Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tablice na przystanku PeSTKi przy Dworcu Zachodnim pokazują już godziny odjazdów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tablice na przystanku PeSTKi przy Dworcu Zachodnim pokazują już godziny odjazdów
15-12-2014 12:36   Janusz Ludwiczak
Dopiero rok po uruchomieniu przedłużonej trasy PST na dawny peron 7 uruchomione zostały elektroniczne tablice, które pokazują godziny odjazdów tramwajów z przystanku "Dworzec Zachodni".

Pięć elektronicznych tablic znajdujących się na przystanku PeSTki przy Dworcu Zachodnim oraz dodatkowa, znajdująca się w przejściu podziemnym na perony wyświetlają już numery linii, kierunek i godzinę odjazdu. Tablice pokazują na razie jedynie odjazdy według rozkładu jazdy linii nr 12, 14 i 19, nie uwzględniają opóźnień.

Rzeczywiste godziny odjazdów, również z względnieniem awarii, wypadków i innych zdarzeń mają być wyświetlane, gdy uruchomiony zostanie system ITS, ma to nastąpić wiosną.

System ITS w Poznaniu nadal jest budowany. Zgodnie z założeniami ITS, przydatne informacje o komunikacji w mieście (np. położenie tramwajów i autobusów) będą udostępniane mieszkańcom poprzez internet oraz tablice informacyjne na przystankach tramwajowych i autobusowych, co umożliwi lepsze planowanie podróży. Na razie jednak trwa etap wdrożeniowy systemu, a to oznacza, że poszczególne jego funkcjonalności nie są jeszcze dostępne - wyjaśnia Agnieszka Smogulecka z Działu Komunikacji Społecznej Zarzadu Transportu Miejskiego.

Mimo to, aby ułatwić pasażerom korzystanie z transportu publicznego, Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu uruchomił tablice na trasie PST przy Dworcu Zachodnim. Na razie wyświetlają one czas zgodny z rozkładem jazdy, jednak w przyszłości (jest zbyt wcześnie, by podać konkretną datę) mają być na nich wyświetlane rzeczywiste terminy odjazdów - dodaje Agnieszka Smogulecka z ZTM.

W związku z budową systemu ITS w poniedziałek nie działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Przybyszewskiego i Rokietnickiej. W kolejnych dniach nie będą działać "światła" na skrzyżowaniach:
• 15 grudnia – Przybyszewskiego/Rokietnicka;
• 17 - 18 grudnia - Grunwaldzka/Matejki;
• 18 – 19 grudnia – Hetmańska/Kolejowa;
• 22 grudnia - Bukowska/Szylinga/Kraszewskiego


R E K L A M A

Komentarze (2)

16-12-2014 11:07:19
Roman Modrzynski
dzialaja juz troche czasu ,szkoda ze wprowadzanie ITS idzie tak wolno
15-12-2014 19:15:52
De
Cóż za sukces :-|
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczyste zakończenie sezonu 2018/2019 na Łazarzu - spotkanie z animatorami życia kulturalno – oświatowego

18

cze

18:00
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
Spotkanie z uczestnikami Czerwca `56 i odsłonięcie instalacji artystycznej "Krawatto"

21

cze

do 22-06-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

25

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Nuda przy śmietniku" w wykonaniu grupy teatralnej dziecięcej w ramach projektu "Fabryka kultury". Wstęp wolny!

26

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Warsztaty kulinarne dla dzieci" w ramach projektu "Łazarskie Lato 2019"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: