Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Włączono nowe światła na skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej - tydzień przed terminem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Włączono nowe światła na skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej - tydzień przed terminem
22-06-2015 17:39   Janusz Ludwiczak
Potwierdziły się nasze informacje z piątku. O tydzień wcześniej niż planowano zakończyły się prace związane z budową systemu ITS na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej.

Do 30 czerwca miały być prowadzone prace związane z budową systemu ITS i montażem nowej sygnalizacji. Drogowcy zakończyli prace o tydzień wcześniej przed planowanym terminem. Nowa sygnalizacja została włączona w poniedziałek przed godz. 16.

Przez cały tydzień w godzinach szczytu ruchem kierowali policjanci, niezależnie od pogody.

Nowe sygnalizatory mają również motorniczowie tramwajów. Zamiast sygnalizatora wielokierunkowego zamontowano trzy osobne sygnalizatory dwukomorowe wyświetlające światło zamknięte (czerwone) i otwarte (zielone) dla każdego z trzech osobnych kierunków jazdy.


Prace związane z wymianą sygnalizacji świetlnej mają związek z wprowadzeniem systemu ITS. Nowe sygnalizatory same będą informować np. o przepalonej żarówce. Dzięki ITS, czyli inteligentemu systemowi zarządzania ruchem na przystankach tramwajowych i autobusowych m.in. na ul. Głogowskiej, Grunwaldzkiej, Roosevelta czy Bukowskiej pojawią się elektroniczne tablice, które wyświetlać będą aktualny rozkład jazdy. Pasażerowie z wyświetlaczy będą mogli nie tylko dowiedzieć jaki zaraz przyjedzie tramwaj, ale też ile minut opóźnienia ma ich bimba, na którą czekają.

Łatwiej będzie też kierowcom. Dla nich przygotowane zostaną elektroniczne tablice, które pokazywać będą ilość wolnych miejsc na parkingach buforowych (jeden z nich znajduje się naprzeciwko Dworca Zachodniego).

Celem projektu będzie usprawnienie zarządzania ruchem drogowym i transportem publicznym wraz z jednoczesnym zwiększeniem jego atrakcyjności.

Głównym obszarem wdrożenia systemu będzie południowo – zachodnia część miasta; ograniczona ulicami Dąbrowskiego – Roosevelta – Głogowską oraz zachodnią granicą miasta. System ITS ma zostać uruchomiony jesienią. Wartość brutto umowy wynosi ponad 82,9 mln zł.


Komentarze (2)

23-10-2015 18:08:06
Wlocek369
Do czego służy ten sygnalizator czterokomorowy będący obok 3 trzykomorowych bo domyślam się że wspomniane 3 sygnalizatory podają "światło" dla każdego z 3 możliwych kierunków.
23-06-2015 00:33:43
Szczur
Nie mogę zrozumieć, dlaczego zrezygnowano z sygnalizatorów wielokierunkowych, które świetnie się sprawdzają gdzie indziej, i wydają się być idealne dla dużych skrzyżowań. Teraz zamiast jednego mamy trzy - słup wygląda jak choinka. Dodam, że wielokierunkowe używane są powszechnie np. we Wrocławiu, i to działa.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: