Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zazieleni się na Kasprzaka, Stablewskiego, Hetmańska i Bukowska - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zazieleni się na Kasprzaka, Stablewskiego, Hetmańska i Bukowska
25-09-2015 07:53   Janusz Ludwiczak
Rozpoczęła się rekultywacja zieleni po zachodniej stronie ulicy Kasprzaka. Na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich zagospodarowane zielenią zostaną również ulice Stablewskiego, Hetmańska i Bukowska.

Wycięte zostały krzewy i drzewa na ulicy Kasprzaka, po zachodniej stronie, na odcinku pomiędzy Hetmańską a Chociszewskiego. Za kilka dni nasadzona zostanie tutaj nowa zieleń. Są to dalsze prace związane z rekultywacją zieleni na ulicy Kasprzaka. W lipcu po stronie wschodniej nasadzone zostały tawuły japońskie, a przy posesjach nasadzono cisy. Rekultywacja zieleni na ulicy Kasprzaka kosztowała 40 tys. zł.

Na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich w najbliższych dniach przeprowadzone zostaną prace związane z zagospodarowaniem zielenią i małą architekturą również innych ulic na Łazarzu.

W ramach prac zostaną zrewaloryzowane zostaną przestrzenie w pasach drogowych przy skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej. Na dalszym odcinku ulicy Głogowskiej pojawią się ławki, kosze i stojaki rowerowe. Zostaną tu również posadzone krzewy, byliny, trawy ozdobne oraz rośliny cebulowe. Rewaloryzacji będzie poddana również zieleń w ul. Hetmańskiej na odcinku od ul. Głogowskiej do ul. Dmowskiego (strona północna). Będzie to kontynuacja działań z przełomu 2014 i 2015 roku, kiedy w pobliżu powstały dwa skwery z małą architekturą. Trawniki zostaną częściowo odtworzone i wygrodzone przed nielegalnie parkującymi samochodami a pozostałe fragmenty zieleni zagospodarowane krzewami – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Ponadto na ulicy Bukowskiej pomiędzy Szylinga a Bukowską tereny trawników zamienione zostaną na krzewy ozdobne i trawy ozdobne. Odtworzeniu ulegnie również drzewostan. Nowa zieleń pojawi się również na ulicy Stablewskiego w rejonie przychodni.


R E K L A M A

Komentarze (3)

25-09-2015 23:09:03
m
no generalnie świetnie, ale mam dziwne wrażenie, że dzięki tej koparce to chodnik nie będzie ani ciut równiejszy ...
25-09-2015 12:50:04
mieszkaniec
@john.pusher: jasne najlepiej wyciąć wszystkie drzewa i zrobić betonowe miasto... będziesz zdychać od spalin
25-09-2015 12:06:30
john.pusher
Zarzad Drog Miejskich jakis czas temu posadzil drzewa po zachodniej stronie ulicy Jarochowskiego,to przyklad na wyrzucenie pieniedzy w bloto drzewa te i tak usychaja ,podczas gdy samosiejki rosnace na obrzezach boiska 33 gimnazjum radza sobie swietnie.Sadzenie drzew po zachodniej stronie jest dodatkowo bez sensu ze zabieraja miejsca parkingowe a po tej samej stronie ulicy jest lesisty park Kasprowicza
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

cze

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: