Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nehringa: "Wycięto kilka drzew. Mieszkańcy sami tworzą klomby. Potrzebujemy pomocy" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nehringa: "Wycięto kilka drzew. Mieszkańcy sami tworzą klomby. Potrzebujemy pomocy"
31-03-2015 01:27   Janusz Ludwiczak
- W zeszłym roku wycięto kilka drzew. Miejsca po nich stały się klepiskami, przez które nie przedostaje się kropla wody do nielicznych lip, jakie na ulicy zostały. Ich czas jest policzony. Niektórzy mieszkańcy sami tworzą klomby, żeby ochronić pasy "zieleni" na ulicy. Potrzebujemy pomocy! - alarmuje Kalina Olejniczak, mieszkanka ul. Nehringa.

Tak wygląda jedna z piękniejszych ulic na Łazarzu - willowa ulica Władysława Nehringa. W zeszłym roku wycięto tam kilka drzew. Miejsca po nich stały się już klepiskami, przez które nie przedostaje się kropla wody do nielicznych lip, jakie na ulicy zostały. Ich czas jest policzony. Niektórzy mieszkańcy sami tworzą klomby, żeby ochronić pasy "zieleni" na ulicy. Potrzebujemy pomocy! Chodniki nie są przewidziane do remontu w tym roku, z tego co wiem od ZDM on zajmie się roślinnością, przy okazji remontu. Czy można prosić o interwencję Radę Osiedla? - alarmuje Kalina Olejniczak, mieszkanka ul. Nehringa.

Łazarscy radni tłumaczą, że wszystko uzależnione jest od środków finansowych. Lista chodników przeznaczonych do remontu jest długa, Rada Osiedla Św. Łazarz dysponuje budżetem w wysokości prawie 900 tysięcy złotych, jednak na remonty chodników może przeznaczyć tylko 1/3 tej kwoty.

W minionej kadencji stworzona została lista chodników do remontu, które są realizowane według przyjętej kolejności. Tak będzie zapewne i w tej kadencji którą niebawem rozpoczniemy. Mamy świadomość potrzeb występujących w tym obszarze na Łazarzu, ale wszystkiego nie jesteśmy w stanie zrealizować w krótkim czasie mimo tego, że w budżecie Rady Osiedla przeznaczamy na te zadania znaczną część środków finansowych jakie mamy do dyspozycji. W lipcu uchwalony zostanie budżet na 2016 rok, ale zanim to nastąpi czeka nas merytoryczna dyskusja, jakie chodniki zostaną wyremontowane. Prosimy o kontakt i włączenie się do tej dyskusji - odpowiada Wojciech Wośkowiak z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Ulica Nehringa nie znalazła się w planach remontów chodników na rok 2015. W ostatniej kadencji przeznaczyliśmy środki na remont chodników na ul. Kasprzaka od Palacza do Hetmańskiej oraz od Hetmańskiej do Niegolewskich - po stronie wschodniej, w tym roku przeprowadzony zostanie remont chodnika na ulicy Jarochowskiego i Winklera. Remonty chodników jest to zadanie własne miasta. My z naszego budżetu wyręczamy miasto. Miasto też posiada środki na remonty i powinno je remontować poza radą osiedla. Przy ustalaniu listy priorytetowych ulic do remontu bierzemy pod uwagę zniszczenie nawierzchni, częstotliwość poruszania się tam mieszkańców, czy jest to droga dojść do obiektów użyteczności publiczności. Na remont chodników przeznaczamy 300 tysięcy złotych - wskazuje Maria Łazarz, Rada Osiedla Św. Łazarz.

Tymczasem mieszkańcy ulicy Nehringa postanowili wziąć sprawy we własne ręce. Kilka dni temu zasadzili kwiaty i wygrabili pas pomiędzy jezdnią a chodnikiem oraz posesjami. Mieszkańcy będą zbierać również podpisy pod petycją.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


R E K L A M A

Fot: Kalina Olejniczak

ZOBACZ TAKŻE: Karwowskiego: był półtorametrowy płot, zostały kikuty

ZOBACZ TAKŻE: Chodnik na Winklera zagraża bezpieczeństwu - przewróciła się starsza kobieta

ZOBACZ TAKŻE: Stoją tu wille z lat 30. XX wieku. Za Niemców zwała się Wendelinstrasse

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (2)

08-04-2015 20:03:53
łazarzanka
Poszłam dzisiaj zobaczyć resztki zieleni na pustynnej Nehringa i naliczyłam "tylko" 25 drzew,braki w miejscach gdzie niedawno budowano "COŚ".Chodniki wymagają naprawy ale zniszczone przez samochody. Chciałabym aby wszystkie ulice na Łazarzu na odcinku takim jak ul.Nehringa miały tylko 25 drzew , ale to marzenie.
31-03-2015 09:23:28
z Łazarza
Widok rzeczywiście nieciekawy.Ale Ja się pytam kto rozjechał samochodami zieleń przy chodniku. Wiem samochody , osób mieszkających lub pracujących w pobliżu.A teraz larum, chcemy zieleń.Na tej ulicy rozbudowywano szereg budynków i samochody dostawcze, też niszczyły mizerną ale zawsze zieleń.Chcemy zieleni na Dolnym Łazarzu bo tam jest jej znikoma ilość, brakuje jej setkom osób i o to Zarząd Dróg powinien zadbać w pierwszej kolejności.Jeżeli pojawi się zieleń nasadzona przez ZDM na Nehringa a nie na Małeckiego,Kanałowej,Granicznej to znaczy że są lepsi i gorsi mieszkańcy Łazarza.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

do 22-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Common Future - Kongres Odbudowy Ukrainy

23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: