Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Głogowska się zazieleniła - zakończył się kolejny etap rewitalizacji głównej ulicy Łazarza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Głogowska się zazieleniła - zakończył się kolejny etap rewitalizacji głównej ulicy Łazarza
08-05-2015 11:12   Janusz Ludwiczak
Cisy, brzozy i bluszcz zostały posadzone na ulicy Głogowskiej w rejonie Hetmańskiej i Winklera. Przy skrzyżowaniu z Krauthofera pojawiły się ławki i stojaki rowerowe. Docelowo w ramach drugiego etapu rewitalizacji ulicy Głogowskiej pod kościołem Matki Boskiej Bolesnej i przy Parku Wilsona oraz przed Dworcem Zachodnim pojawi się w sumie 12 ławek, 5 koszy i 6 stojaków na rowery.

Jesienią zeszłego roku w ramach pierwszego etapu rewitalizacji Głogowskiej przed Dworcem Zachodnim, przy zbiegu z ul. Strusia oraz na dwóch skwerach przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej (pomiędzy Chociszewskiego i Hetmańską oraz przy os. Hetmańskim) zasadzone zostały nowe kwiaty, krzewy, drzewa i inne rośliny. Zamontowano również ławki, kosze na śmieci i stojaki na rower. Najbardziej efektownie prezentuje się teraz skwer pomiędzy ulicami Chociszewskiego i Hetmańską. Tak jak we Wrocławiu piesi mogą w końcu spocząć wracając z zakupami główną ulicą dzielnicy.

Pod koniec marca rozpoczęły się prace związane z zagospodarowaniem zielenią i elementami małej architektury skwerów na głównej ulicy Łazarza i Górczyna. Przy skrzyżowaniu z Krauthofera pojawiły się ławki i stojaki rowerowe. Na Głogowskiej w rejonie Hetmańskiej i Winklera posadzone zostały cisy, bluszcz, a także brzozy.

Teren przy ul. Krauthofera był jednym z potencjalnych obszarów wskazanych do zagospodarowania. Szeroki fragment nawierzchni chodnikowej (na którym parkują nielegalnie samochody), został częściowo odbrukowany na zieleń niską w gruncie - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

W ramach inwestycji nasadzona została zieleń przy hipermarkecie E. Leclerc (pomiędzy chodnikiem a parkingiem obiektu handlowego) oraz w pobliżu zajezdni MPK. Za skrzyżowaniem z ul. Krauthofera, na wysokości Gimnazjum i Liceum Zgromadzenia Sióst Zmartwychwstania Pańskiego pojawiły się także ławki i kosze na śmieci.

Na rewitalizację Głogowskiej Rada Osiedla Św. Łazarz przekazała 92 210 złotych. Pozostałe 400 tysięcy złotych pochodzą z tegorocznego budżetu miasta Poznania. Większość tych środków zostanie przekazana na przebudowę skweru przy zbiegu ulic Głogowskiej i Ściegiennego na Górczynie.


Komentarze (3)

08-05-2015 19:09:45
kazelot
Bardzo ładnie ! Oby tylko pijana trzoda studencka nie zadeptała swoimi racicami...
08-05-2015 16:36:42
paramido
"Większość tych środków zostanie przekazana na przebudowę skweru przy zbiegu ulic Głogowskiej i Ściegiennego na Górczynie." Wszystko w temacie Łazarza...
08-05-2015 12:30:45
marmolada
ciekawe na jak długo
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: