Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie remont chodników na ulicy Kossaka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie remont chodników na ulicy Kossaka
04-08-2013 10:29   Janusz Ludwiczak
Spacerując ulicą Kossaka można się potknąć o dziurawe lub brakujące płyty chodnikowe. Wkrótce ma się to zmienić. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na remont nawierzchni chodników w ul. Kossaka na całym jej odcinku - od Wyspiańskiego do Grottgera. O remont tego chodnika intensywnie zabiegali mieszkańcy ulicy Kossaka.

Remont nawierzchni chodników zostanie przeprowadzony na całym odcinku ulicy Kossaka - od Wyspiańskiego do Grottgera. O remont chodnika intensywnie zabiegali mieszkańcy ulicy Kossaka.

Stan "chodnika" pozostawia wiele do życzenia. Tutaj w ogóle nie ma chodnika. Proszę chociażby się przejść ulicą Kossaka. Od ponad dwóch lat jesteśmy w kontakcie z Zarządem Dróg Miejskich. W listopadzie uczestniczyliśmy we wspólnym spotkaniu z ZDM i Radą Osiedla Św. Łazarz, na którym padła deklaracja wydania ze strony ZDM 40 tys. zł. na remont chodnika - mówi Monika Kotlarek, mieszkanka ul. Kossaka.

Mieszkańcy ulicy Kossaka narzekają tymczasem na współpracę z Radą Osiedla Św. Łazarz.

Moje próby rozmów z radą osiedla - korespondencja, zorganizowane spotkanie pokazało, że jest to skostniały organ, który potrafi wydawać tylko nasze pieniądze, któremu nie można podważyć żadnej decyzji, który, jeżeli nie złamie prawa, jest nie do ruszenia. Sprawa naszego chodnika jest na tyle "symboliczna", że pokazuje w sposób bezwzględny, że rada osiedla nie walczy o sprawy mieszkańców. Każdy z nas potrafi wydać cudze pieniądze. Ale żeby powalczyć o coś więcej, pochodzić, podzwonić, rozmawiać ... wymaga już większego zaangażowania i chęci. Zwykły mieszkaniec Łazarza jest w stanie zawalczyć o remont chodnika, o który to powinien zadbać mój przedstawiciel - Rada Osiedla. Rada Osiedla Łazarz nie zrobiła kompletnie nic w tej sprawie, oprócz oczywiście fundamentalnego: "nie można, brak pieniędzy!" To w takim razie dlaczego nam się udało wywalczyć o remont tego chodnika - żali się Monika Kotlarek.

Inwestycja w całości zostanie pokryta ze środków Zarządu Dróg Miejskich. Remont chodników na ul. Kossaka ma zakończyć się do 18 października.

Za kilka dni rozpocznie się także remont chodnika na ulicy Chełmońskiego (na odcinku od Wyspiańskiego do Grottgera) oraz ciągu ulicy Kasprzaka, pomiędzy ulicami Palacza a Hetmańską (po stronie zachodniej). W tym roku mają zostać również wymienione chodniki na ul. Sczanieckiej.


R E K L A M A

Komentarze (2)

04-08-2013 18:30:47
Laz_boss
Kolejny remont chodników na których ZDM wymaluje miejsca parkingowe? I po krótkim czasie beda wyglądały tak samo jak przed remontem.
04-08-2013 17:33:09
okolice Kossaka
A ja dokładnie śledzę kto jak głosował w przypadku np. remontu chodników - wybory samorządowe najpóźniej 20 listopada 2014. Mam nadzieję, że narzekający ruszą się z domów i pójdą zagłosować, niekoniecznie dlatego że to znajomy sąsiad. Popatrzmy co zrobił(a). Radna z mego budynku nawet się nie pofatygowała na zebranie w sprawie remontu chodników, choć jej i mojej ulicy to głosowanie też dotyczyło.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: