Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tablice ITS wyświetlają już prawidłowe kierunki jazdy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tablice ITS wyświetlają już prawidłowe kierunki jazdy
20-08-2015 08:14   Janusz Ludwiczak
Na przystankach "Głogowska/Hetmańska" tablice elektroniczne powstającego systemu ITS wyświetlały informacje o godzinach odjazdów tramwajów, ale niewłaściwych linii lub w nieodpowiednim kierunku. Po naszej interwencji ZTM nakazał wykonawcy usunąć usterki.

Jak już informowaliśmy wczoraj tablice ITS wyświetlają rzeczywiste godziny odjazdów tramwajów i autobusów. System póki co działa w wersji testowej, jednak ze znaczącymi błędami. I tak tablice na przystanku "Głogowska/Hetmańska" na ul. Głogowskiej w kierunku centrum wyświetlały informacje dotyczące odjazdów linii nr 1 w kierunku Franowa czy "dwudziestkisiódemki" w stronę Zawad, a powinny pokazywać odjazdy linii nr 5, 8, 14 i 18 w stronę Dworca Zachodniego.

Z kolei na przystanku na ulicy Hetmańskiej tablice zamiast godzin odjazdu "jedynki" w stronę Junikowa pokazywały informacje o godzinach odjazdów tramwajów linii nr 5, 8 i 14 w kierunku Górczyna. Na przystanku w kierunku przeciwnym - w stronę Rataj tablice wyświetlały odjazdy tramwajów linii nr 1, 18 i 27, ale w niewłaściwym kierunku. Sprawę przekazaliśmy Zarządowi Transportu Miejskiego.

Dziękujemy za uwagi dotyczące systemu ITS. Zostały one przekazane kierownikowi projektu oraz inżynierowi kontraktu, w celu jak najszybszej identyfikacji oraz usunięcia usterki. Jednocześnie przypominam, że obecnie trwają testy systemu – tłumaczy Agnieszka Smogulecka, rzecznik ZTM.

System ITS to nowa jakość w regulowaniu ruchu ulicznego. To także wiele udogodnień dla pasażerów transportu zbiorowego – zarówno komunikacji autobusowej, jak i tramwajowej. Wśród najważniejszych warto wymienić wyższy standard informacji pasażerskiej, przygotowany także z myślą o słabowidzących i niewidzących oraz usprawnienie przejazdów autobusów i tramwajów – podsumowuje Agnieszka Smogulecka z Zarządu Transportu Miejskiego.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

17:30
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki
I sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad
- Sala Biała Urzędu Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim

24

kwi

15:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spotkanie Komitetu Organizacyjnego 30. Dni Łazarza

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Z cyklu: "Przez żołądek do kultury" - Francja - realizowane we współpracy z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty
Zapisy w sekretariacie Klubu Krąg.

25

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Łazarskie Przedszkolaki - Seniorom
"Wiosenne przebudzenie" w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 48

26

kwi

do 28-04-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki "Pyrkon"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: