Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

ZTM: zwolnienie dyscyplinarne kierowniczki działu zamówień i powołanie nowego dyrektora - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
ZTM: zwolnienie dyscyplinarne kierowniczki działu zamówień i powołanie nowego dyrektora
14-03-2013 15:02   Janusz Ludwiczak
Wiceprezydent Mirosław Kruszyński polecił zwolnić kierowniczkę działu zamówień ZTM, po informacjach dotyczących jej działalności, która mogła mieć charakter korupcyjny. Rozstrzygnięty został również konkurs na nowego dyrektora tej jednostki, która zarządza komunikacja miejską.

W środę dyscyplinarnie zwolniona została kierowniczka działu zamówień Zarządu Transportu Miejskiego.

Kierowniczka działu zamówień Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu prowadziła działalność polegającą na doradztwie przy zamówieniach publicznych. Do Urzędu Miasta dotarły informacje, że przynajmniej w jednym przypadku, poza oczywistą sprzecznością z obowiązkami Pani kierownik, Jej działania mogły mieć charakter korupcyjny - wyjaśnia Paweł Marciniak, Rzecznik Prasowy Prezydenta Poznania i Urzędu Miasta.

To sytuacja absolutnie niedopuszczalna, stąd natychmiastowa decyzja o zwolnieniu dyscyplinarnym - tłumaczy Mirosław Kruszyński, zastępca prezydenta Poznania.

W zeszłym tygodniu dyscyplinarnie został zwolniony kierownik działu kontroli biletów ZTM, który założył firmę, oferującą ubezpieczenie od kary za jazdę na gapę. Płacąc abonament można było liczyć, że ewentualną karę zapłaci jego firma. Więcej w artykule: Szef kontrolerów ZTM zachęcał do jazdy na gapę.

Oba przypadki sprawdzi prokuratura.

Rozstrzygnięty został konkurs na nowego dyrektora ZTM.

Konkurs na nowego dyrektora poznańskiego Zarządu Transportu Miejskiego wygrał Bogusław Bajoński. Rozpocznie pracę od poniedziałku 18 marca - wyjaśnia Paweł Marciniak, rzecznik Urzędu Miasta.

Bogusław Bajoński ma 61 lat. W latach 1990-1994 był burmistrzem Śremu. Zajmował kierownicze stanowiska (dyrektor programu zarządzania, dyrektor regionu, project manger) pracując między innymi w Telekomunikacji Polskiej SA, firmie doradztwa gospodarczego czy firmach farmaceutycznych.

Zastępca prezydenta Poznania Mirosław Kruszyński zlecił nowemu dyrektorowi ZTM działania kontrolne w jednostce. Ma On między innymi zebrać informacje na temat tego czy poza pracą w ZTM pracownicy wykonują inną podobną działalność - dodaje Paweł Marciniak.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

03

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Baśniowa Kraina" - warsztaty muzyczne dla dzieci z Wujkiem Ogórkiem
Obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com . Warsztaty współfinansowane z budżetu Miasta Poznania w ramach projektu "

06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: