Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Do końca września wyremontują chodniki na ul. Chełmońskiego i Kasprzaka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Do końca września wyremontują chodniki na ul. Chełmońskiego i Kasprzaka
22-07-2013 20:45   Janusz Ludwiczak
Za dwa miesiące nierówne, dziurawe i krzywe chodniki na ulicy Chełmońskiego i Kasprzaka przejdą do historii. Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął przetarg na tą inwestycję, która łącznie będzie kosztować ponad 288 tysięcy złotych.

Przetarg ogłoszony przez Zarząd Dróg Miejskich dotyczy remontu nawierzchni chodników po wschodniej stronie ulicy Chełmońskiego (na odcinku od Wyspiańskiego do Grottgera) oraz ciągu ulicy Kasprzaka, pomiędzy ulicami Palacza a Hetmańską (po stronie zachodniej).

Chodniki na ul. Kasprzaka za łączną kwotę 196 560,92 zł brutto wyremontuje Przedsiębiorstwo Wielobranżowe RAT–BUD Jacek Ratajczak z Czerwonaka. Natomiast drugie zadanie zrealizuje Zakład Robót Drogowych Marek Dachtera z Puszczykowa za kwotę 91 500,40 zł brutto.

Do przetargu stanęło w sumie pięć firm i wykonawców. Inwestycja zostanie zrealizowana głównie ze środków Rady Osiedla Św. Łazarz. Na przebudowę chodników lokalny samorząd przekazał w sumie 270 tys. zł (150 tys. zł na ul. Chełmońskiego i 120 tys. zł na ul. Kasprzaka). Wykonawcy wyłonieni w przetargu mają czas do 27 września na zrealizowanie inwestycji.


R E K L A M A

Komentarze (6)

26-07-2013 09:28:08
Rada Osiedla
Zapraszam na Kasprzaka /odcinek Hetmańska Palacza,naprzeciwko ul.Morawskiego i Przychodni/,Chełmońskiego,Niegolewskich,Dmowskiego przy Rynku Łazarskim i wiele innych równie zniszczonych chodników. W wielu przypadkach na małych ulicach chodniki są niszczone przez parkujące samochody lokatorów lub ich "gości",osoby wynajmujące mieszkania.Kiedy powstawały kamienice nie było problemuparkowania samochodów i nie przwidziano tego projektując chodniki i jezdnie. MNIEJ SIEDZIEĆ ZA BIURKIEM WIĘCEJ CHODZIĆ PO ULICACH!!!!!!!! nie wiem kogo dotyczy ta uwaga bo Radni to nie pracownicy Urzędu tylko społecznicy i,w większości dużo więcej chodzący po ulicach Łazarza niż przeciętny mieszkaniec. Przypominamy że Łazarz to teren pomiędzy ulicami Bukowska,Przybyszewskiego,Rejmonta,Arciszewskiego,Palacza,Krauthofera,Kolejowa, tereny przy Dworcu,Grunwaldzka.....To teren miasta o liczbie przeszło 30 tys.mieszkańców i trzeba zaspokoić potrzeby wszystkich.
25-07-2013 15:11:28
do Rady Osiedla
zapraszam Państwa na spacer po ulicy Kossaka. Między nr 2 a 10 są miejsca BEZ PŁYTEK CHODNIKOWYCH!!!! Druga sprawa - kiedy zmienione będzie parkowanie z prostopadłego na równoległe na Wyspiańskiego 10?!!!! Jedna strona chodnika ma znak zakaz ruchu pieszych a druga / od strony Urzędu / zastawiona jest w 2/3 autami. To jeden z ważnych ciągów pieszych na Górnym Łazarzu a ludzie muszą gęsiego chodzić! MNIEJ SIEDZIEĆ ZA BIURKIEM WIĘCEJ CHODZIĆ PO ULICACH!!!!!!!!
24-07-2013 09:49:47
w
stefan ma rację - te betonowe płytki nie wytrzymują ciężaru samochodów. Absolutną koniecznością jest weryfikacja sposobów parkowania na Łazarzu tak jak to się stało np. na Wojskowej (słupki, które może uratują aleję kasztanowców i pas zieleni), czy choćby zakaz przy skrzyżowaniu Potockiej/Kolejowej. Nadal jednak mamy do czynienia z absurdalnym parkowaniem na nieprzystosowanych do tego chodnikach. Oddzielenie przestrzeni dla pieszych i dla parkujących, a także zadbanie o ochroonę pasów zieleni byłoby z korzyścią dla mieszkańców.
24-07-2013 01:28:44
Rada Osiedla
Wielokrotnie informowaliśmy,że Rada ustaliła listę ulic wymagających natychmiastowych remontów i zadania realizuje w miarę posiadanych środków.W sporządzaniu listy brano pod uwagę wiele czynników , szczególnie uwzględniając ciągi komunikacyjne do takich miejsc użyteczności jak:placówki oświatowe,przychodnie,przystanki tramwajowe i autobusowe .. Sporządzona lista ulic- chodników ustalona w roku 2012 zaakceptowana została przez Zarząd Dróg Miejskich i jest realizowana wg zatwierdzonej kolejności. W tym roku ze środków ZDM zatwierdzonych przez Radę remontowana będzie nawierzchnia jezdni na ulicy Jarochowskiego /Winklera -Palacza/,która jest w stanie katastrofalnym.Wiele ulic na Łazarzu wymaga napraw,ale ograniczone środki na te zadania nie pozwalająna spełnienie oczekiwań mieszkańców.
23-07-2013 23:06:37
tomasz
A co z kossaka numery od 2 do 10??????? Czy musi stać się tragedia żeby ktoś naprawił nam chodnik?! W ramach konsultacji budżetowych z radą osiedla sw. Łazarz lokatorzy wysłali kilkadziesiat mail z prosbą o inwestycje i co??????????
22-07-2013 21:27:57
stefan
żeby się jeszcze dało wyremontować niektórych kierowców (np. fot. 3)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

cze

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: