Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

MTP: Środa z Panem Kuleczką, filmowy czwartek z Allenem, piątkowe zwiedzanie w rytmie zumby - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
MTP: Środa z Panem Kuleczką, filmowy czwartek z Allenem, piątkowe zwiedzanie w rytmie zumby
07-07-2015 10:14   redakcja, MTP
Międzynarodowe Targi Poznańskie przygotowały w tym tygodniu sporo atrakcji na plaży w ogrodzie przy pawilonie nr 15.

Środa z Panem Kuleczką i Wesołym Ryjkiem

„Pan Kuleczka” i „Wesoły Ryjek” – w najbliższą środę między 12 a 14 wszyscy, którzy pojawią się na targowej plaży będą mogli poznać przygody sympatycznych bohaterów książek wydawanych przez Media Rodzina. Poza tym tarzanie się w piasku, zajęcia plastyczne, kaczy anioł z piasku i wiele, wiele więcej.

Książki to nowość tegorocznego „Lata na Targach”. W Holu Południowym są umiejscowione regały z książkami – przez całe wakacje MTP zapraszają wszystkich do częstowania się literaturą oraz do przynoszenia z domu przeczytanych książek. Poza tym co środę w godz. 12:00 - 14:00 odbywają się w ramach akcji „Lato z książką” zajęcia popularyzujące czytelnictwo wśród najmłodszych, którzy w tym czasie mogą m.in. posłuchać ulubionych bajek i fragmentów książek.

Animatorzy z wydawnictwa Media Rodzinna przeniosą wszystkie dzieci w świat fantazji. Autorem książek o „Panu Kuleczce” i „Wesołym Ryjku” jest Wojciech Widłak. Stworzone przez niego postaci są idealnymi przyjaciółmi przedszkolaków, bo są po trochu do nich podobne - ciekawe świata, wesołe i przeżywają mnóstwo przygód.


Filmowy czwartek z Allenem

Czwartek upłynie nad pod znakiem kina letniego. Około godz. 21:00 Targi zapraszają na projekcję filmu "Blue Jasmine". Zawiłe relacje męsko-damskie staną się okazją do popisów błyskotliwego poczucia humoru Woody`ego Allena, który z właściwą sobie przenikliwością i inteligencją punktuje ludzkie słabości swoich bohaterów. W rolach głównych Cate Blanchett oraz Alec Baldwin. Jak zwykle przy okazji naszych wieczorów kinowych, do dyspozycji naszych gości będą wygodne leżaki, będzie też możliwość skorzystania z małej gastronomii.


Zwiedzanie w rytmie zumby

Piątek weekendu początek! W ten dzień polecamy coś dla ciała i dla duszy. Zwiedzanie Targów Poznańskich to propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć jak nasza targowa „maszyna” funkcjonuje od środka. Nasz przewodnik, Tomasz Mikszo, z Targami Poznańskimi związany jest jak mówi „od zawsze”, a piątkowe wycieczki są okazją zarówno do wspomnień związanych z początkiem i rozwojem Targów w czasie Powszechnej Wystawy Krajowej (Pewuki) jak i w czasie wojny i czasach współczesnych. W trakcie dwugodzinnej przechadzki nie sposób się nudzić! Startujemy o godz. 12:00 spod Holu Południowego (od strony Głogowskiej, na przeciwko PeSTki).

Zumbę ćwiczy się na całym świecie, ćwiczy się i w Poznaniu. W najbliższy piątek o godz. 16:30 nieopodal plaży certyfikowana instruktorka zaprasza wszystkich do zażycia odrobiny ruchu w rytmie odprężającej muzyki. Po tygodniu pracy przyda się chyba każdemu odrobina relaksu.


Piłka nożna, wrotki i eksperymenty chemiczne

„BioInicjatywa” z Politechniki Poznańskiej w każdą sobotę w godz. 12:00 - 15:00 udowadnia, że chemia to świetna zabawa. Większość doświadczeń jest przeprowadzana za pomocą artykułów, które można znaleźć w każdym domu – płynu do mycia naczyń, cukru trzcinowego, octu, mleka czy wody. Pokazy naukowe i eksperymenty chemiczne dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

Soboty to również czas gdy odbywają się zajęcia piłkarskie prowadzone przez doświadczonych trenerów Akademii Reissa, a także warsztaty wrotkarskie na rolkach i wrotkach Zico Racing. W piłkę pod czujnym okiem instruktora, który podpowie kilka tricków i zdradzi kilka piłkarskich sztuczek, można pograć w godz. 11:00 - 13:00, a wrotki w pawilonie 1 to propozycja na cały dzień, bo w godz. 10:00 - 18:00. Sprzęt można bezpłatnie wypożyczyć na miejscu.


Codziennie osiem godzin atrakcji

Akcja "Lato na Targach" potrwa do 28 sierpnia. Plaża czynna jest codziennie od 10:00 do 18:00, a w czwartki do 23:00. Wejście znajduje się od ul. Głogowskiej na przeciwko trasy PST) i prowadzi przez Hol Południowy MTP. Od wtorku do soboty na targowej plaży odbywają się gry konkursy i zabawy z animatorami. Do dyspozycji plażowiczów na całym terenie plaży jest WiFi. Udział we wszystkich wydarzeniach programu "Lata na Targach" jest bezpłatny.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat
- akcja twórcza z książką "Najlepsza zupa na świecie" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”.
(zapisy na dom

21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Polska" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18:30
Łazarz
18. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

22

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zdobycze technologiczne w epoce koronawirusa"-wykład geriatry, prof.dr hab. n. med. Katarzyny Wieczorowskiej - Tobis. Wykład w ramach projektu "Precz z depresją"współfinansowanego z budżetu Miasta Po

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: