Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Człowiek kontra maszyna - rolki kontra smart - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Człowiek kontra maszyna - rolki kontra smart
26-07-2015 00:36   Janusz Ludwiczak
W sobotnie popołudnie na Targach w pawilonie 1 odbył się nietypowy wyścig, w trakcie którego rolkarz ścigał się z samochodem.

Jakub Ciesielski, wielokrotny mistrz jazdy na rolkach, specjalizujący się w jeździe szybkiej, agresywnej i miejskiej postanowił spróbować swoich sił ścigając się ze Smartem Fortwo.

Odbywały się już wyścigi, podczas których rolkarz ścigał się z rowerzystą szosą na odcinku 100 metrów. Obaj mieli bardzo wyrównane szanse. Stąd pomysł, by spróbować sił w wyścigu z końmi mechanicznymi – mówi Jakub "Zico" Ciesielski.

Niestety wszystkie cztery wyścigi wygrał samochód, ale do zwycięstwa rolkarza zabrakło dosłownie ułamków sekund i milimetrów.

Niewiele brakowało. Jechałem łukiem zewnętrznym, mogłem kontrolować prędkość. Samochód, który jechał łukiem wewnętrznym musiał praktycznie zwolnić do 5 km/h, gdzie ja na łuku mogłem jechać 30 km/h – dodaje Jakub Ciesielski.

Jak powiedział nam "Zico" jadąc na rolkach na prostym odcinku drogi można osiągnąć prędkość 40 km/h, a na zjazdach i pochyłej drodze nawet 100 km/h.

W każdą sobotę do końca sierpnia miedzy godz. 10 a 18 w ramach akcji "Lato na Targach" w pawilonie 1 odbywa się doskonalenie jazdy na rolkach i wrotkach z Zico Racing. Chętni mogą udoskonalić swoje umiejętności z profesjonalnym instruktorem, a także nauczyć się jeździć na wrotkach i rolkach. Chętni mogą bezpłatnie wypożyczyć również sprzęt.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: