Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Do końca listopada zostanie zrewitalizowany skwer przy zbiegu Małeckiego i Łukaszewicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Do końca listopada zostanie zrewitalizowany skwer przy zbiegu Małeckiego i Łukaszewicza
23-09-2015 08:26   Janusz Ludwiczak
W miejscu szpecących krzewów trawnik, pośrodku alejka spacerowa z płyt piaskowca, a także miejsce na siedziska - tak jeszcze w tym roku wyglądać będzie skwer przy zbiegu ulicy Małeckiego, Łukaszewicza i Granicznej, który zostanie zmodernizowany.

Zarząd Zieleni Miejskiej rozstrzygnął przetarg na "zaprojektowanie i wykonanie rewitalizacji skweru położonego przy ul. Małeckiego, Granicznej i Łukaszewicza w ramach zadania Rozwój terenów zielonych w Śródmieściu". Na ten cel na początku lipca Komisja Rewitalizacji Rady Miasta Poznania przekazała 100 tysięcy złotych. Do przetargu stanęły w sumie dwie firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożyła spółka cywilna Gardenae z ul. Skrytej, która inwestycję zrealizuje za 60 tysięcy złotych.

Jest wykonany projekt, odbyło się spotkanie z Zarządem Zieleni Miejskiej. Potrzebna będzie jednak zmiana organizacji ruchu wokół placu. Przesunięte zostanie przejście dla pieszych. Pasy prowadzić będą do środka placu, a przejście odbywać będzie się przez środek skweru. Wykonawca musi dokonać jeszcze korekty placu. Inwestycja na pewno zostanie wykonana jeszcze w tym roku. Zadanie musi być zrealizowane najpóźniej do końca listopada – powiedziała w rozmowie z portalem lazarz.pl Jolanta Szymczak, inspektor Nadzoru Grunwald Zarządu Zieleni Miejskiej.

Prace rozpoczną się najpóźniej na początku października. Chcieliśmy, aby koszt realizacji, był jak najniższy. Z przeznaczonych 100 tysięcy złotych, wydane zostanie 60 tysięcy tak, aby po 3-4 latach sprawdzić, czy skwer przyciągnął mieszkańców i czy chcą oni wokół niego strefy uspokojonego ruchu (woonerf - podwórzec miejski). Następnym założeniem była możliwość otwarcia ogrodzenia skweru w czasie wydarzeń kulturalno- społecznych odbywających się na jezdni od strony Rynku Łazarskiego. Dlatego ogrodzenie ma możliwość częściowego demontażu. Jest też ławeczka przy chodniku od strony ul. Małeckiego, dla tych którzy chcą odpocząć. Część małej architektury zrealizujemy z mieszkańcami - pomysł zaakceptował Plastyk Miejski – informuje Wojciech Sańko z grupy Komitywa.


Komentarze (5)

16-10-2015 20:35:28
JS
I gdzie te prace szumnie zapowiadane przez pana Sańko? Początek października mamy za sobą. Czyżby kolejni społecznicy ze słomianym zapałem?
27-09-2015 21:03:19
piotr
projekt rzeczywiscie jest marny. A były ciekawe. Ten nic nie wnosi. Brak drzew.
23-09-2015 22:02:39
gość
jeżeli będzie realizowany projekt przedstawiony na tych wizualizacjach to nie bardzo wiem czemu ma to służyć? co ta "rewitalizacja" wnosi nowego w funkcje tego skweru? były prezentowane ciekawe projekty zmieniające zupełnie tą przestrzeń, a wydane zostanie 60 tys. zł na inny układ krzaków i niezrozumiały układ ścieżek z piaskowca pomiędzy nimi... pozostaje mieć nadzieję, że to wina tragicznej jakości wizualizacji...
23-09-2015 20:27:04
JANUSZ G
WSZYSTKO FAJNIE ALE TERAZ ŻULE I MENELSTWO BĘDZIE CHLAĆ Z KLASĄ .. NA WYPASIE ... A JAK KTOŚ NORMALNY PÓJDZIE NA ŁAWKĘ TO JESZCZE MU SIĘ OBERWIE .... :(
23-09-2015 13:34:28
as
No to miejscowa zulernia z bramy przeniesie sie na owy skwer...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: