Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Komisariat targowy będzie działać do końca lipca - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Komisariat targowy będzie działać do końca lipca
02-07-2015 06:42   Janusz Ludwiczak
Nie 1 lipca a dopiero z początkiem sierpnia przestanie działać komisariat targowy przy ul. Śniadeckich. Jego funkcjonowanie mają przejąć policjanci z Grunwaldu, z komendy przy ul. Rycerskiej.

Jak poinformował portal epoznan.pl komisariat targowy będzie funkcjonować jeszcze przez miesiąc. Placówka pierwotnie miała zostać zlikwidowana z dniem 1 lipca.

Działanie komisariatu było mało efektywne. Tak jak do tej pory ten teren będzie patrolowany przez służby. W czasie imprez targowych będzie doraźnie uruchamiany punkt przyjmowania interesantów, w którym goście i wystawcy będą mogli złożyć na przykład zawiadomienie o kradzieży - tłumaczył nam w maju mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Komisariat targowy ma przestać działać 1 sierpnia. Jego funkcjonowanie mają przejąć policjanci z Grunwaldu, z komendy przy ul. Rycerskiej. Natomiast podczas targów uruchamiany będzie tymczasowy posterunek.

Według zapewnień komendanta miejskiego i wojewódzkiego Policji wszystkie czynności, które były wykonywane na komisariacie będą czynione na posterunku. Jeśli zdarzy się, że któryś z naszych wystawców lub zwiedzających stanie się ofiarą przestępstwa, będzie mógł złożyć stosowne doniesienie na tym posterunku. Nie będzie musiał pójść do komisariatu na ul. Rycerską, to nam w zupełności wystarczy – powiedział Przemysław Trawa, prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Komisariat Policji Poznań-Targi obejmuje nie tylko teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, ale również obszar w rejonie ulic Bukowskiej, Przybyszewskiego, Reymonta, Wyspiańskiego, Berwińskiego, Głogowskiej i Roosevelta. W targowej komendzie pracuje 25 policjantów, wszyscy mają zostać przeniesieni na Rycerską.

To już trzeci komisariat policji, który znika w ostatnim czasie. Najpierw zamknięto posterunek przy ul. Wyspiańskiego. Dwa lata temu zamknięto komisariat na dworcu kolejowym. Likwidacja kolejnego może mieć wpływ na pogorszenie bezpieczeństwa. Funkcjonariusze, którzy są na miejscu mogą szybciej zareagować. Mam nadzieję, że dzielnicowy i policjanci, którzy będą obecni na Łazarzu zapewnią mieszkańcom bezpieczeństwo, a reakcja policji będzie odpowiednia – uważa Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Święty Łazarz.

Kilka dni temu funkcjonariusze komisariatu targowego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania do samochodów oraz kradzież elektronarzędzi o łącznej wartości 35 tysięcy złotych. Jeden z mężczyzn odpowie dodatkowo za posiadanie narkotyków, a drugi za popełnienie przestępstwa w warunkach recydywy. Okazało się, że sprawcami są 48-letni ojciec i jego 26-letni syn.

W marcu policjanci z komisariatu Poznań-Targi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie licznych kradzieży na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Mężczyzna przestępczego czynu dopuścił się w warunkach recydywy. Odzyskane mienie powróciło do właścicieli. Teraz 33-latek za swój czyn odpowie przed Sądem.

Z kolei w październiku zeszłego roku mł. insp. Roman Kuster, Komendant Miejski Policji w Poznaniu przyznał wyróżnienia pieniężne policjantom z Komisariatu targowego, którzy zatrzymali dwóch mężczyzn włamujących się do mieszkania. Profesjonalizm prowadzonych czynności dochodzeniowo-śledczych pozwolił policjantom na zebranie dowodów przeciwko zatrzymanym w innej sprawie, w której skradzione mienie szacowane było na kwotę prawie 150 tysięcy złotych.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 11:00-18:00

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: