Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zdemontowano sygnalizacje świetlną na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Matejki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zdemontowano sygnalizacje świetlną na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Matejki
06-03-2015 00:29   Janusz Ludwiczak
Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej, Matejki i Szylinga drogowcy zdemontowali sygnalizatory świetlne.

Nie jest to całkowita likwidacja sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu, ale prace związane z budową systemu ITS. Od czwartku drogowcy wymieniają stare sygnalizatory na nowe, bardziej nowoczesne. Sygnalizatory same będą informować np. o przepalonej żarówce.

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej, Matejki i Szylinga nie będzie działać do soboty do godz. 22. W godzinach szczytu ruchem kierują policjanci.

Dzięki ITS, czyli inteligentemu systemowi zarządzania ruchem na przystankach tramwajowych i autobusowych m.in. na ul. Głogowskiej, Grunwaldzkiej, Roosevelta czy Bukowskiej pojawią się elektroniczne tablice, które wyświetlać będą aktualny rozkład jazdy. Pasażerowie z wyświetlaczy będą mogli nie tylko dowiedzieć jaki zaraz przyjedzie tramwaj, ale też ile minut opóźnienia ma ich bimba, na którą czekają.

Łatwiej będzie też kierowcom. Dla nich przygotowane zostaną elektroniczne tablice, które pokazywać będą ilość wolnych miejsc na parkingach buforowych (jeden z nich znajduje się naprzeciwko Dworca Zachodniego).

Głównym celem projektu będzie usprawnienie zarządzania ruchem drogowym i transportem publicznym wraz z jednoczesnym zwiększeniem jego atrakcyjności.

Głównym obszarem wdrożenia systemu będzie południowo – zachodnia część miasta; ograniczona ulicami Dąbrowskiego – Roosevelta – Głogowską oraz zachodnią granicą miasta. Planowany termin zakończenia prac to 31 marca 2015 roku. Wartość brutto umowy wynosi ponad 82,9 mln zł.


Komentarze (2)

06-03-2015 10:44:01
De.
To jest interes. Wymieniać ledwo kilku letnie sygnalizatory na nowe. I tak jest w całym Poznaniu. Potrafią wymieniać sygnalizatory po 5-7 latach od montażu poprzednich, mimo że te "stare" są nadal sprawne. Ale oni wolą zasłaniać się tym że nowe są "inteligentne" bo powiedzą kiedy przepali się żarówka, ale w nowych nie ma żarówek tylko diody.
06-03-2015 08:17:55
Pablo
Tak, tak kierują ruchem- ok godz 15.20 gościu strzelił babce dzwona przy aptece, a psiarnia stała po 2 stronie skrzyżowania na wysokości bilbordu reklamowego widocznego na fot nr 3 w górnym rzędzie i sobie we 2 gadali j. Widziałem to ja i robotnicy montujący światła. Po kilku minutach jechała policyjna suka i dopiero oni się zatrzymali i nakazali opuścić drogę pojazdom uczestniczącym w stłuczce. Skończyło się na spisaniu oświadczenia przez kierującego pojazdem i poszkodowaną. A jak na poranne łapanki pieszych to pieski wiernie czekają i uważnie węszą za pieszym biegnącym na czerwonym...
Aktualności
Niezapominajka
15

wrz

Park Manitiusa
Piknik z Akademią Judo z okazji 10-lecia
W programie: Mistrzostwa Polski w pokazach judo, pokazy kendo, karate i aikido, paintball, dmuchany tor przeszkód, zabawy, konkursy, malowanie twarzy
<

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Odpust parafialny

17

wrz

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Żniwna dziewczyna” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki" z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis". W programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do lata i żniw – z

20

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"O rogalach Świętomarcińskich"- Spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika

21

wrz

do 23-09-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi stomatologiczne "Cede"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: