Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wilda wypowiedziała wojnę dopalaczom i salonom gier - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wilda wypowiedziała wojnę dopalaczom i salonom gier
01-08-2015 20:19   red, Agnieszka Włoszczyńska/codziennypoznan.pl
Rada Osiedla Wilda wypowiedziała walkę lokalom z nielegalnymi automatami do gier. Decyzja zapadła na prośbę mieszkańców, obawiających się rozprowadzania dopalaczy i wciągania nieletnich w hazard.

Na Wildzie mnożą się placówki, charakteryzujące się „witrynami z zasłoniętymi, ciemnymi roletami i neonem z napisem "Open" - jak 27 lipca na swojej oficjalnej stronie facebookowej podali przedstawiciele Rady Osiedla Wilda. Dwa dni później udostępniono formularz internetowy, pozwalający na informowanie rady o takich placówkach.

Lokale tego typu sprzyjają rozwinięciu uzależnień u młodych ludzi: od hazardu, dopalaczy i alkoholu. Eksploatacja niekoncesjonowanych automatów do gier jest. A pozwolenia na nie Służba Celna wydawała tylko do końca 2009 roku – wyjaśnia Karolina Górska z Rady Osiedla Wilda.

Tylko na ul. Sikorskiego funkcjonują dwa takie miejsca, kolejne na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z ul. Prądzyńskiego. Poznaniacy zgłaszali, że widują tam osoby „zachowujące się dziwnie, jak po dopalaczach” oraz pijącą alkohol młodzież, co wzbudziło ich niepokój. Odpowiedzią na ich skargi jest akcja rady osiedla, mająca na celu likwidację lokali z nielegalną działalnością.

Poznaniacy zwracają uwagę przede wszystkim na ulicę Górna Wilda, a także kilka mniejszych, jednak wszystkie lokalizacje najpierw muszą zostać zweryfikowane. Wszystkie ze zgłoszonych lokalizacji będą zweryfikowane. Ich lista trafi do Służby Celnej, by ta przeprowadziła kontrolę.

Prowadzącym lokale z nielegalnymi automatami grozi do 3 lat więzienia i grzywna w wysokości 12 tys. złotych od automatu. Również 12 tys. złotych zapłacą właściciele wynajmujący pomieszczenia na tego typu przybytki.

Akcja zbierania informacji ma potrwać do końca przyszłego tygodnia.


Komentarze (1)

02-08-2015 08:44:34
Hania
Brawo Wilda !
Aktualności
Niezapominajka
15

wrz

Park Manitiusa
Piknik z Akademią Judo z okazji 10-lecia
W programie: Mistrzostwa Polski w pokazach judo, pokazy kendo, karate i aikido, paintball, dmuchany tor przeszkód, zabawy, konkursy, malowanie twarzy
<

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Odpust parafialny

17

wrz

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Żniwna dziewczyna” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki" z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis". W programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do lata i żniw – z

20

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"O rogalach Świętomarcińskich"- Spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika

21

wrz

do 23-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi stomatologiczne "Cede"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: