Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pożar opuszczonej kamienicy przy zbiegu ulic Matejki i Niegolewskich - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pożar opuszczonej kamienicy przy zbiegu ulic Matejki i Niegolewskich
26-07-2010 00:50   Janusz Ludwiczak
Osiem jednostek straży pożarnej gasiło pożar, jaki wybuchł w sobotnie popołudnie w kamienicy przy zbiegu ulic Matejki i Niegolewskich.

W sobotę ok. godz. 15:30 wybuchł pożar w opuszczonej kamienicy przy zbiegu ulic Matejki i Niegolewskich. Na miejscu zjawiło się osiem jednostek straży pożarnej.

Pożar wybuchł na poddaszu kamienicy, a kłęby czarnego dymu sięgały nawet dwa metry. Akcja gaśnicza trwała godzinę.

O opustoszałej kamienicy pisaliśmy dwukrotnie w artykułach: Mieszkać jak w średniowieczu? oraz Klucz do normalności - koniec dramatu mieszkanki. Kamienica dalej ulega dewastacji. Nadal nieuchwytny jest właściciel kamienicy przebywający w Irlandii, a opustoszały budynek przy kościele Św.Anny wciąż jest dewastowany i niezabezpieczony.


Fot: Sławek
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

ZOBACZ TAKŻE: Mieszkać jak w średniowieczu?

ZOBACZ TAKŻE: Klucz do normalności - koniec dramatu mieszkanki. Kamienica dalej ulega dewastacji

Komentarze (8)

28-07-2010 18:02:42
qaf
Co się dziwić, tak jak w przypadku energetyka pewnie właściciel dał dzieciakom parę groszy w łapę, żeby podpalili budynek. W końcu remont tej kamienicy jest już kompletnie nieopłacalny, więc lepiej podpalić, wyburzyć i postanowić apartamentowiec lub hotel. Zastanawia mnie tylko gdzie jest tutaj Inspektor Budowlany i Konserwator Zabytków?
28-07-2010 00:37:59
REDAKCJA
Dziękuje za wiadomość. Sprawdzę dokładnie informację. Pozdrawiam.
27-07-2010 23:35:36
toksyczna.
próba podpalenia była również wczoraj. i dwa dni przed pożarem. Była jedna osoba martwa. Pozar zaczął się wcześniej, ale nie udało się rozprzestrzenic mu, o 15 ponownie się pojawił
27-07-2010 15:32:18
Slawek
Nie wiem czy jest możliwość spowodowania by właściciel inwestował, ale wydaje mi się, że można by za pomocą administratorów sąsiednich budynków wystąpić ponownie do PINB http://www.pinb.poznan.pl/index.php/odpowiedzi-na-pytania3/11-kontrola-stanu-technicznego-obiektu-budowlanego/15-jak-zainicjowac-kontrole - W poprzednich materiałach jest informacja od inspekcji sanitarnej, oraz nadzoru budowlanego (ale tej nie rozumiem). Administrator ma obowiązek dbać o swoją kamienicę i na podstawie choćby pożaru może udowodnić, że ta ruina stwarza zagrożenie dla budynku jakim administruje. Nic więcej niż ponowienie pism, ale tym razem od "poważniejszych" instancji albo większej liczby osób na razie nie przychodzi mi do głowy. Z doświadczenie jednak mogę powiedzieć, że nie można dać się zbyć i drążyć temat, wtedy jest szansa że zrobią coś na odczepne. http://www.rp.pl/artykul/226046,276915_Kamienica_grozi_zawaleniem___ale_pozwalaja_w_niej_mieszkac.html tu też jest podobna sytuacja, może warto doprowadzić do wywołania mpzp skoro wtedy jest chroniony. Innych pomysłów nie mam.
27-07-2010 09:42:45
smutek
płakać się chce..... w tym kontekście pal licho zapuszczone trybuny Energetyka , czy skrawek parku, ta kamienica to zabytek z prawdziwego zdarzenia ( w rejestrze nr A462 wpisana 27.04.1999), nie mówiąc już ze nie stoi na odludziu, a zespole urbanistyczno -architektonicznym najstarszych obrzeżnych dzielnic (w tymże rejestrze od 06.10.1982 roku jako A239). Dewastacja, pożar, akcji ratowniczej (nasiąkniecie wodą) - ta część do nr 41 po następnej zimie będzie do rozbiórki.... Musi być jakieś prawne narzędzie, żeby móc uratować tę kamienicę, żeby i nasze wnuki mogły cieszyć się kamienicami na Łazarzu.... to pytanie w pierwszej kolejności kieruję do Rady Osiedla, a może jest na forum ktoś kto się trochę zna na rzeczy i wie co w tej sprawie można by zrobić...?
26-07-2010 16:02:06
w.k.
Przechodziłem nie raz obok tej kamienicy. A to był tak piękny budynek jeszcze parę lat temu, tętniący życiem. Ale nie ma co wysiedlic wszystkich lokatorów i otworzyć spelunę. Anarchiści z Rozbratu szukają sobie nowego miejsca? Co się zastanawiać, mają gotowe miejsce tu na Łazarzu. Kto ich ruszy? To nie kamienica miasta, właściciel ma to w d... i siedzi w Irlandii. Może dzięki mieszkańcom z Rozbratu zrobiłoby się tu bezpieczniej, bo w tej chwili to sama patologia grasuje w tej kamienicy - chuligani niszczą budynek w dzień, a bezdomni prowadzą libacje alkoholowe w nocy.
26-07-2010 12:48:21
kiwi
Był już trup, był już pożar, co jeszcze musi się zdarzyć? Czy urzędasy Grobelnego nie mogą zrobić z tym porządku? Pewnie, lepiej chować głowę w piasek. Tam dojdzie jedzie do poważnej tragedii.
25-07-2010 22:24:16
kaśka
No tak, a właściciel sobie bezkarnie w Irlandii siedzi. Czy nie może on zabetonować wejścia? Ja tylko współczuję okolicznym mieszkańcom.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

17

lip

12:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
XV Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: