Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przystanek poinformuje kiedy przyjedzie autobus - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przystanek poinformuje kiedy przyjedzie autobus
07-03-2015 08:14   Janusz Ludwiczak
Na przystanku "Matejki" pojawiły się tablice w ramach systemu ITS. Wyświetlacze oprócz aktualnej godziny będą pokazywać rzeczywistą godzinę przyjazdu autobusu linii nr 64 wraz z uwzględnieniem opóźnień.

Tablice oprócz godziny będą pokazywać również rzeczywiste godziny odjazdów, również z uwzględnieniem awarii, wypadków i innych zdarzeń. Wyświetlacze w ramach systemu ITS zostały póki co zamontowane na przystanku "Matejki", ale docelowo mają być na każdym przystanku na Łazarzu.

Jak już informowaliśmy dzięki ITS, czyli inteligentemu systemowi zarządzania ruchem na przystankach tramwajowych i autobusowych m.in. na ul. Głogowskiej, Grunwaldzkiej, Roosevelta czy Bukowskiej pojawią się elektroniczne tablice, które wyświetlać będą aktualny rozkład jazdy. Pasażerowie z wyświetlaczy będą mogli nie tylko dowiedzieć jaki zaraz przyjedzie tramwaj, ale też ile minut opóźnienia ma ich bimba, na którą czekają.

Łatwiej będzie też kierowcom. Dla nich przygotowane zostaną elektroniczne tablice, które pokazywać będą ilość wolnych miejsc na parkingach buforowych (jeden z nich znajduje się naprzeciwko Dworca Zachodniego).

Głównym celem projektu będzie usprawnienie zarządzania ruchem drogowym i transportem publicznym wraz z jednoczesnym zwiększeniem jego atrakcyjności.

Głównym obszarem wdrożenia systemu będzie południowo – zachodnia część miasta; ograniczona ulicami Dąbrowskiego – Roosevelta – Głogowską oraz zachodnią granicą miasta. Inwestycja ma być gotowa w połowie roku i będzie kosztować ponad 82,9 mln zł.


Komentarze (1)

07-03-2015 08:59:48
Negatyw
W Lubinie od dawna i nawet mpk mają za free. A Poznań jak zawsze w powijakach...
Aktualności
Niezapominajka
21

sie

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

22

sie

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Zimna wojna" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

23

sie

do 24-08-2019
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
(w godz. 20:00-2:00)

25

sie

Park Wilsona
XIII Światowe Spotkania z Kulturą Romską

27

sie

do 28-08-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - jesień/zima 2019/2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: