Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tablice ITS wyświetlają już prawidłowe kierunki jazdy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tablice ITS wyświetlają już prawidłowe kierunki jazdy
20-08-2015 08:14   Janusz Ludwiczak
Na przystankach "Głogowska/Hetmańska" tablice elektroniczne powstającego systemu ITS wyświetlały informacje o godzinach odjazdów tramwajów, ale niewłaściwych linii lub w nieodpowiednim kierunku. Po naszej interwencji ZTM nakazał wykonawcy usunąć usterki.

Jak już informowaliśmy wczoraj tablice ITS wyświetlają rzeczywiste godziny odjazdów tramwajów i autobusów. System póki co działa w wersji testowej, jednak ze znaczącymi błędami. I tak tablice na przystanku "Głogowska/Hetmańska" na ul. Głogowskiej w kierunku centrum wyświetlały informacje dotyczące odjazdów linii nr 1 w kierunku Franowa czy "dwudziestkisiódemki" w stronę Zawad, a powinny pokazywać odjazdy linii nr 5, 8, 14 i 18 w stronę Dworca Zachodniego.

Z kolei na przystanku na ulicy Hetmańskiej tablice zamiast godzin odjazdu "jedynki" w stronę Junikowa pokazywały informacje o godzinach odjazdów tramwajów linii nr 5, 8 i 14 w kierunku Górczyna. Na przystanku w kierunku przeciwnym - w stronę Rataj tablice wyświetlały odjazdy tramwajów linii nr 1, 18 i 27, ale w niewłaściwym kierunku. Sprawę przekazaliśmy Zarządowi Transportu Miejskiego.

Dziękujemy za uwagi dotyczące systemu ITS. Zostały one przekazane kierownikowi projektu oraz inżynierowi kontraktu, w celu jak najszybszej identyfikacji oraz usunięcia usterki. Jednocześnie przypominam, że obecnie trwają testy systemu – tłumaczy Agnieszka Smogulecka, rzecznik ZTM.

System ITS to nowa jakość w regulowaniu ruchu ulicznego. To także wiele udogodnień dla pasażerów transportu zbiorowego – zarówno komunikacji autobusowej, jak i tramwajowej. Wśród najważniejszych warto wymienić wyższy standard informacji pasażerskiej, przygotowany także z myślą o słabowidzących i niewidzących oraz usprawnienie przejazdów autobusów i tramwajów – podsumowuje Agnieszka Smogulecka z Zarządu Transportu Miejskiego.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: