Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dewastowana kamienica została zabezpieczona. Będzie bezpieczniej? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dewastowana kamienica została zabezpieczona. Będzie bezpieczniej?
12-08-2010 02:01   Janusz Ludwiczak
Kamienica przy zbiegu ulicy Matejki i Niegolewskich została w końcu zabezpieczona. Na początku sierpnia zakończyło się zaplombowywanie grubymi płytami drzwi i okien na parterze i piętrze. Zamontowana została też na dachu, murach i ścianach specjalna siatka.

O kamienicy przy zbiegu ulic Matejki i Niegolewskich pisaliśmy wielokrotnie na naszych łamach - w artykułach:

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego podjął decyzję o zabezpieczeniu kamienicy. Wszystkie drzwi i okna na parterze i piętrze kamienicy zostały zaplombowane grubymi drewnianymi dechami, a na murze i dachu kamienicy zamontowano specjalne siatki.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego bezskutecznie kontaktował się z właścicielem kamienicy. Okazało się, że wszelkie namiary i dane kontaktowe są nieaktualne. Dlatego Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zwrócił się do wojewody wielkopolskiego z prośbą o znalezienie funduszy na zabezpieczenie budynku.

Na przełomie lipca i sierpnia kamienica wraz z podwórkiem i terenem od strony ulicy została całkowicie uporządkowana. Budynek został także zabezpieczony przez zaplombowanie wszystkich okien i drzwi na niższych kondygnacjach, a firma wyłoniona w trybie zamówienia publicznego zamontowała specjalne siatki na dachu, murze oraz bocznych ścianach kamienicy.

Zabezpieczenie kamienicy kosztowało ponad 30 tysięcy złotych. Środki te pokrył Skarb Państwa. Nadzór Budowlany będzie dalej usiłował skontaktować się z właścicielem tej prywatnej kamienicy, także aby odzyskać pieniądze wydane przez Skarb Państwa na zabezpieczenie budynku.


Komentarze (2)

12-08-2010 22:12:05
gabi
cale szczescie, ze nareszcie jakie sa szanse na renowacje tej kamienicy?
12-08-2010 17:46:23
kiwi
pytanie tylko, dlaczego musiało to aż trwać tyle czasu?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

17

lip

12:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
XV Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: