Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prawie 300 rolkarzy przejechało ulicami Łazarza - domagają się centrum wrotkarskiego przy Arenie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prawie 300 rolkarzy przejechało ulicami Łazarza - domagają się centrum wrotkarskiego przy Arenie
03-07-2015 02:17   Janusz Ludwiczak
W czwartek wieczorem w ramach ulicami Łazarza przejechało prawie 300 osób, na rolkach, wrotkach, hulajnogach i deskorolkach. Uczestnicy "Night Skating Poznań" domagali się w ten sposób powstania w Parku Kasprowicza Centrum Sportów Wrotkarskich.

"Night Skating Poznań" rozpoczął się o godz. 20 na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Rolkarze objechali cały Łazarz i Grunwald. Do pokonania mieli prawie 11 kilometrów. Trasa przejazdu prowadziła ulicami: Grunwaldzką, Bukowską, Roosevelta, Głogowską, Berwińskiego, Matejki, Wyspiańskiego, Małeckiego, Rynek Łazarski, Stablewskiego, Kasprzaka, Palacza, Jarochowskiego, Ściegiennego, Bułgarską, Marcelińską, Przybyszewskiego, Rondem Jeziorańskiego, Grunwaldzką, Matejki i Orzeszkowej na MTP.

To już trzynasty przejazd ulicami Poznania dla sympatyków wrotkarstwa (wrotki, rolki, hulajnogi, deskorolki). W związku z tym, że jezdnia asfaltowa jest bardzo dobra pod sporty wrotkarskie, raz w miesiącu wrotkarze pokonują kilkanaście kilometrów. Z punktu widzenia ruchu prawa drogowego jesteśmy pieszymi, więc takie raz w miesiącu korzystanie z dobrej jakości drogi jest luksusem oczywiście pod eskortą policji i osób dobrze jeżdżących ze Stowarzyszenia Sportów Wrotkarskich "Malta" Poznań – wyjaśnia Jakub "Zico" Ciesielski, współorganizator "Night Skating Poznań".

Rolkarze domagali się również powstania w Parku Kasprowicza, na terenie, na którym miało powstać lodowisko Centrum Sportów Wrotkarskich, które miało stać się areną zmagań dla wrotkarzy i miłośników jazdy na rolkach.

Drugą stroną medalu jest to, że walczymy o dedykowane miejsce do jazdy bo takiego w Poznaniu nie ma i stąd pomysł Centrum Sportów Wrotkarskich w Parku Kasprowicza – dodaje Jakub Ciesielski.

W każdą sobotę lipca i sierpnia w godz. od 10 do 18 na Targach odbywać będą się kursy doskonalenia jazdy na wrotkach i rolkach z profesjonalnym instruktorem z możliwością bezpłatnego wypożyczenia sprzętu. Zajęcia bez względu na pogodę odbywać będą się w pawilonie nr 1 lub 2.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

do 26-05-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi fitness i sportu "Fit-Expo"

26

maj

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego
w godz. 7:00-21:00

27

maj

do 04-06-2019
Łazarz
30. jubileuszowe Dni Łazarza
27.05-04.06.2019

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
30. Dni Łazarza - Uroczyste rozpoczęcie 30. jubileuszowych Dni Łazarza

28

maj

14:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
30. Dni Łazarza - Łazarski Przegląd Twórczości Plastycznej i Fotograficznej dzieci i młodzieży

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: