Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

ITS na Łazarzu już działa, jednak z błędami - system podaje złe kierunki jazdy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
ITS na Łazarzu już działa, jednak z błędami - system podaje złe kierunki jazdy
19-08-2015 00:47   Janusz Ludwiczak
Na większości przystanków tramwajowych uruchomione zostały tablice, które powstały w ramach systemu ITS. Wyświetlacze pokazują godziny odjazdu danego tramwaju, jednak z kilkoma błędami. Na przystanku na ul. Hetmańskiej tablice wyświetlają informacje o godzinach odjazdów tramwajów linii nr 5, 8, 14, z kolei wyświetlacz na przystanku na ul. Głogowskiej pokazuje informacje dotyczące linii nr 1, 18 i 27, a powinno być odwrotnie. Ponadto tablica na przystanku na ul. Hetmańskiej w kierunku Rataj wyświetla odjazdy "jedynki" w kierunku Junikowa.

Na większości przystanków działają już tablice w ramach systemu ITS. Wyświetlacze oprócz aktualnej godziny będą pokazywać rzeczywistą godzinę przyjazdu tramwajów i autobusów z uwzględnieniem opóźnień, a także informacje o zmianach tras, awariach i innych zdarzeniach.

Na razie system działa w wersji testowej, jednak już z błędami. I tak tablice na przystanku "Głogowska/Hetmańska" na ul. Głogowskiej w kierunku centrum wyświetlają informacje dotyczące odjazdów linii nr 1 w kierunku Franowa czy "dwudziestkisiódemki" w stronę Zawad, a powinny pokazywać odjazdy linii nr 5, 8, 14 i 18 w stronę Dworca Zachodniego.

Z kolei na przystanku na ulicy Hetmańskiej tablice zamiast godzin odjazdu "jedynki" w stronę Junikowa pokazują informacje o godzinach odjazdów tramwajów linii nr 5, 8 i 14 w kierunku Górczyna. Na przystanku w kierunku przeciwnym - w stronę Rataj tablice wyświetlają odjazdy tramwajów linii nr 1, 18 i 27, ale w niewłaściwym kierunku.


Jak już informowaliśmy dzięki ITS, czyli inteligentemu systemowi zarządzania ruchem na przystankach tramwajowych i autobusowych m.in. na ul. Głogowskiej, Grunwaldzkiej, Roosevelta czy Bukowskiej pojawią się elektroniczne tablice, które wyświetlać będą aktualny rozkład jazdy. Pasażerowie z wyświetlaczy będą mogli nie tylko dowiedzieć jaki zaraz przyjedzie tramwaj, ale też ile minut opóźnienia ma ich bimba, na którą czekają.

Łatwiej będzie też kierowcom. Dla nich przygotowane zostaną elektroniczne tablice, które pokazywać będą ilość wolnych miejsc na parkingach buforowych (jeden z nich znajduje się naprzeciwko Dworca Zachodniego).

Głównym celem projektu będzie usprawnienie zarządzania ruchem drogowym i transportem publicznym wraz z jednoczesnym zwiększeniem jego atrakcyjności.

Głównym obszarem wdrożenia systemu będzie południowo – zachodnia część miasta; ograniczona ulicami Dąbrowskiego – Roosevelta – Głogowską oraz zachodnią granicą miasta. Inwestycja ma być gotowa jesienią i będzie kosztować ponad 82,9 mln zł.


Fot: Maciej (2-5) - zdjęcia przesłane na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl), dziękujemy; Janusz Ludwiczak (pozostałe)

ZOBACZ TAKŻE: Na przystankach pojawiły się wyświetlacze, które będą informować o dokładnym przyjeździe tramwaju

ZOBACZ TAKŻE: Włączono nowe światła na skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej - tydzień przed terminem

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: