Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prawie 300 rolkarzy przejechało ulicami Łazarza - domagają się centrum wrotkarskiego przy Arenie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
  WYBORY ŁAZARSKIE 2019 - niedziela 24 marca 8:00-20:00 gdzie głosować? | mapa obwodów | jak głosować? | kandydaci | serwis informacyjny

Prawie 300 rolkarzy przejechało ulicami Łazarza - domagają się centrum wrotkarskiego przy Arenie
03-07-2015 02:17   Janusz Ludwiczak
W czwartek wieczorem w ramach ulicami Łazarza przejechało prawie 300 osób, na rolkach, wrotkach, hulajnogach i deskorolkach. Uczestnicy "Night Skating Poznań" domagali się w ten sposób powstania w Parku Kasprowicza Centrum Sportów Wrotkarskich.

"Night Skating Poznań" rozpoczął się o godz. 20 na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Rolkarze objechali cały Łazarz i Grunwald. Do pokonania mieli prawie 11 kilometrów. Trasa przejazdu prowadziła ulicami: Grunwaldzką, Bukowską, Roosevelta, Głogowską, Berwińskiego, Matejki, Wyspiańskiego, Małeckiego, Rynek Łazarski, Stablewskiego, Kasprzaka, Palacza, Jarochowskiego, Ściegiennego, Bułgarską, Marcelińską, Przybyszewskiego, Rondem Jeziorańskiego, Grunwaldzką, Matejki i Orzeszkowej na MTP.

To już trzynasty przejazd ulicami Poznania dla sympatyków wrotkarstwa (wrotki, rolki, hulajnogi, deskorolki). W związku z tym, że jezdnia asfaltowa jest bardzo dobra pod sporty wrotkarskie, raz w miesiącu wrotkarze pokonują kilkanaście kilometrów. Z punktu widzenia ruchu prawa drogowego jesteśmy pieszymi, więc takie raz w miesiącu korzystanie z dobrej jakości drogi jest luksusem oczywiście pod eskortą policji i osób dobrze jeżdżących ze Stowarzyszenia Sportów Wrotkarskich "Malta" Poznań – wyjaśnia Jakub "Zico" Ciesielski, współorganizator "Night Skating Poznań".

Rolkarze domagali się również powstania w Parku Kasprowicza, na terenie, na którym miało powstać lodowisko Centrum Sportów Wrotkarskich, które miało stać się areną zmagań dla wrotkarzy i miłośników jazdy na rolkach.

Drugą stroną medalu jest to, że walczymy o dedykowane miejsce do jazdy bo takiego w Poznaniu nie ma i stąd pomysł Centrum Sportów Wrotkarskich w Parku Kasprowicza – dodaje Jakub Ciesielski.

W każdą sobotę lipca i sierpnia w godz. od 10 do 18 na Targach odbywać będą się kursy doskonalenia jazdy na wrotkach i rolkach z profesjonalnym instruktorem z możliwością bezpłatnego wypożyczenia sprzętu. Zajęcia bez względu na pogodę odbywać będą się w pawilonie nr 1 lub 2.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

mar

do 23-03-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Sakralia" - Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„ZIMY ŻAL”- widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki" z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis". Artyści wspólnie z publicznością wykonają utwory nawiązujące do przełomu zimy i wiosny. Go

24

mar

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
►WIĘCEJ: www.wybory2019.lazarz.pl
głosowanie w godz. 8:00-20:00

26

mar

10:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
I Przedszkolny Przegląd Teatralny- z udziałem dzieci ze wszystkich łazarskich przedszkoli.

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Piosenki z „KRAINY ŁAGODNOŚCI” zaśpiewa Tomasz Bateńczuk
(bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie od 4.03.)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: