Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tablice ITS wyświetlają już prawidłowe kierunki jazdy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tablice ITS wyświetlają już prawidłowe kierunki jazdy
20-08-2015 08:14   Janusz Ludwiczak
Na przystankach "Głogowska/Hetmańska" tablice elektroniczne powstającego systemu ITS wyświetlały informacje o godzinach odjazdów tramwajów, ale niewłaściwych linii lub w nieodpowiednim kierunku. Po naszej interwencji ZTM nakazał wykonawcy usunąć usterki.

Jak już informowaliśmy wczoraj tablice ITS wyświetlają rzeczywiste godziny odjazdów tramwajów i autobusów. System póki co działa w wersji testowej, jednak ze znaczącymi błędami. I tak tablice na przystanku "Głogowska/Hetmańska" na ul. Głogowskiej w kierunku centrum wyświetlały informacje dotyczące odjazdów linii nr 1 w kierunku Franowa czy "dwudziestkisiódemki" w stronę Zawad, a powinny pokazywać odjazdy linii nr 5, 8, 14 i 18 w stronę Dworca Zachodniego.

Z kolei na przystanku na ulicy Hetmańskiej tablice zamiast godzin odjazdu "jedynki" w stronę Junikowa pokazywały informacje o godzinach odjazdów tramwajów linii nr 5, 8 i 14 w kierunku Górczyna. Na przystanku w kierunku przeciwnym - w stronę Rataj tablice wyświetlały odjazdy tramwajów linii nr 1, 18 i 27, ale w niewłaściwym kierunku. Sprawę przekazaliśmy Zarządowi Transportu Miejskiego.

Dziękujemy za uwagi dotyczące systemu ITS. Zostały one przekazane kierownikowi projektu oraz inżynierowi kontraktu, w celu jak najszybszej identyfikacji oraz usunięcia usterki. Jednocześnie przypominam, że obecnie trwają testy systemu – tłumaczy Agnieszka Smogulecka, rzecznik ZTM.

System ITS to nowa jakość w regulowaniu ruchu ulicznego. To także wiele udogodnień dla pasażerów transportu zbiorowego – zarówno komunikacji autobusowej, jak i tramwajowej. Wśród najważniejszych warto wymienić wyższy standard informacji pasażerskiej, przygotowany także z myślą o słabowidzących i niewidzących oraz usprawnienie przejazdów autobusów i tramwajów – podsumowuje Agnieszka Smogulecka z Zarządu Transportu Miejskiego.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: