Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na przystankach pojawiły się wyświetlacze, które będą informować o dokładnym przyjeździe tramwaju - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na przystankach pojawiły się wyświetlacze, które będą informować o dokładnym przyjeździe tramwaju
29-06-2015 08:43   Janusz Ludwiczak
Na przystankach: "Dworzec Zachodni", "Park Wilsona", "Rynek Łazarski", "Arciszewskiego", "Matejki", "Rondo Jeziorańskiego" i innych pojawiły się tablice, które zamontowano w ramach powstającego systemu ITS. Wyświetlacze oprócz aktualnej godziny będą pokazywać rzeczywistą godzinę przyjazdu tramwajów i autobusów z uwzględnieniem opóźnień, a także informacje o zmianach tras, awariach i innych zdarzeniach.

Tablice oprócz godziny będą pokazywać również rzeczywiste czasy odjazdów, również z uwzględnieniem awarii, wypadków i innych zdarzeń. Pierwsze wyświetlacze w ramach systemu ITS zamontowane zostały w marcu na przystanku "Matejki", w ostatnim tygodniu pojawiły się na przystankach w ciągu ulicy Głogowskiej - przy Dworcu Zachodnim, Parku Wilsona i Rynku Łazarksim.

Jak już informowaliśmy dzięki ITS, czyli inteligentemu systemowi zarządzania ruchem na przystankach tramwajowych i autobusowych m.in. na ul. Głogowskiej, Grunwaldzkiej, Roosevelta czy Bukowskiej pojawią się elektroniczne tablice, które wyświetlać będą aktualny rozkład jazdy. Pasażerowie z wyświetlaczy będą mogli nie tylko dowiedzieć jaki zaraz przyjedzie tramwaj, ale też ile minut opóźnienia ma ich bimba, na którą czekają.

Łatwiej będzie też kierowcom. Dla nich przygotowane zostaną elektroniczne tablice, które pokazywać będą ilość wolnych miejsc na parkingach buforowych (jeden z nich znajduje się naprzeciwko Dworca Zachodniego).

Głównym celem projektu będzie usprawnienie zarządzania ruchem drogowym i transportem publicznym wraz z jednoczesnym zwiększeniem jego atrakcyjności.

Głównym obszarem wdrożenia systemu będzie południowo – zachodnia część miasta; ograniczona ulicami Dąbrowskiego – Roosevelta – Głogowską oraz zachodnią granicą miasta. Inwestycja ma być gotowa jesienią i będzie kosztować ponad 82,9 mln zł.


R E K L A M A

Komentarze (4)

30-06-2015 17:12:46
Hania
Moi poprzednicy, troche optymizmu i entuzjazmu a nie ciagle narzekania, ze dawno powinno byc, ze Lublin ma od lat itd, itp. Nie bylo wczesniej ale beda teraz i to jest najwazniejsze :)
30-06-2015 10:36:40
HAHAHA
Poznan... juz mieli byc od dawno temu
30-06-2015 07:03:16
Negatyw
To "będą" trwa zbyt długo. W Lubinie mają to od lat i jeszcze mpk jest tam za free.
29-06-2015 14:32:12
De.
Połowa powierzchni tablicy zmarnowana na napis i analogowy zegar. Swoją drogą to takie tablice na przystankach powinny być już od kilku lat.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: