Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bogusławskiego stała się jednokierunkowa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bogusławskiego stała się jednokierunkowa
13-12-2011 12:15   Janusz Ludwiczak
Kierowcy nie przejadą już ulicą Bogusławskiego od strony Sczanieckiej w kierunku Chociszewskiego. ZDM wprowadził na ulicy Bogusławskiego nową organizację ruchu.

Od czwartku ulica Bogusławskiego stała się jednokierunkowa. Ruch odbywa się w kierunku północnym od Chociszewskiego do Sczanieckiej. Ulica Bogusławskiego na odcinku pomiędzy Sczanieckiej a Niegolewskich nadal jest dwukierunkowa.

Niektórzy kierowcy mimo wprowadzonej nowej organizacji ruchu jeżdżą ulicą Bogusławskiego pod prąd albo na pamięć albo nie zwracają uwagi na znaki pionowe.

W listopadzie Rada Osiedla Św. Łazarz pozytywnie zaopiniowała wniosek Zarządu Dróg Miejskich w sprawie wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na ul. Bogusławskiego.


Komentarze (8)

16-12-2011 07:49:02
Pieszy
Czy RO ma dane o ilości miejsc parkingowych, ilości zarejestrowanych pojazdów przez mieszkańców?
14-12-2011 23:55:20
Mieszkanka
@morlock. Co do parkowania, to zgadzam się, że niektórzy nie są reformowalni...zgadzam się, że fatalnie parkują osoby przyjezdne oraz całe wycieczki przyjeżdżające na imprezy do areny, które parkują gdzie popadnie... ale najbardziej przykre jest to, że również sami mieszkańcy rozjeżdżają notorycznie miejsca, które przeznaczone są na zieleń a nie parking!!!! Szczególnie dziwi mnie fakt, że wieczorami nie ma problemu z zaparkowaniem 2 metry dalej... ale każdy musi zaparkować przed swoim wejściem... Jakoś nie mogę zrozumieć, dlaczego dla ludzi tak mało znaczy zieleń.
13-12-2011 18:57:38
morlock
@Mieszkaniec. Co do "przyznawania" praw jazdy to zgadzam się. Jednak zapraszam w okularach i per pedes na ulice Łazarza przy których parkują osoby które tu pracują i te które deponują swój przychówek w przedszkolach, oni są pewnie bardziej odświadczeni w kierowaniu pojazdami niż my. Ale to nie przeszkadza im ( a napewno tym drugim) skutecznego blokowania wyjazdu z posesji (tu też Twoja racja odnośnie zwracania uwagi na znaki) stałych mieszkańców. Ale do meritum: przypatrz się i odczytaj rejestracje zaparkowanych ad hoc pojazdów. Więc nie czarujmy się. Pojadę jako obcostraniec do np. Wungrofca czy innej Śieroty Wlkp. to też zaparkuję tam gdzie miejsce znajdę nauczony poznańskimi realiami. No, może bliżej współparkującego by innym więcej miejsca zostawić ale dlatego że poznańskimi realiami jestem uwarunkowany.Mów mi Azor -piesio Pawłowa!
13-12-2011 17:49:38
Mieszkaniec
@morlock Krzyżówka z Potworowskiego będzie tak długo niebezpieczna jak długo prawo jazdy będzie się wydawać przygłupom, którzy nie przestrzegają znaków drogowych (a jak widać na zdjęciach jest ich mnóstwo). @poliuyt Gdyby kierowcy parkujący na ulicy parkowali przy krawężnikach, a nie "kilometr" od nich byłoby więcej miejsca i spokojnie dwa kierunki mogłyby zostać, ale ponieważ każdy patrzy żeby zaparkować (nie ważne jak), to potem tak wygląda. Poza tym jest w Poznaniu wiele ulic węższych i są dwukierunkowe.
13-12-2011 17:02:54
morlock
@Mieszkanka. A kto pozwolił żonie "radnego" parkować na i tak malutkim,nie swoim, przedblokowym parkinguńciu? Na zwróconą uwagę - tylko rodzaj ostrzeżenia ( oczywiście obecnie, prawomyślnie obowiązującego) odezwało się to,to ordynarnie do zwracającego uwagę. Może to per analogia? Może odpowiedź na Twój apel? (że każdy c... na swój strój?)
13-12-2011 15:10:57
Mieszkanka
A kto pozwolił na wycięcie drzewa, na narożniku Bogusławskiego i Sczanieckiej? zastanawiam sie, czy wycięto je tylko dlatego, żeby postawić znak drogowy? To chyba coś nie tak.....
13-12-2011 14:42:04
morlock
@poiluyt. Zwłaszcza krzyżówa z Potworowskiego była niebezpieczna. Rozbieżny zez plus uwaga na przechodniów [a raczej "przechodnice na szage" z wózkami:-) ]. Odpada jeden kierunek ale to zawsze coś. O równoległym parkowaniu nie wspominam bo mnie zlinczują.
13-12-2011 12:22:52
poiluyt
pewnie że tak, tam od dawna nie było miejsca na ruch dwukierunkowy
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: