Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Krąg" świętował 35. urodziny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Krąg" świętował 35. urodziny
20-11-2015 09:42   Janusz Ludwiczak
35-lecie swojej działalności obchodził w czwartek Klub Osiedlowy "Krąg", który nieprzerwanie istnieje na Łazarzu od 1980 roku. Działa w nim blisko 40 sekcji i kół tematycznych zarówno dla seniorów jak i najmłodszych, od koła robótek ręcznych po zajęcia taneczne, kursy językowe czy warsztaty z robotyki.

Z tej okazji w czwartkowy wieczór odbyła się wielka gala jubileuszowa, podczas której nie zabrakło wspomnień, podsumowań i wielu podziękowań. Wyróżnienia od prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka wręczył pracownikom Klubu "Krąg" i osobom związanym z instytucją Marcin Kostaszuk, zastępca dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania.

Moja przygoda z "Kręgiem" rozpoczęła się wiosną 1985 roku, kiedy razem Jerzym Rogalem założyliśmy klub PTTK. I tak później zostałem powołany na kierownika – powiedział w trakcie uroczystości Janusz Heller, kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg".

Podczas gali jubileuszowej zaśpiewał m.in. chór Pasja oraz zespół seniorów, który powstał z połączenia zespołu Wiosenne Krokusiki i Łazarski Krąg. Na scenie wystąpili również uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina i Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena z Zespołu Szkół Muzycznych, aktor Tadeusz Falana, Collegium Cantorum, Alina i Krzysztof Galasowie.

Na zakończenie uroczystości nie mogło zabraknąć tortu z 35 świeczkami i urodzinowego szampana.

Klub Osiedlowy "Krąg" działa od jesieni 1980 roku. Jest jedną z czterech placówek kulturalnych Spółdzielni Mieszkaniowej "Grunwald" (tuż obok klubów: "Rondo", "Raszyn" i "Kopernik"). Działają w nim różnego rodzaju sekcje m.in. Klub Seniora "Bamberka", zespół "Wiosenne Krokusiki", Formacja Taneczna "Tropical", Szczep harcerski "Łazarz" czy kluby turystyczne "Piechur" i "Grań". Oprócz tego w "Kręgu" odbywają się liczne zajęcia taneczne, plastyczne, muzyczne, karate, jogi i aerobiku. Cyklicznie spotykają się także członkowie Koła Emerytów przy MPK Poznań Sp. z o.o., Dziennikarskiego Klubu Seniora, Klubu Miłośników Astronomii Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej, Klubu Radiestetów czy kółka robótek ręcznych. Organizowane są w nim również kursy języka angielskiego czy zajęcia dla dzieci.

Wszystko zaczęło się tak naprawdę 45 lat, kiedy na Łazarzu działała spółdzielnia kolejowa, która wybudowała większość budynków. Zgodnie ze 114-letnią tradycją spółdzielczości wpisała ona również działalność kulturalno-społeczną. W piwnicy przy ul. Lodowej, gdzie mieści się zakład fryzjerski powstał pierwszy dom kultury. Później, w 1975 r. przy zbiegu ulic Potockiej i Dmowskiego powstał budynek, do którego najpierw wprowadziła się administracja "Osiedla Łazarz", a później jesienią 1980 roku rozpoczął działalność Klub Osiedlowy "Krąg" – wspomina Jerzy Babiak, przewodniczący Rady "Osiedla Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Najdłuższej z "Kręgiem" związana jest Izabella Wysocka, instruktor kulturalno-oświatowy.

Mnie się nie chce wierzyć, że to już jest tyle czasu. Kiedy zaczynałam byłam mamą dwóch małych chłopców. Teraz jestem babcią czterech małych wnucząt. Tyle spotkań, koncertów, poznawania tyle wspaniałych ciekawych ludzi. Gościła u nas m.in. Piwnica pod Baranami czy Stare Dobre Małżeństwo – podsumowuje Izabela Wysocka, która w "Kręgu" pracuje najdłużej, bo już od 1984 roku, czyli od 31 lat.

Jerzy Babiak, Izabela Wysocka i Janusz Heller opowiadają o 30-leciu Klubu Osiedlowego "Krąg" (grudzień 2010)


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: