Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Parkujące samochody blokują przejazd przez ulicę Calliera - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Parkujące samochody blokują przejazd przez ulicę Calliera
28-01-2015 09:23   Janusz Ludwiczak
Od jakiegoś czasu kierowcy zostawiający samochody notorycznie blokują przejazd na Calliera. Nie jest to ulica jednokierunkowa, więc by móc jechać w przeciwnym kierunku kierowcy muszą manewrować niebywale - alarmuje nasz Czytelnik.

Czy nie można czegoś zrobić z kierowcami parkującymi na pasie jezdni ul. Calliera. Na pasie w kierunku Rynku Łazarskiego od numeru 8b do 14 tejże ulicy od jakiegoś czasu notorycznie są ustawiane samochody blokujące ruch w tym kierunku. Nie jest to ulica jednokierunkowa, więc by móc jechać w przeciwnym kierunku kierowcy muszą manewrować niebywale. Dzieje się tak tylko tam. Wyobraźmy sobie np. sytuacje, gdy na każdej ulicy ustawiane były tak samochody. Dałoby się przejechać Matejki? - żali się nasz internauta gastrocast, który przesłał maila na Kontaktową Platrofmę Czytelników (24@lazarz.pl).

Nasz Czytelnik przesłał również zapytanie do Straży Miejskiej.

Strażnicy z Referatu Grunwald przeprowadzili kontrolę tego rejonu. W jej trakcie nie ujawniono tam pojazdów, pozostawionych w sposób naruszający przepisy ruchu drogowego. Proszę o wskazanie czy proceder ten ma miejsce o określonych porach doby (np. rano, po popołudniu) lub w określone dni (powszednie, weekendowe). Dalsze kontrole planowane będą w oparciu o pozyskane informacje, pozwalające na dyslokowanie tam patroli w czasie, gdy nasilenie negatywnych zachowań kierujących pojazdami jest największe nasilenie - wskazuje Tomasz Staniszewski, Naczelnik Wydziału Zachód Straży Miejskiej Miasta Poznania.

Może więc problem rozwiązałoby wprowadzenie jednego kierunku ruchu na Calliera, tak jak uczyniono to już z wieloma ulicami na Łazarzu (m.in. Bogusławskiego, Sczanieckiej czy Jarochowskiego).


Fot: gastrocast
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Bogusławskiego stała się jednokierunkowa

ZOBACZ TAKŻE: Kolejne ulice stały się jednokierunkowe

ZOBACZ TAKŻE: Motocyklista zderzył się z samochodem osobowym na skrzyżowaniu Łukaszewicza i Calliera

ZOBACZ TAKŻE: Niegdyś ulica Kocha, dziś patronuje jej uczestnik powstania styczniowego

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (5)

20-03-2015 17:41:34
Ja 2
Na Calliera nie ma gdzie parkować. Łatwo mówić tym którzy chcą tylko tędy przejechać - choć ulica jest zawsze przejezdna nawet jeśli ktoś parkuje na ulicy. Każdy parkuje gdzie jest miejsce i tyle. Nieraz nie ma gdzie zaparkować około 17:00 - nie ma ani jednego miejsca stąd czasami ludzie parkują na ulicy. Luzuje się dopiero ok. 20:00, ale Ci którzy już gdzieś zaparkowali nie będą siedzieć w oknie i czekać aż ktoś zwolni miejsce na lepszym odcinku.
29-01-2015 05:31:11
Anka
ja jakoś nie mam problemu z przejazdem lekko zmieszczą się dwa samochody a prawda jest taka że nie ma gdzie parkować tych samochodów. A i nie wiem skąd takie stwierdzenie że pod szkoła jest miejsce parkingowe dla inwalidów bzdura bzdura jeszcze raz bzdura.
28-01-2015 18:44:39
maciej2
"Kierowcy muszą lawirować". Też mi nowina. A piesi? W innym miejscu Łazarza, na Rynku na zejściu ze skweru w kierunku Dmowskiego, na pasach codziennie, o każdej porze roku parkują samochody. Jest to jedyna legalna droga ze skweru w stronę Dmowskiego. Jakoś nikomu to nie przeszkadza, że "piesi lawirują" :)
28-01-2015 14:44:50
maciej
kodeks jasno określa jak należy parkować samochód na jezdni(m.innymi w kierunku jazdy)-zajeżdżanie drogi by zaparkować "pod prąd" to nagminne.Na Łukaszewicza przed szkołą jest miejsce parkingowe dla inwalidów-codziennie zajęte przez "nieinwalidów"(myślę,że przez pracowników szkoły) a straży miejskiej tam interweniującej nigdy nie widziałem.Na tej samej ulicy Łukaszewicza -od Rynku (w kierunku Górczyna) -do ul.Stablewskiego-jest zakaz zatrzymywania się.I co?-pełno parkujących samochodów.
28-01-2015 11:59:14
Ja
Jako, że codziennie przejeżdżam tą ulicą to napiszę coś od siebie. Wieczorami to chyba najbardziej uprzykrza życie czarny passat, którego właściciel mieszka na Calliera 3 to on jak wół stanie na ulicy po tej samej stronie co mieszka (mimo wolnego miejsca po drugiej) Wystarczy jasno uregulować, że po jednej stronie (nieparzystych numerów kamienic) można parkować jak to ma miejsce na starym odcinku nawierzchni Kolejowej. Postawić znaki i zapewnić żeby Straż Wiejska kontrolowała to aż niektórym wejdzie w nawyk.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: