Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Niecałej wycięto kilka akacji - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Niecałej wycięto kilka akacji
23-12-2014 13:28   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Niecałej wycięte zostały trzy dorodne akacje - informuje nasza Czytelniczka. Według Zarządu Zieleni Miejskiej drzewa te musiały zostać wycięte, gdyż były spróchniałe w środku i w każdej chwili groziły zawaleniem na przechodniów i jadące samochody. W dodatku jedna z akacji była przegniła.

Przy ul. Niecałej zostały wycięte trzy dorodne akacje. Nie wyglądały na chore, ani przekrój drzew na to nie wskazuje. W uprzednich latach zostały zbyt mocno przycięte ale to jakoś przetrwały. Jedyny urok tej ulicy, to był szpaler starych akacji. Może można wyjaśniać jaki był powód wycinki? Dlaczego Zakład Zieleni z uporem w ostatnich latach dokonuje wycinek drzew w mieście zimą, często w grudniu, czy ma to związek z końcem roku budżetowego? - pisze do nas Czytelniczka, Grażyna Barankiewicz-Skibińska.

Według Zarządu Zieleni Miejskiej drzewa te musiały zostać wycięte, gdyż były spróchniałe w środku i w każdej chwili groziły zawaleniem na przechodniów i jadące samochody. W dodatku jedna z akacji była przegniła w środku.

Jena robinia akacjowa przy numerze 4 miała rozwidlenie fałd, drzewo było rozłamane i pęknięte. Kolejna akacja była wymierająca w 90% - ubytek rynnowy, kominowy, wypełniony murszem, czyli była spróchniała w środku. Drzewo przy Niecałej 6 miało ubytki rynnowe, akacja była spróchniała i była zgniła w środku. Drzewo groziło zawaleniem - tłumaczy Jolanta Szymczak, Inspektor Nadzoru Grunwald, Zarząd Zieleni Miejskiej.

Na razie nie wiadomo czy na Niecałej zostaną zasadzone nowe drzewa.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Grażyna Barankiewicz-Skibińska
Zdjęcia przesłane przez naszą Internautkę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: ZDM rewitalizuje skwer przy Palacza. Mieszkańcy nie chcą drzew

ZOBACZ TAKŻE: Jeszcze trzy lata temu zielona, porośnięta drzewami ul. Roosevelta zamieniła się w betonową pustynię

ZOBACZ TAKŻE: Wycięto kilkanaście drzew w Parku Kasprowicza

ZOBACZ TAKŻE: Pierwotnie była ścieżką, została zabudowa po 1933 roku. Za Niemców zwała się Roonstrasse -ul.Niecała

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (4)

25-12-2014 13:45:13
kasia
W miejscu kilku akacji wyciętych na Białej rosną dziś małe drzewk, ktore wyglądają dla mnie jak głóg, aczkolwiek nie widziałam jeszcze, żeby kwitły. Słabe pocieszenie. Wiem ze kilka posadzonych w tym rejonie młodych akacji wypadło, ale czy to powód żeby się poddawać i sadzić zamiast biało kwitnących dużych drzew od których ulica wzięła nazwę coś, co moja Babcia nazwałaby 'rachityczne ogigloki'?..
23-12-2014 22:47:29
M.
Niedawno zapytałam o to Wydział Ochrony Środowiska, który wydaje pozwolenia na wycinkę i nakazy nasadzeń. ZZM I ZDM są zobowiązane do nasadzeń kompensacyjnych, ale ustawa nie precyzuje gdzie to nasadzenie należy wykonać. Logika podpowiada, że jak najbliżej drzewa usuniętego, ale urzędnicy potrafią znaleźć różne wymówki dlaczego drzewostanu nie można odnowić. Niestety WOŚ nie może zmusić do posadzenia drzew w konkretnych miejscach, więc ZZM może kompensacyjnie posadzić drzewa np. w sąsiedniej dzielnicy. I jeszcze tylko wrócę do kwestii wycinki zimowej. To akurat nie wynika z funduszy. Drzewa planowo wycina się późną jesienią i zimą. W innych przypadkach krążące w nich soki obniżają wartość pozyskanego drewna.
23-12-2014 22:37:36
Hania
"Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie"- jak mowi stare porzekadlo i taka jest prawda.
23-12-2014 14:27:40
krscp
Czy może ktoś mi wytłumaczyć, dlaczego wspólnota mieszkaniowa, która wnioskuje o wycięcie chorego drzewa do ZZM jest zobowiązana do rekompensaty zadrzewienia i MUSI posadzić inne drzewo/drzewa na swoim terenie, a ZZM wycinając drzewo w pasie drogowym do takiej rekompensaty zobowiązany nie jest?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: