Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada osiedla otrzymała grant na budowę placów zabaw w pięciu przedszkolach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada osiedla otrzymała grant na budowę placów zabaw w pięciu przedszkolach
05-10-2015 01:12   Janusz Ludwiczak
Na terenie przedszkoli nr 39, 44, 48, 89 i 90 powstaną place zabaw, na które Rada Osiedla Św. Łazarz otrzymała grant od miasta.

W lipcu, podczas sesji budżetowej Rada Osiedla Św. Łazarz przyjęła pozytywnie projekt uchwały w sprawie przystąpienia do konkursu na dofinansowanie zadań inwestycyjnych na 2016 roku. Rada Osiedla Św. Łazarz ubiegała się o grant na wybudowanie nowych placów zabaw na terenie pięciu przedszkoli: nr 39 przy ul. Limanowskiego, nr 44 przy ul. Dmowskiego, nr 48 przy ul. Łukaszewicza, nr 89 przy ul. Kasprzaka i nr 90 przy ul. Winklera. Na ten cel łazarscy radni zabezpieczyli 185 tys. zł. Dodatkowe 200 tys. zł Rada Osiedla Św. Łazarz chciała pozyskać z grantu od miasta i to się udało.

Bardzo się cieszymy z ponownego otrzymania grantu na zadania realizowane na Osiedlu. Naszym maluszkom potrzebne są nowe place zabaw. – przekonuje Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

W ubiegłym roku Rada Osiedla Św. Łazarz pozyskała grant od miasta w wysokości 200 tys. zł na budowę integracyjnego placu zabaw w Parku Kasprowicza i remont alejek. Pozostałe środki w kwocie 183 tys. zł pochodziły z budżetu łazarskiego samorządu pomocniczego.


Komentarze (4)

05-10-2015 22:58:44
Łazarz
Ponieważ przedszkole nie znajduje się na gruncie i w budynku miejskim.Nie można inwestować na terenach nie będących własnością Miasta.
05-10-2015 16:01:26
Mama
A co z przedszkolem 25? Tam plac zabaw jest w opłakanym stanie. Dlaczego nie bierze się pod uwage tego przedszkola?
05-10-2015 13:09:30
MM
Dobrze, ze coś drgnęło w kwestii doposażenia przedszkoli i placów zabaw. Mieszkańcy Łazarza czekają jeszcze na doposażenie i remonty w szkołach. Place zabaw powinny być też dostępne również dla dzieci spoza danego przedszkola :). Niestety jest to też pewnie kwestia ewentualnych zniszczeń przez młodzież ...
05-10-2015 12:42:53
Patrycja
Czy te place zabaw będą przeznaczone tylko dla dzieci z danych przedszkoli? Jeśli ta, to są kpiny, zwłaszcza, że place zabaw będą niedostępne w soboty i niedziele. Po co też plac zabaw w przedszkolu 44 na Dmowskiego skoro jest duży plac zabaw przy desce. Rada osiedla nie ma już chyba na co wydawać pieniędzy.
Aktualności
Niezapominajka
13

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Rumunia - impreza z cyklu: "Przez żołądek do kultury". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu.
Impreza organizowana przez Klub Krąg, we

15

lis

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu piosenki obcojęzycznej

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Jak w przedwojennym kabarecie" - spektakl muzyczny dla dorosłych
Scenariusz i wykonanie: Michał Grudziński i Andrzej Lajborek (aktorzy Teatru Nowego). Spektakl w ramach projektu "W Łazarskim Kręg

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Mamma Mia! Smaczne nuty prosto z Włoch!" - spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu" realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania.
Wstę

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: