Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mieszkańcy Nehringa domagali się remontu chodników - pomogły podpisy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mieszkańcy Nehringa domagali się remontu chodników - pomogły podpisy
13-07-2015 00:01   Janusz Ludwiczak
"Stan chodników na naszej ulicy jest fatalny, są miejsca całkowicie pozbawione płytek chodnikowych. Także pasy zieleni zostały prawie całkowicie zniszczone, a pozostałe jeszcze drzewa usychają. W ten sposób ulica willowa o szczególnym klimacie, z międzywojenną zabudową, zamiast chlubą dzielnicy, staje się jej antywizytówką" - napisali w liście do Rady Osiedla Św. Łazarz i Zarządu Dróg Miejskich mieszkańcy ul. Nehringa, którzy zebrali również prawie 50 podpisów pod petycją. Jak widać pomogło, bo obecnie trwa remont chodników na tej ulicy.

Willowa ulica Władysława Nehringa to jedna z najpiękniejszych ulic na Łazarzu. W zeszłym roku wycięto tutaj kilka drzew. Miejsca po nich stały się już klepiskami, przez które nie przedostaje się kropla wody do nielicznych lip, jakie na ulicy zostały. Ich czas jest policzony. Niektórzy mieszkańcy sami tworzą klomby, żeby ochronić pasy "zieleni" na ulicy. Potrzebujemy pomocy. Chodniki są powywracana, niestety nie były przewidziane do remontu – alarmuje Kalina Olejniczak, mieszkanka ul. Nehringa.

Mieszkańcy ulicy Nehringa postanowili napisać list do Rady Osiedla Św. Łazarz i Zarządu Dróg Miejskich. Dołączyli do niego podpisy blisko 50 osób, wszystkich mieszkańców ulicy.

"My, niżej podpisani mieszkańcy ulicy Władysława Nehringa w Poznaniu, uprzejmie prosimy o włączenie naszej ulicy do planu przewidzianych w tym roku do rewitalizacji. Stan chodników na naszej ulicy jest fatalny, są miejsca całkowicie pozbawione płytek chodnikowych. Także pasy zieleni zostały prawie całkowicie zniszczone, a pozostałe jeszcze drzewa usychają. W ten sposób ulica willowa o szczególnym klimacie, z międzywojenną zabudową, zamiast chlubą dzielnicy, staje się jej antywizytówką.
Mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce, odnawiają niektóre fragmenty, zakładają trawniki i remontują nawierzchnię, jednak bez całościowej koncepcji poprawy stanu naszej ulicy, czyli wsparcia Rady Osiedla, nie przyniesie to długoterminowego rezultatu.
Liczymy na Państwa życzliwość, tym bardziej, że do programu odnowy na ten rok wchodzą sąsiednie ulice- Winklera i Jarochowskiego. Nasza ulica jest niedługa, mamy nadzieję, że znajdą się pieniądze na jej ratowanie"
– czytamy w liście od mieszkańców ulicy Nehringa.

Tymczasem w ubiegłym tygodniu rozpoczął się remont chodników na ulicy Nehringa.

Zleciliśmy punktową naprawę chodnika na ulicy Nehringa. Podczas trwających prac naprawiane są miejsca najbardziej zagrażające bezpieczeństwu ruchu pieszych – tłumaczy Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich.


Komentarze (1)

14-07-2015 12:02:01
Jacek Polewski
Zmarnowano publiczne pieniądze, gdyż nie zabezpieczono zieleni i chodnika przed autami firmy V&P. Remont został wykonany nie przy domach mieszkańców, ale przy 2 budynkach V&P, którzy są odpowiedzialni za niszczenie autami chodnika (teraz nowego), oraz zieleni i drzew.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

paź

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

04

lis

do 06-11-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Special Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: