Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Park(ing) Kasprowicza: strażnicy miejscy i ochroniarze mają pilnować, by nie wjeżdżały samochody - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Park(ing) Kasprowicza: strażnicy miejscy i ochroniarze mają pilnować, by nie wjeżdżały samochody
22-03-2016 13:05   Janusz Ludwiczak
Alejki i trawniki w Parku Kasprowicza nie mają już być zastawiane przez parkujące samochody. O sposobach na kierowców - "mistrzów parkowania" z komendantem Straży Miejskiej rozmawiali przedstawiciele POSiR i hali Arena, a także Zarządu Zieleni Miejskiej i Rady Osiedla Św. Łazarz.

Przypomnijmy. W niedzielę wieczorem, 13 marca Park Kasprowicza był zastawiony dziesiątkami samochodów. Auta zaparkowane były na alejkach przy pływalni oraz równolegle wzdłuż ul. Jarochowskiego. Po brzegi wypełniony był również parking przy ul. Reymonta, ale również tutaj kierowcy parkowali na trawnikach i ścieżkach dla pieszych! Kierowcy parkowali również na dopiero co wyremontowanych alejkach w Parku Kasprowicza. Inwestycja, która została zrealizowana dopiero trzy miesiące temu kosztowała budżet Rady Osiedla Św. Łazarz, a tym samym mieszkańców Poznania ponad 210 tys. zł. Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń od Państwa w tej sprawie. Mieszkańcy informowali nas również, że Straż Miejska bagatelizowała problem: "My nie możemy nic zrobić, kierowcy muszą gdzieś parkować" - słyszeli w odpowiedzi po wykręceniu numeru Straży Miejskiej 986. M.in. po naszej interwencji na miejsce zostały skierowane patrole municypalnych i radiowozy drogówki. Więcej na ten temat w artykule: Park(ing) Kasprowicza.

"Dnia 13 marca strażnicy miejscy prowadzili działania z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Strażnicy za zadania mieli utrzymanie drożności drogi przeciwpożarowej, co jest niezbędne przy realizacji imprezy masowej. W wyniku zgłoszeń mieszkańców skierowano dodatkowy patrol w rejon Areny, jednakże skala naruszeń przepisów związana z parkowaniem samochodów była zbyt duża, by można było w sposób konstruktywny im przeciwdziałać.
Wcześniej działania represyjne wobec kierowców podjęła policja z ruchu drogowego. Natomiast strażnicy po właściwym zabezpieczeniu drogi ewakuacyjnej od ulicy Wyspiańskiego, podjęli czynności prewencyjne wobec osób, które przebywały w najbliższej okolicy"
– napisał nam kilka dni później w mailu Waldemar Matuszewski, komendant Straży Miejskiej Miasta Poznania.

W poniedziałek przedstawiciele POSiR, Areny, Zarządu Zieleni Miejskiej i Rady Osiedla Św. Łazarz przeprowadzili wizję lokalną w Parku Kasprowicza, by rozwiązać problem kierowców parkujących w alejkach i na trawnikach.

Okazuje się, że Straż Miejska nie mogła ukarać kierowców, gdyż jak wskazał komendant "brakowało znaków zakazu wjazdu na teren Parku Kasprowicza".

Podczas spotkania ustalono, że uszczelnione mają zostać "ślepe" wjazdy od strony ulicy Jarochowskiego. Podczas większych imprez w Parku Kasprowicza mają pojawiać się patrole Straży Miejskiej i ochroniarze, którzy mają nie dopuszczać do wjeżdżania samochodów na teren Parku Kasprowicza. Ponadto nasadzone mają zostać krzaki i inne "zielone" bariery architektoniczne. Wjazd pod samą Arenę mają mieć tylko pojazdy z przepustkami. Tak jak na Malcie wpuszczane będą tylko samochody ze specjalnymi identyfikatorami. Ponadto zamontowane zostaną również znaki zakazu wjazdu.


R E K L A M A

Komentarze (10)

23-03-2016 22:32:43
filomena
Niedawno, bo wczoraj rozpedzony samochod z rejestracja ... CHAMP przejechal alejkami parku od ul. Chociszewskiego az do Wyspianskiego. A tedy chodza dzieci ze szkoly. Ani policji, ani strazy miejskiej. Jest chyba monitoring przy Arenie to na pewno to zarejetrowal.
23-03-2016 09:37:29
Hania
Zapomnialam jeszcze dodac, ze Rada Osiedla ma w swoim zakresie dzialan miedzy innymi: punkt 14 - krzewienie kultury współżycia społecznego i propagowanie poszanowania mienia społecznego. Moje pytanie jest, kiedy i co zrobila Rada Osiedla w tym temacie ? Jakies konkrety ?
23-03-2016 09:21:03
Hania
Swego czasu rozmawialam z policjantami ze Sluzby Miejskiej wlasnie w Parku Kasprowicza mieli obchod i zapytalam dlaczego ciagle stoja auta zaparkowane w alejce wiodacej od Areny do Reymonta i wokolo Areny ludzie parkuja a potem ida do pracy. Dlaczego nie daja mandatow, czy Policja jest slepa ? Odpowiedz brzmiala, ze tam parkuja policjanci/pracownicy Policji na ul.Taborowej wiec sama sobie Policja mandatow i zakazow dawac nie bedzie. Ta alejka jest obstawiona autami i sam budynek Areny takze a kierowcy wielokrotnie sa tak bezczelni, ze zmuszaja czlowieka do zejscia na pobocze, na trawnik aby taki delikwent mogl przejechac i zaparkowac. Czyli co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie. I jak ma byc porzadek w Poznaniu jak Policja lamie przepisy i daje totalnie zly przyklad innym ??????????
22-03-2016 22:33:03
mieszkaniec
Jak się czyta takie rzeczy to po prostu nerwy biorą, czas się naprawdę wyprowadzić z tego miasta w którym kierowcom (przyjezdnym) wolno wszystko, a mieszkańcom którzy korzystają z komunikacji miejskiej nie wolno nic nawet swobodnie przejść chodnikiem, czy teraz już nawet parkową alejką.
22-03-2016 20:57:29
Gość Niedzielny
"Kierowcy parkowali również na dopiero co wyremontowanych alejkach w Parku Kasprowicza. Inwestycja, która została zrealizowana dopiero trzy miesiące temu kosztowała budżet Rady Osiedla Św. Łazarz, a tym samym mieszkańców Poznania ponad 210 tys. zł.". Taka droga i przemyślana inwestycja a nie pomyślano o zabezpieczeniu parku przed wjazdem pojazdów nieuprawnionych pojazdów. A teraz wielka rozpacz.
22-03-2016 19:22:37
Tomek
Ścianę betonową niech zbudują, a potem komendant straży miejskiej (specjalnie z małej litery) niech weźmie rozbieg i walnie przysłowiowego baranka. Czy Polska musi być usrana znakami niczym chodniki na Łazarku psimi odchodami? Nie można zrobić tak jak w cywilizowanym świecie, iż parkować można tylko równolegle wzdłuż chodnika, wyłącznie na jezdni? Sprawę zakazów załatwiają kolorowe krawężniki (przy czerwonym nie można parkować, przy zielonym bez ograniczeń, przy żółtym czasowo). Jesteśmy dzikusami i na każdym kroku parkujemy jak nam wygodnie. Spójrzcie na chodnik na skrzyżowaniu Jarochowskiego i Wyspiańskiego. Ktoś notorycznie pakuje pod samym budynkiem, nie wiem kto mieszka na parterze, ale współczuję wdychania smrodów.
22-03-2016 15:14:51
maciej
czyli nic się nie zmieni...
22-03-2016 14:33:35
Negatyw
Wmurować pachołki. Na buraków innej metody nie ma.
22-03-2016 13:55:07
Szymon
Wstyd, nieudolność, marazm...
22-03-2016 13:28:15
Baba
Bez kitu! Jest jakiś znak, który zakazuje wjazdu na trawnik? Bo jak rozumiem, to właśnie takich zakazów zabrakło. Jakie "zielone" bariery chcą sadzić? Dziesięcioletnie drzewa? Bo krzaczki raczej barierą nie będą. Nie zgadzam się na wydawanie publicznych pieniędzy na takie "zabezpieczenia".
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: