Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zazieleniło się na Łazarzu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zazieleniło się na Łazarzu
04-11-2015 01:18   Janusz Ludwiczak
Dobiegły końca prace związane z rekultywacją zieleni na Łazarzu. Na ulicy Kasprzaka nasadzono m.in. klony, a na Hetmańskiej posadzono irgę błyszczącą.

Pod koniec września wycięto stare krzewy po zachodniej stronie ulicy Kasprzaka, na odcinku pomiędzy Chociszewskiego a Hetmańską. Posadzono jednak tylko część krzewów, gdyż prace prowadzone były w dwóch etapach. Na ulicy Kasprzaka posadzono tawułę japońską i cis pospolity. Dodatkowo na ulicy Kasprzaka, za skrzyżowaniem z Chociszewskiego rozebrano część chodnika. W jego miejscu wysypano ziemię i posadzono nowe krzewy. Natomiast przed skrzyżowaniem z ul. Hetmańską posadzono dwa drzewa - klony polne.

Zazielenianie ulicy Kasprzaka jest kontynuacją dalszej rekultywacji zieleni. W lipcu po stronie wschodniej nasadzone zostały tawuły japońskie, a przy posesjach nasadzono cisy. Rekultywacja zieleni na ulicy Kasprzaka kosztowała 40 tys. zł. W tym roku inwestycja została sfinansowana ze środków Zarządu Dróg Miejskich oraz Rady Osiedla Św.. Łazarz (w kwocie 14 tys. zł).

Z kolei po północnej stronie ulicy Hetmańskiej, pomiędzy Lodową a Głogowską w miejscu zniszczonych trawników i pustych skwerów pojawiły się m.in. krzewy z gatunku Irga błyszcząca.

Irga błyszcząca jest to roślina mało wymagająca i odporna na mrozy. Pochodzi z Azji środkowej, występuje także w rejonie jeziora Bajkał. W Polsce rośnie często jako zdziczała.

Jeszcze w tym roku nowa zieleń pojawi się również na ulicy Stablewskiego na wysokości przychodni lekarskiej.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

cze

do 22-06-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

25

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Nuda przy śmietniku" w wykonaniu grupy teatralnej dziecięcej w ramach projektu "Fabryka kultury". Wstęp wolny!

26

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Warsztaty kulinarne dla dzieci" w ramach projektu "Łazarskie Lato 2019"

28

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci w wykonaniu Wujka Ogórka- pt."Zwierzęta" - które zwierze jest największe, które najmniejsze, a które najbardziej potrzebuje naszego wsparcia bo jest zagrożone. Piosenki Wujka Ogórka

30

cze

11:00
Łazarz
Kolejarski Łazarz - wycieczka
zbiórka przy Dworcu Zachodnim

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: