Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Krąg" jest już przyjazny dla osób niepełnosprawnych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Krąg" jest już przyjazny dla osób niepełnosprawnych
21-10-2015 08:51   Janusz Ludwiczak
Osoby niepełnosprawne i mające problemy ruchowe nie muszą już wspinać się po schodach, by dostać się do sal w Klubie Osiedlowym "Krąg". Powstała tam winda oraz podjazd, dzięki któremu na wózkach można wjechać z poziomu ulicy do wejścia budynku.

Winda, którą uruchomiono we wrześniu pierwotnie miała powstać na zewnątrz budynku. To rozwiązanie okazało się jednak droższe i niosło ze sobą więcej procedur do zrealizowania. Ostatecznie zdecydowano się na wybudowanie windy w budynku. Szyb dźwigu powstał w centrum już istniejącej klatki schodowej. Osoby niepełnosprawne i mające problemy ruchowe mogą wjechać windą z parteru na piętro.

Z ulicy na wyższy parter będzie można dostać się specjalną pochylnią. Przystosujemy do tego schody do wejścia głównego do budynku, pojawi się specjalny podest. Jak wcześniej planowaliśmy udostępniony zostanie również łącznik, którym będzie można przedostać się z Klubu "Krąg" do pomieszczeń administracji Osiedla "Łazarz", nie będzie trzeba już obchodzić budynku dookoła. Budowa samej windy będzie kosztować 90 tys. zł – powiedział Jerzy Babiak, przewodniczący Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Kilka dni temu powstała również specjalna pochylnia, dzięki któremu osoby na wózkach mogą wjechać z poziomu ulicy, od strony Potockiej do wejścia budynku. Powstanie podjazdu ułatwi wielu osobom dostęp do Klubu "Krąg", a w przyszłości również do administracji Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald. To nie jedyne inwestycje jakie zostały zrealizowane w ramach tegorocznego remontu "Kręgu".

Wyremontowane zostały już pomieszczenia piwniczne. Nową harcówkę dostali harcerze, powstał również nowy magazyn na potrzeby kierownika. Pojawiła się nowa klimatyzacja, a między salami powstały drzwi wytłumiające dźwięk. Również przeprowadzona została modernizacja damskiej toalety. W przyszłym roku planujemy zmienić fasadę budynku Klubu "Krąg" i administracji przez termomodernizację obiektu – dodaje Jerzy Babiak.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
23

sie

do 24-08-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

do 24-08-2019
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni - w godz. 20:00-2:00
Koncert na misach tybetańskich i gongu: 21:00, 21:45, 22:30, 23:15

25

sie

Park Wilsona
XIII Światowe Spotkania z Kulturą Romską

27

sie

do 28-08-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - jesień/zima 2019/2020

16:00
Pływalnia letnia Park Kasprowicza 1
Łazarski Wyścig Australijski - zawody pływackie dla dzieci i młodzieży

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: