Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od listopada PEKA będzie tańsza. Seniorzy zapłacą 50 złotych rocznie za korzystanie z komunikacji - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od listopada PEKA będzie tańsza. Seniorzy zapłacą 50 złotych rocznie za korzystanie z komunikacji
10-09-2015 00:54   Janusz Ludwiczak
Od 1 listopada pasażerowie mniej zapłacą za tPortmonetkę w ramach karty PEKA. Nastąpi obniżenie kosztów podróży na trasach dłuższych niż 5 przystanków oraz dodatkowo powyżej 21 przystanku. Ponadto pojawi się bilet senioralny. Osoby powyżej 65. roku życia będą mogły jeździć komunikacją miejską w Poznaniu za jedyne 50 złotych rocznie.

We wtorek Rada Miasta Poznania podjęła uchwałę w sprawie zmian w wysokości opłat za przejazdy transportem zbiorowym, tym samym potanieją przejazdy opłacane z tPortmonetki w ramach systemu PEKA.

Z dniem 1 listopada nastąpi obniżenie kosztów podróży na trasach dłuższych niż 5 przystanków oraz dodatkowo powyżej 21 przystanku. W związku z tym, że znaczna część podróży odbywa się na odległość od 6 do 10 przystanków, stanowi to korzystne rozwiązanie dla osób korzystających z tPortmonetki. Koszt 6 i 7 przystanku zmieni się z 0,26 zł na 0,16 zł, koszt 8 i 9 przystanku – z 0,12 zł na 0,08 zł. Z 0,08 zł na 0,06 zł spadnie koszt przejechania 21. i kolejnych przystanków. Obecnie za przejazd 9 przystanków płaci się 3,04 zł, natomiast po zmianie będzie to 2,76 zł – wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego.

Od listopada pojawi się również bilet seniora na imiennej karcie PEKA. Osoby wieku powyżej 65 lat, zamieszkałe w Poznaniu i gminach objętych porozumieniami międzygminnymi za podróżowanie tramwajami i autobusami w strefie A zapłacą 50 złotych rocznie. Od ukończenia 70. roku życia podróżowanie komunikacją miejską jest oczywiście darmowe.

Natomiast od nowego roku pojawi się bilet tygodniowy. Bilet 7-dniowy normalny na strefy A+B+C będzie kosztował 47 zł, ulgowy – 23,50 zł. Zacznie obowiązywać też nowa promocja: dwa normalne bilety 24-godzinne będą upoważniały do przejazdu nie tylko 2 osoby dorosłe, ale także do 3 dzieci.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: