Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zazieleni się na Kasprzaka, Stablewskiego, Hetmańska i Bukowska - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zazieleni się na Kasprzaka, Stablewskiego, Hetmańska i Bukowska
25-09-2015 07:53   Janusz Ludwiczak
Rozpoczęła się rekultywacja zieleni po zachodniej stronie ulicy Kasprzaka. Na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich zagospodarowane zielenią zostaną również ulice Stablewskiego, Hetmańska i Bukowska.

Wycięte zostały krzewy i drzewa na ulicy Kasprzaka, po zachodniej stronie, na odcinku pomiędzy Hetmańską a Chociszewskiego. Za kilka dni nasadzona zostanie tutaj nowa zieleń. Są to dalsze prace związane z rekultywacją zieleni na ulicy Kasprzaka. W lipcu po stronie wschodniej nasadzone zostały tawuły japońskie, a przy posesjach nasadzono cisy. Rekultywacja zieleni na ulicy Kasprzaka kosztowała 40 tys. zł.

Na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich w najbliższych dniach przeprowadzone zostaną prace związane z zagospodarowaniem zielenią i małą architekturą również innych ulic na Łazarzu.

W ramach prac zostaną zrewaloryzowane zostaną przestrzenie w pasach drogowych przy skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej. Na dalszym odcinku ulicy Głogowskiej pojawią się ławki, kosze i stojaki rowerowe. Zostaną tu również posadzone krzewy, byliny, trawy ozdobne oraz rośliny cebulowe. Rewaloryzacji będzie poddana również zieleń w ul. Hetmańskiej na odcinku od ul. Głogowskiej do ul. Dmowskiego (strona północna). Będzie to kontynuacja działań z przełomu 2014 i 2015 roku, kiedy w pobliżu powstały dwa skwery z małą architekturą. Trawniki zostaną częściowo odtworzone i wygrodzone przed nielegalnie parkującymi samochodami a pozostałe fragmenty zieleni zagospodarowane krzewami – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Ponadto na ulicy Bukowskiej pomiędzy Szylinga a Bukowską tereny trawników zamienione zostaną na krzewy ozdobne i trawy ozdobne. Odtworzeniu ulegnie również drzewostan. Nowa zieleń pojawi się również na ulicy Stablewskiego w rejonie przychodni.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: