Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remont alejek w Parku Kasprowicza poczeka nawet do grudnia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remont alejek w Parku Kasprowicza poczeka nawet do grudnia
14-10-2015 08:42   Janusz Ludwiczak
Zarząd Zieleni Miejskiej musiał po raz drugi ogłosić przetarg na remont alejek w Parku Kasprowicza, gdyż wykonawcy złożyli zbyt drogie oferty.

Zniszczone alejki, na których biegacze i rowerzyści mogą zrobić sobie krzywdę miały zostać zmodernizowane na przełomie września i października. Zarząd Zieleni Miejskiej musiał ogłosić jednak ponowny przetarg na tą inwestycję.

Przetarg został powtórzony, gdyż wykonawcy złożyli oferty niemalże dwukrotnie droższe od środków przewidzianych na tą inwestycję. Na pewno inwestycja zostanie zrealizowana w tym roku, bo inaczej przepadną środki finansowe – tłumaczy Jolanta Szymczak, inspektor Nadzoru Grunwald Zarządu Zieleni Miejskiej.

Remont alejek w Parku Kasprowicza sfinansuje Rada Osiedla Św. Łazarz. Środki na ten cel pochodzą ze wspólnego zadania, w którym była budowa integracyjnego placu zabaw również dla dzieci niepełnosprawnych. W sumie na ten cel Rada Osiedla Św. Łazarz przekazała w ramach zeszłorocznego budżetu 185 tys. zł. Kolejne 200 tys. zł udało się pozyskać z grantu od miasta. Budowa integracyjnego placu zabaw kosztowała 107 339,89 złotych. Pozostałe środki - ponad 277 tys. zł mają być wykorzystane na remont alejek w Parku Kasprowicza.

Chcielibyśmy wyrównać najbardziej zniszczone alejki, tak aby ułatwić poruszanie się matkom z wózkami, osobom niepełnosprawnym, spacerowiczom, biegaczom i rowerzystom. Organizowane są tutaj targi śniadaniowe, wyremontowana została pływalnia. Alejki w parku przy Arenie nie mogą przypominać drogi średniowiecznej w XXI wieku – powiedział Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Zarząd Zieleni Miejskiej do 20 października czeka na oferty wykonawców, którzy przebudują alejki i wyremontują ich nawierzchnię. Wiadomo, że wyremontowane zostaną alejki od placu zabaw wzdłuż pływalni i górki do ulicy Sczanieckiej, a także alejka prowadząca równolegle wzdłuż ulicy Jarochowskiego - od Sczanieckiej do Niegolewskich. Inwestycja rozpocznie się najwcześniej w listopadzie.


Komentarze (7)

17-10-2015 08:49:11
Negatyw
Cały Łazarz obraca się w ruinę...
16-10-2015 22:16:45
Bazyli
To bardzo dobrze, bo obecnie jest niebezpiecznie dla osób starszych i dzieci! Cieszę się! W następnej kolejności powinny być wymienione ŁAWKI - te na górce i wiele innych: projektant chyba sam na nich nigdy nie usiadł - są b.niewygodne i za wysokie!!! Poza tym ławek w tym parku jest zbyt mało - więcej jest na... Głogowskiej (tylko że ulica pełne spalin nie nadaje się do siedzenia - i był to głupi wydatek z budźetu stawianie tam ławek).
16-10-2015 11:28:58
JS
@Ł. Prymas, o remoncie Kolejowej też pisano wielokrotnie, od lat. I co? Plotki, że go nie będzie jednak się potwierdziły :) A remont tego rodzaju w listopadzie? Pogratulować pomysłu. Może do końca kadencji obecnej rady osiedla ten asfalt się utrzyma. Nowa rada dostanie w prezencie podrzucone kukułcze jajo w postaci pękającego bubla.
16-10-2015 09:51:35
Łukasz Prymas
Nie, nie ma to być kostka ani betonowa ani żadna inna. Będzie asfalt, gładziutki jak w Parku im. Jana Pawła II. I proszę nie rozsiewać plotek, o tym, że to będzie asfalt już nawet na tym portalu było pisane kilka razy.
14-10-2015 18:22:09
paramido
Jeśli ma to być kostka betonowa, to niech lepiej zostanie jak jest teraz...
14-10-2015 18:00:50
morlock
Tytuł jest nieco niefortunny. Wynika z niego że nowe dywaniki będą kładzione w grudniu? A jeśli nawet nie, to jak ma wyglądać zimowe przygotowanie starych asfaltów do późniejszej renowacji? Radzą swoje a aura swoje. Wybory siakieś czy cóś?
14-10-2015 16:36:03
Krzysztof
Czyli będą na wiosnę gotowe :-)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

26

sty

13:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd Chóru Męskiego Kompanii Druha Stuligrosza

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: