawione przed Dworcem Zachodnim?
27-08-2010 01:27   Janusz Ludwiczak
Już stoją przed wejściem do Nowego Zoo, przy Kontener ART w Starym Korycie Warty, a także prze biurowcami przy ul. Roosevelta i przy ul. Marcelińskiej. O czym mowa? O designerskich stojakach rowerowych, które mogą powstać także na Łazarzu, przed Dworcem Zachodnim.

Fundacja All For Planet chce ustawić na poznańskich ulicach kilkadziesiąt designerskich stojaków rowerowych. Pierwsze, w kształcie zielonych słoni stoją już przed Nowym Zoo, a w pobliżu Kontener ART na Chwaliszewie stoją stojaki na rowery w kształcie tańczących ludzi.

W ostatnich dniach kolejne nowatorskie stojaki na rowery ustawione zostały, tym razem koloru pomarańczowego, w kształcie "@" przed biurowcem przy ulicy Marcelińskiej oraz przed biurowcem przy ulicy Marcelińskiej.

Jest szansa, że stojaki rowerowe staną też na Łazarzu, na ulicy Głogowskiej, a konkretniej przy Dworcu Zachodnim. Wszystko zależy od głosów internautów.

Do 31 sierpnia można głosować na jedną z 15 najciekawszych lokalizacji wybraną przez Fundację All For Planet. Wśród całej piętnastki znalazła się ulica Głogowska, a ściślej Dworzec Zachodni.
Internauci mogą głosować także na inne miejsca, w których ustawione zostaną stojaki rowerowe. Są to: Teatr Polski (ul. 27 Grudnia), Stary Browar (ul. Ratajczaka), Port Lotniczy Poznań-Ławica (ul. Bukowska), Stadion Miejski (ul. Bułgarska), Meskalina (Stary Rynek), Wyższa Szkoła Handlu i Usług (ul. Zwierzyniecka), Empik (Plac Wolności), Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (ul. Fredry), Wyższa Szkoła Języków Obcych (ul. Piekary), Dragon (ul. Zamkowa), Okrąglak (ul. Mielżyńskiego), Katedra (Ostrów Tumski), pętla tramwajowa "Starołęka" oraz Centrum Stomatologii Uniwersytetu Medycznego (przy zbiegu ulic Bukowskiej i Przybyszewskiego).

Stojaki rowerowe powstaną w pięciu punktach, które uzyskają największą ilość głosów. W przypadku gdy fundacja nie otrzyma stosownych zezwoleń na stojaki w danym miejscu, wybrana zostanie kolejna lokalizacja.

Jest więc szansa, że już wkrótce będziemy mogli dojechać rowerem na Dworzec Zachodni i dalej kontynuować podróż pociągiem lub szybkim tramwajem, albo też zaparkować swój bicykl wybierając się na Targi.

Głosować można raz dziennie do 31 sierpnia na stronie internetowej Fundacji All For Planet.


Komentarze (1)

27-08-2010 15:18:45
Sławek
Czy przy remoncie Roosevelta ZDM zrobi drogę rowerową od Kaponiery, przez Dworcowy chociaż do Zachodniego, by można było do tych stojaków dojechać? Dalej oczywiście Głogowską na Górczyn, ups rozpędziłem się. "[16:17] Ryszard Grobelny: Dzisiaj jest podobnie. Budujemy ścieżki przy nowych drogach, ale nie wyobrażam sobie zabrania jednego pasu ruchu na Głogowskiej dla ścieżki rowerowej." http://www.lazarz.pl/?menu=2&NR=1743.
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 11:00-18:00

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: