Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Autobusy będą pokazywać kiedy odjadą? ZTM nie mówi nie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Autobusy będą pokazywać kiedy odjadą? ZTM nie mówi nie
16-01-2015 13:03   Janusz Ludwiczak
Pasażerowie, którzy spieszą się na autobus nie muszą już nerwowo sprawdzać w rozkładzie na przystanku kiedy nastąpi odjazd. W Warszawie, Krakowie i Łodzi, a także innych miastach autobusy, stojące na pętli - na przystanku początkowym wyświetlają na tablicy czołowej minuty, które pozostały do odjazdu. Być może takie rozwiązanie zostanie wprowadzone również w Poznaniu.

W sobotę pisaliśmy, że w Warszawie, Krakowie i Łodzi autobusy, stojące na pętli - na przystanku początkowym wyświetlają na tablicy czołowej minuty, które pozostały do odjazdu.

"Odjazd za 2 minuty" na przemian z nazwą kierunku. Mała innowacja a jednak bardzo praktyczna dla pasażerów ruszających z pętli autobusowej. Brawo ZTM Warszawa. Jak zaobserwowałem odliczanie rozpoczyna się 10 minut przed odjazdem - zauważył na Dworcu Centralnym w Warszawie dr Michał Beim, ekspert ds. komunikacji z Instytutu Sobieskiego.

Będziemy rozważać wprowadzenie takiego rozwiązania, jednak trzeba uwzględnić możliwości systemu PEKA i plany związane z ITS - wyjaśnia Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK.

Podobnego zdania jak miejski przewoźnik jest Zarząd Transportu Miejskiego, który zarządza komunikacją miejską.

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu systematycznie i w miarę dostępnych środków budżetowych podnosi standard informacji pasażerskiej. Przy okazji budowy nowych tras w minionym czasie powstały np. elektroniczne tablice informacyjne na przystankach trasy na Franowo, na Dworcu Zachodnim lub zmodernizowanej ulicy Grunwaldzkiej. Kolejne duże przedsięwzięcie, którego realizacja znajduje się w toku to ITS, czyli Inteligentne Zarządzanie Ruchem, a w ramach systemu PEKA pasażerowie będą mieli do dyspozycji tzw. Wirtualny Monitor – czyli możliwość sprawdzania (na stronie internetowej) przyjazdu na dany przystanek pojazdu z danej linii w czasie rzeczywistym. Będą to kamienie milowe we wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań elektronicznych w celu podniesienia standardu interaktywnej informacji dla pasażerów transportu publicznego - tłumaczy Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego.

Wskazany pomysł wydaje się interesującym rozwiązaniem, wymaga on jednak analizy od strony technicznej oraz finansowej. Warto dodać, że na wielu pętlach w Poznaniu (Górczyn, Sobieskiego, Junikowo, Ogrody, Starołęka, Miłostowo, Śródka, Rataje, Franowo) znajdują się tablice wyświetlające godzinę odjazdu pojazdu na danej linii. Pasażerowie chętnie korzystają z tej formy informacji - dodaje Bartosz Trzebiatowski z ZTM.


Komentarze (2)

16-01-2015 19:55:37
De.
I co z tego że na pętlach są wyświetlacze? I tak kierowcy sterownik "pika" że ma odjechać, więc niech się nie zasłaniają możliwościami technicznymi bo te możliwości są.
16-01-2015 13:09:29
RAUBER
co ma piernik do wiatraka? co ma kretyńska, niewydolna PEKA z wyświetlaniem godziny odjazdu w każdym z pojazdów? rozkłąd zależy od PEKA? Pani Gajdzińska, może pani zatrudni się w zieleni miejskiej? Przy podlewaniu kwiatków nie będą Pani wychodzić takie kwiatki jak ten o zależności PEKA z wyświetlaczami. ITS też nie powinien być przeszkodą, chyba że tak opóźni ruch zbiorkomu że pojazd zjeżdżający z trasy wypadnie z rozkładu na tyle że nie zmieści się na swój kolejny kurs. Ale to już zależy od grobelizatorów z ZDM i ich archaicznych pomysłach o zarządzaniu ruchem w mieście. Dziwię się że jeszcze zarządzanie ruchem nie jest w gestii ZTM, powinno być podporządkowane maksymalnej elastyczności zbiorkomu a nie przepustowości dla samochodów.
Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: