Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego podał się do dymisji - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego podał się do dymisji
22-03-2016 16:11   Janusz Ludwiczak
Bogusław Bajoński, dotychczasowy dyrektor ZTM zrezygnował ze stanowiska. Rezygnacja może mieć związek z funkcjonowaniem systemu PEKA i przeznaczeniem kolejnych 17 milionów złotych na modernizację i rozbudowę projektu.

"22 marca br. Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak wyraził zgodę na rozwiązanie umowy o pracę z dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego Bogusławem Bajońskim. O rozwiązanie umowy poprosił Bogusław Bajoński. Prezydent Jacek Jaśkowiak wyraził na to zgodę po konsultacji ze swoim zastępcą Maciejem Wudarskim" – czytamy w oficjalnym komunikacie Urzędu Miasta Poznania i Zarządu Transportu Miejskiego.

Powodem rezygnacji może być związek z funkcjonowaniem systemu PEKA. Zarząd Transportu Miejskiego chciał, by miejscy radni przekazali w tym roku 4,3 mln zł, a w kolejnych latach w sumie 17 mln zł na modernizację i rozbudowę projektu.

Dymisji byłego już dyrektora ZTM domagali się radni Zjednoczonej Lewicy. Podczas ostatniej sesji radni Tomasz Lewandowski i Halina Owsianna mówili o niegospodarności jednostki.

Bogusław Bajoński kierował Zarządem Transportu Miejskiego od marca 2013 roku. Zastąpił on Łukasza Domańskiego, któremu ówczesny prezydent Ryszard Grobelny nie przedłużył kontraktu, po tym jak stwierdził: "Decyzje o podwyżkach cen biletów należą do prezydenta i radnych. Ja osobiście jestem przeciwny wycofywaniu się z niej, oznaczałoby to że do ponad 60 procent wzrosłyby dopłaty do komunikacji publicznej. Ilość protestów mam w nosie".

Aktualizacja 23.03.2016 godz. 21:00: Ogłoszony zostanie konkurs na nowego szefa jednostki. Do tego czasu pełniącym obowiązki dyrektora ZTM będzie Piotr Snuszka, dotychczasowy zastępca dyrektora ds. Publicznego Transportu Zbiorowego.


Komentarze (1)

23-03-2016 06:13:37
Negatyw
Powinien to zrobić dawno temu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

do 20-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej

04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: