Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zdemontowano sygnalizacje świetlną na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Matejki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zdemontowano sygnalizacje świetlną na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Matejki
06-03-2015 00:29   Janusz Ludwiczak
Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej, Matejki i Szylinga drogowcy zdemontowali sygnalizatory świetlne.

Nie jest to całkowita likwidacja sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu, ale prace związane z budową systemu ITS. Od czwartku drogowcy wymieniają stare sygnalizatory na nowe, bardziej nowoczesne. Sygnalizatory same będą informować np. o przepalonej żarówce.

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej, Matejki i Szylinga nie będzie działać do soboty do godz. 22. W godzinach szczytu ruchem kierują policjanci.

Dzięki ITS, czyli inteligentemu systemowi zarządzania ruchem na przystankach tramwajowych i autobusowych m.in. na ul. Głogowskiej, Grunwaldzkiej, Roosevelta czy Bukowskiej pojawią się elektroniczne tablice, które wyświetlać będą aktualny rozkład jazdy. Pasażerowie z wyświetlaczy będą mogli nie tylko dowiedzieć jaki zaraz przyjedzie tramwaj, ale też ile minut opóźnienia ma ich bimba, na którą czekają.

Łatwiej będzie też kierowcom. Dla nich przygotowane zostaną elektroniczne tablice, które pokazywać będą ilość wolnych miejsc na parkingach buforowych (jeden z nich znajduje się naprzeciwko Dworca Zachodniego).

Głównym celem projektu będzie usprawnienie zarządzania ruchem drogowym i transportem publicznym wraz z jednoczesnym zwiększeniem jego atrakcyjności.

Głównym obszarem wdrożenia systemu będzie południowo – zachodnia część miasta; ograniczona ulicami Dąbrowskiego – Roosevelta – Głogowską oraz zachodnią granicą miasta. Planowany termin zakończenia prac to 31 marca 2015 roku. Wartość brutto umowy wynosi ponad 82,9 mln zł.


Komentarze (2)

06-03-2015 10:44:01
De.
To jest interes. Wymieniać ledwo kilku letnie sygnalizatory na nowe. I tak jest w całym Poznaniu. Potrafią wymieniać sygnalizatory po 5-7 latach od montażu poprzednich, mimo że te "stare" są nadal sprawne. Ale oni wolą zasłaniać się tym że nowe są "inteligentne" bo powiedzą kiedy przepali się żarówka, ale w nowych nie ma żarówek tylko diody.
06-03-2015 08:17:55
Pablo
Tak, tak kierują ruchem- ok godz 15.20 gościu strzelił babce dzwona przy aptece, a psiarnia stała po 2 stronie skrzyżowania na wysokości bilbordu reklamowego widocznego na fot nr 3 w górnym rzędzie i sobie we 2 gadali j. Widziałem to ja i robotnicy montujący światła. Po kilku minutach jechała policyjna suka i dopiero oni się zatrzymali i nakazali opuścić drogę pojazdom uczestniczącym w stłuczce. Skończyło się na spisaniu oświadczenia przez kierującego pojazdem i poszkodowaną. A jak na poranne łapanki pieszych to pieski wiernie czekają i uważnie węszą za pieszym biegnącym na czerwonym...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

sty

do 19-01-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

19

sty

10:00
Łazarz
Górny Łazarz - spacer z przewodnikiem Michałem Knapowskim
Zbiórka przed Palmiarnią
Organizatorzy: Łazęga poznańska

23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: