Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie sylwester na Małeckiego przy kawie, cieście i grillu z płonącą kanapą? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie sylwester na Małeckiego przy kawie, cieście i grillu z płonącą kanapą?
03-11-2015 01:19   Janusz Ludwiczak
Podczas ostatniej sesji łazarscy radni wspólnie z policją omawiali organizację sylwestra przy ul. Małeckiego. Jedną z propozycji jest zorganizowanie sylwestra dla wszystkich mieszkańców przy kawie, cieście. Ma być również zespół muzyczny. Z kolei Otwarta Strefa Kultury proponuje również zorganizowanie grilla z płonącą kanapą.

W środę odbyła się dziewiąta sesja Rady Osiedla Św. Łazarz, na początku której z przedstawicielami policji omawiano propozycję organizacji sylwestra dla mieszkańców na ulicy Małeckiego.

Dlaczego nie można zrobić wspólnego sylwestra dla wszystkich mieszkańców. Sąsiedzi przynieśliby ciasto. Można byłoby zaprosić administratora, właścicieli zakładów rzemieślniczych. Byłaby to impreza sąsiedzka przy kawie i cieście. Można zaprosić również zespół muzyczny – zaproponował radny Roman Modrzyński.

Z kolei Otwarta Strefa Kultury proponuje również zorganizowanie grilla z płonącą kanapą.

Planujemy widowisko, spektakl. Myślimy o symbolicznym spaleniu kanapy i grillu. Można zrobić również rzeźbę, która zapłonie. Chodzi oto, by było to w sposób kontrolowany. Kiedyś naprawdę może na Małeckiego dojść do tragedii. Chcemy zmienić obraz tego miejsca – dodał Łukasz Trusewicz z Otwartej Strefy Kultury.

Jesteśmy przychylni. Każdy pomysł na przełamanie tej niechlubnej tradycji jest dobry. Na pewno podejmiemy jakieś działania, by zabezpieczyć teren. Co roku przygotowujemy się do zabezpieczenia sylwestra na Małeckiego i na pobliskich ulicach. Niestety każdego sylwestra dochodzi do zatrzymania od 3 do 10 osób. Dochodzi najczęściej do uszkodzenia mienia, naruszenia nietykalności cielesnej policjantów czy stworzenia zagrożenia pożarowego – wyjaśnia poinsp. Michał Woźniak, zastępca komendanta Policji Poznań-Grunwald.

Łazarscy radni dokonali również zmian w projekcie budżetu na przyszły rok. 9 800 złotych Rada Osiedla Św. Łazarz przeznaczy na wykonanie projektu zagospodarowania skweru na placu Nowakowskiego (przy rondzie Jeziorańskiego).

W przyszłym roku jedną z najważniejszych inwestycji łazarskiego będą remonty chodników na ul. Wojskowej (na odcinku od Grunwaldzkiej do Marcelińskiej po stronie zachodniej) oraz na ul. Dmowskiego (od Rynku Łazarskiego do Stablewskiego po stronie wschodniej). Na ten cel Rada Osiedla Św. Łazarz przekaże łącznie 200 tys. zł. Oprócz tego pozyskane zostaną środki pomocnicze z ZDM. Radni zdecydowali, że ponadto wyremontowane mają zostać chodniki po zachodniej stronie ulicy Kasprzaka, na odcinku od Hetmańskiej do Morawskiego oraz od Sczanieckiej do Niegolewskich, a także na ulicy Jarochowskiego (po stronie zachodniej, od Wyspiańskiego do Sczanieckiej.

Szczegółowe projekty uchwał zamieszczamy w serwisie na stronie www.radaosiedla.lazarz.pl.

ZOBACZ TAKŻE: Uchwały i frekwencja » Sesja IX (zwyczajna) 28.10.2015


Komentarze (5)

03-11-2015 15:13:01
morlocki
@ Ostatni normalny. Przepraszam, pan Roman Modrzyński z Twojego linku to ta blondi czy gościu w rurka wyglądający na nieletniego? Jeśli to drugie to czy rodzice wyrazili zgodę na publikację wizerunku? To retoryczne pytanie ale mi się przypomina jak "wielkiej sławy" reżyser na chama promował w TV publicznej w godzinach wieczornych czyli największej oglądalności "produkcje" swoich synów. Gdy obecny na "zborze klakierów" młody krytyk podsumował to goowno propagujące narkomanię został ze studia wywalony i opieprzony przed kamerami przez samego ojca. Niestety stało się w czasach sprzed istnienia internetu. Ostatnio znowu obudził się Łejciec z hibernacji, bo coś o kmiocie czytałem. Ale słoniem jestem i nie zapomniałem jak zareagowały kundle z "tiwi" na trzeźwą ocenę młodego krytyka. Wolę sylwestra, naszego, przewidywalnego, choć może wq**wiającego bardziej mieszkańców. Nauczyłem się jednego mieszkając od zawsze na Łazarzu - czytajmy blachy przed napisaniem posta. To taki uniwersalny drogowskaz.
03-11-2015 11:54:54
tonny
pomysl dobry, tylko czy znow kibole i podchmieleni mieszkancy nie zrobia zadymy?
03-11-2015 10:16:48
Ostatni normalny
Ciasto, orkiestra, spotkanie sąsiadów na płonącej kanapie. Fajna sprawa. Ale może pan Roman Modrzyński wolałby performance z jajkiem na klacie? http://lazarz.pl/?id=2&nr=9249
03-11-2015 08:53:44
Mieszkaniec
Dokładnie - armia policji jedynie prowokuje. W zeszłym roku ludzie schodzili się w to miejsce z ciekawości, czekając na konfrontację policją z jakąś grupą - oczywiście mogli poczuć się zawiedzeni, bo nic takiego nie miało miejsca. Może faktycznie zorganizowanie jakiegoś "przedstawienia" jest dobrym pomysłem, lecz nie paliłbym kanapy, ale rzeźba czy jakaś instalacja - to chyba dobry pomysł. Tym bardziej, że publiczność już jest :)
03-11-2015 06:11:00
Negatyw
Jak nie będzie policji - to będzie. Jak wszędzie...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

sty

18:30
Łazarz
21. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: