Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozpoczął się remont "trójki" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozpoczął się remont "trójki"
25-06-2015 12:51   Janusz Ludwiczak
Rozpoczął się remont pawilonu nr 3, znajdującego się wzdłuż ulicy Roosevelta.

Równo rok temu na dobre zamknięte zostały restauracje "Mr Top", Szklarnia i pizzeria, które od 15 lat znajdowały się przy ul. Roosevelta. Prawie z rocznym opóźnieniem rozpoczęły się prace modernizacyjne pawilonu nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Remont obejmuje zarówno zewnętrzną część budynku jak i przebudowę jego wnętrza.

Elewacja wschodnia (od strony ulicy Roosevelta) i zachodnia (od strony terenu MTP – Plac Marka pawilonu zostaną poddane termomodernizacji. Nowa kolorystyka pawilonu będzie nawiązywała do jasnoszarej tonacji ścian części pawilonu nr 3 rozbudowanego w roku 2001. Wzdłuż zachodniej ściany obiektu (od strony Placu Marka) w pasie o szerokości 7 metrów zostanie wyremontowana nawierzchnia - objaśnia Karolina Nawrot z Centrum Prasowego Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W pawilonie przebudowane zostaną pomieszczenia po byłych restauracjach „Szklarnia” i „Mr ToP”. W planach jest przygotowanie tam nowoczesnych stref gastronomicznych. Utworzone zostaną też sale konferencyjne wyposażone w systemy multimedialne. Znajdzie się tu także strefa VIP z zapleczem gastronomicznym. Usprawniona będzie komunikacja poprzez przebudowę wejść oraz wykonanie nowych schodów. Dla osób niepełnosprawnych zostaną przygotowane platformy schodowe. Usprawnione zostanie działanie instalacji klimatyzacyjnych oraz dostępu do przewodowego i bezprzewodowego internetu - dodaje Karolina Nawrot z MTP.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Partner z Ostrowa Wielkopolskiego. Termin zakończenia prac planowany jest na 5 września.


Komentarze (1)

25-06-2015 17:23:42
Hania
Jestem ciekawa co zrobia z tymi pustostanami po restauracjach ? Powinno to byc inaczej zagospodarowane skoro gastronomia tam nie ma racji bytu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: